Fulgusori Noiembrie-Decembrie 2009(21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Dana, cand se enerveaza monita mea la san, fac o pauza, o pun pe umar sa scoata aerul si apoi iar la san.In felul asta o mai pacalesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Dana, faci cum crezi tu. Eu am incercat si varianta cu pompa, si cea fara pompa. La Timeea cand avea perioade proaste, cu apetit scazut si nu-mi golea sanii ma mulgeam, acum la Teodora n-o mai fac ci o las in pace sa-si regleze singura cat lapte vrea sa aibe in sani. Adica mananca prost, nu goleste sanii dar sanii mei raspund si in cateva zile nu mai produc atata lapte. Atunci practic Teodora ajunge sa goleasca sanul ca nu mai sunt asa plini. Urmeaza o crestere a apetitului, ma innebuneste o zi doua (cum a facut azi de ex) cu supt la 1-2 ore si noaptea si iar am lapte de pocnesc. As folosi pompa numai daca fac vreun nodul ceva. Tu procedezi cum crezi! Dar NU BIBERON, te rog!!!!

Dankutza, si Teo se inroseste dupa baie si are pielea uscata rau. Acum i-am luat lapte de corp nutritiv de la Mustella ptr piele uscata si gel de dush tot Mustella cu nu stiu ce chestie care previne uscarea pielii si sa vad ce reusesc, le folosesc doar de 2 zile.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Fetelor, apelez la voi poate e careva interesata. De mare artista ce sunt am comandat pe ebay acelasi lucru de 2 ori, asa ca m-am facut cu 2 pachete de platit. Daca e cineva interesata un pachet contine 2 perechi de inele ptr sling si tipar ptr croit slingul, imi iese 31 RON si pot trimite prin posta de indata ce imi soseste pachetul. Cine doreste ma poate contacta pe PM. Multumesc!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Dana - si al meu mai face asa de ma sperie, parca zici ca s-a golit dar daca mulg eu, iese, deci este puturos, il ridic nitel timp in care evident este nervos, il mai plimb il mai ametesc si il pun iar si merge. De cateva zile am renuntat si noi la silicoane

Am adaugat neste poze la semnatura (Floricik nu mi-am facut mare lucru, insa tare bine ma simt, am pus si o poza cu freza proaspata, l-am vopsit tuns coafat

noi tot ne chinuim cu burta, am luat azi alinan, am zis sa mai incerc, dar farmacista mi-a dat kids , care se da la peste 7 luni, trebuia sa iau baby, dar m-a intrebat cineva ? maine mna duc inapoi , andre parca tu dadeai alinan, e ok ?

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Lalu79, si David scoate aerul...dar tot nu suge bine dupa. Eu cred ca este puturos...daca lapticul nu mai vine asa usor, se enerveaza.
Diana, multumesc ptr raspuns. Eu ma oftic cand il vad ca maraie dar sanul mai are laptic. Nu pot intelege...ii este foame dar nu mai suge... David cere ziua la fiecare 2 ore iar noaptea se trezeste doar o data. Ideea cu biberonul nu ma incanta nici pe mine.
Raluci, ce bine ca am scapat de sterilizatul mameloanelor, nu? La inceput a fost mai greu ca ma durea cand sugea. Folosesc o crema iar acum m-am obisnuit.
Imi pare rau ca mai aveti probleme cu burtica.
Am vazut pozicile..ce frumos doarme el cu tati.

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Lalu79, si David scoate aerul...dar tot nu suge bine dupa. Eu cred ca este puturos...daca lapticul nu mai vine asa usor, se enerveaza.
Diana, multumesc ptr raspuns. Eu ma oftic cand il vad ca maraie dar sanul mai are laptic. Nu pot intelege...ii este foame dar nu mai suge... David cere ziua la fiecare 2 ore iar noaptea se trezeste doar o data. Ideea cu biberonul nu ma incanta nici pe mine.
Raluci, ce bine ca am scapat de sterilizatul mameloanelor, nu? La inceput a fost mai greu ca ma durea cand sugea. Folosesc o crema iar acum m-am obisnuit.
Imi pare rau ca mai aveti probleme cu burtica.
Am vazut pozicile..ce frumos doarme el cu tati.



sa stii ca ma cam enerva sterilizatul, si pe mine ma cam doare dar trece

mda cu burta nu stiuc e sa zic nu stiu ce sa-i fac, se screme si iar se screme si in somn se screme saracul dar doarme toata noaptea

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

buna seara!
lauriciu eu te incurajez in continuare cu rochitzele alea,tare mi-ar placea sa vad rochinasa impodobita
samaranditza te rog io da-ne si noua o poza cu Timi cu perishoru electrocutat inainte sa-l tunzi ca mor de curiozitate
raluci imi pare rau de burtica lui bb, poti sa mai incerci cu Romazulan - e esenta de musetel, se foloseste si extern (pt pielicica,bubite etc) si intern diluata in ceai. Tare frumoase pozicile, am si eu carusel din ala cu pasarele, am vazut ca tu ai jucarii de schimb, de unde le-ai luat?
Monisule hai vino incoa si arunca-ne o tema interesanta de discutie si o sa ne straduim...
iesencele vreau si eu in Copou si in Gradina Botanica, prima data cind am fost acolo era luna mai si era atit de frumoooooos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a

buna seara!
lauriciu eu te incurajez in continuare cu rochitzele alea,tare mi-ar placea sa vad rochinasa impodobita
samaranditza te rog io da-ne si noua o poza cu Timi cu perishoru electrocutat inainte sa-l tunzi ca mor de curiozitate
raluci imi pare rau de burtica lui bb, poti sa mai incerci cu Romazulan - e esenta de musetel, se foloseste si extern (pt pielicica,bubite etc) si intern diluata in ceai. Tare frumoase pozicile, am si eu carusel din ala cu pasarele, am vazut ca tu ai jucarii de schimb, de unde le-ai luat?
Monisule hai vino incoa si arunca-ne o tema interesanta de discutie si o sa ne straduim...
iesencele vreau si eu in Copou si in Gradina Botanica, prima data cind am fost acolo era luna mai si era atit de frumoooooos


multumesc de sfat, as incerca orice

am 2 astefel de carusele, ambele primite de pomana si au venit impreuna cu jucariile, dar cred ca poti improviza, pui orice jucarie care are jnur sau coada, am de ex un catel cu coada lunga si-l mai pun si pe ala

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna seara

n-am citit nimic din urma, dar am bagat un nas sa va spun ca la Matei Bals nu exista Infanrix de cumparat mai ieftin. Ei vand doar Pentaxim (134 de lei). Pentru cine este interesat



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna, fetelor
Ne-am crestinat si noi si a iesit frumos :)

Am vazut ca discutati despre...lenea la san.
Am trecut si noi pe acolo. Initial m-am speriat, dar instinctul nu m-a inselat. Am lasat-o ca pe ea, de fapt nu a mancat f mult cateva zile. Mai ales ziua, se tot stramba la san, cerea cam la 2 ore si dupa ce sugea max 5 minute incepea sa rada la el, il scotea din gurita si apoi musca...
O luam de la san si faceam orice altceva.
A scazut productia de lapte, caci nu mai dadea pe afara, dar si-a revenit la cateva zile cand a inceput din nou sa suga normal.
Am zis ca a fost doar o faza.
Nu am bagat pompa.

Laura, parca tu intrebai cu ce se mai distreaza bebe.
A mea a primit un bouncer la botez, o fascineaza :)
Este ca un sezlong, eu cred ca ii tine spatele f frumos, cam la 30 de grade, si are o bara de jucarele. Cand se agita ea se misca tot sezlongul si jucarelele, ii place, de cateva ori a dat si ea cu manuta in jucarele :)

Dankutza, si a mea a avut fata cu bobite mici grunjoase, am insistat cam de 2 ori pe zi sa o sterg cu tampon demachiant cu apa termala, acum e ok. Eu la masaj ii dau si pe falcute cu body lotin, folosesc laptele de la bubchen.

Pup fetele si puiutii!

Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput