crestere in greutate dupa aerobic?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Nikol, vrei sa te ingrasi?
Fa sport(sala, aerobic, ce vrei tu) dupa care mergi acasa si mananca ce ai chef. Garantez 4 kg intr-o luna Mie asa mi s-a intamplat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Nikol, vrei sa te ingrasi?
Fa sport(sala, aerobic, ce vrei tu) dupa care mergi acasa si mananca ce ai chef. Garantez 4 kg intr-o luna Mie asa mi s-a intamplat.


Nicole cam asta am facut si eu, bagam multe seminte (dovleac, floarea soarelului, in, susan) si alune (migdale, brazilian nuts, hazel nuts) toate sunt sanatoase, au calorii multe si garantat ingrasa le mai poti amesteca si cu putina miere, mi-a mai crescut si masa musculara si de asta atrag la cantar mai mult acum, si eu aratam nashpa slabanoaga.... si forteaza-te sa mananci un pic mai mult decat simti tu ca nu mai poti.

Eu inainte daca mancam felul 1, nu puteam sa mananc si felul 2 nici daca ma bateai, nu mai puteam, dupa sport ti se mareste pofta de mancare.... ia intreaba-ma acum cum as manca 7 feluri, insa ma abtin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loma

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Nikol, vrei sa te ingrasi?
Fa sport(sala, aerobic, ce vrei tu) dupa care mergi acasa si mananca ce ai chef. Garantez 4 kg intr-o luna Mie asa mi s-a intamplat.


Nicole cam asta am facut si eu, bagam multe seminte (dovleac, floarea soarelului, in, susan) si alune (migdale, brazilian nuts, hazel nuts) toate sunt sanatoase, au calorii multe si garantat ingrasa le mai poti amesteca si cu putina miere, mi-a mai crescut si masa musculara si de asta atrag la cantar mai mult acum, si eu aratam nashpa slabanoaga.... si forteaza-te sa mananci un pic mai mult decat simti tu ca nu mai poti.

Eu inainte daca mancam felul 1, nu puteam sa mananc si felul 2 nici daca ma bateai, nu mai puteam, dupa sport ti se mareste pofta de mancare.... ia intreaba-ma acum cum as manca 7 feluri, insa ma abtin...


Wooowww, da alunele, semintele de tot felul ajuta la acumularea kg, eu mancam des in tara, acum nu stiu din ce motiv, mi se face greata de la ele, asta in conditiile in care mananc ...sa zic, cam 100 gr la cateva zile, ptr ca efectiv nu-mi mai plac.
Acum mai mult de nevoie, din cauza sarcinii mananc variat si ma fortez sa mannac putin din toate, asa ca bag nuci la micul dejun si migdale usor prajite.
Brazilian nuts=cashnuts?

La sala... imi va fi imposibil sa ajung, cu doi prichindei ce au nevoie de mine, insa mi-as dori sa-mi permit o ora/zi pentru al meu corp, si sa fac de acasa una alta(am dvd-uri, muzica, greutati, de toate)

Felul 2...nici la mine nu mai incape, de regula supele,salatele eu le fac consistente, cam grelute ptr gustul unora, si deci...banui ca nici nutritional vb. nu mai e nevoie de felul 2...zic eu

Lady, Lomamultumesc

Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 33+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Nicole daca zici ca ti se cam face greata de la alune, vezi ca bila/ficat ceva pe acolo respinge, probabil fierea nu suporta grasimi, e lenesa si nu prea participa la procesul de digestie. Exact asa eram si eu, dupa o mana de seminte ma lua o greata, si uneori varsaturi, incat o perioada nici sa le vad nu suportam.

Dupa ce nasti si termini cu alaptatul fa o cura de detoxificare pt. ficat/fiere. La mine cel mai bine mi-au facut semintele de armurariu(milk thistle in engleza) din el se extrage silimarina, un regenerator si hepatoprotector natural deosebit de puternic si eficient. Din toate leacurile naturale pe care le-am incercat, armurariu este cel mai bun si m-a rezolvat intr-un timp relativ scurt - max o luna jumate. Se gasesc seminte in magazine naturiste. Unii vand capsule cu seminte rasnite, insa nu le recomand, pentru ca semintele de armurariu rasnite rancezesc repede, si ca orice rancezeala mai rau face decat bine.

Asadar cumpara numai seminte, pt. ca astea tin mult, si le rasnesti tu in casa, pt. max 2-3 zile, din care iei cate o lingurita inainte de mesele principale ale zilei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

ah uitasem, brazilian nuts, nu sunt cashew nuts. Dar si cashew nuts sunt f. bune , insa toate iti recomand sa fie raw, fara sare, fara nimic.

is astea
http://www.all-creatures.org/recipes/i-brazilnuts.html

insa forget about, astea probabil o sa iti faca si mai greata, ca sunt cam uleioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loma

ah uitasem, brazilian nuts, nu sunt cashew nuts. Dar si cashew nuts sunt f. bune , insa toate iti recomand sa fie raw, fara sare, fara nimic.

is astea
http://www.all-creatures.org/recipes/i-brazilnuts.html

insa forget about, astea probabil o sa iti faca si mai greata, ca sunt cam uleioase



Am inteles!
Tocmai am venit de la supermarket, le-am cumparat, nu-mi plac, au un gust fad si mi se pare f grele, tot nucile raman in topul preferintei.
Mi-am cumparat seminte de care am mai gasit,alune, fructe uscate,am cheltuit o grama' de bani, sunt mai scumpe decat fileul de peste

Dupa alaptat si toate cele, am sa incerc ce mi-ai propus, mi-am notat deja.
Eu din cate stiu, ficatul meu e ok, cel putin analizele si echo spun asta, chiar si valoarea LDL, era sub limita minima admisa...cu stomacul am probleme, am o gastrita care imi face viata un chin, imi da greturi si balonari mai ceva ca sarcina.

Ma gandesc ca daca erau ceva probleme cu bila, ar fi trebuit sa se vada la analize, ori ale mele sunt ca la carte.

Multumesc pentru sfat, am sa i le cumpar maica-mii pentru inceput, ea sarmana are probleme de o viata cu ficatul, si cred ca i-ar prinde f bine.
Ai observat ceva efecte secundare in timpul curei?
am sa googalesc despre...



Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 33+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Nicole, in timpul curei nu am avut nici un efect secundar, din contra numai pozitive.
Cel mai vizibil si imediat a fost ca dupa vreo 7 ani, nu am mai avut probleme sa pun gura pe cafea, inainte nici mirosul nu-l suportam ca mi se facea greata. Alte semnale pozitive, au fost ca mi-au trecut vesnicele dureri de cap zilnice, pot sa mananc usturoi fara probleme, nu te balonezi dupa diverse mancaruri, tranzitul functioneaza mai bine.

Mergi la inceput