sarcina sau nu ?

sarcina sau nu ? | Autor: danaremus

Link direct la acest mesaj

Sunt sau nu insarcinata?
Am o nelamurire mare de tot ultima menstrautie am avuto normala dupa ce sa oprit la vreo 3 zile a inceput din nou culoare maronie foarte putin,ma tinut aproape o saptamana si ceva si aveam dureri am mers la dr mi-a spus ca am un chist pe ovar mi-a dat tratament iam zis ca ma dor si sanii nu ma luat in seama,am facut tratamentul in timpul tratamentului m-a luat cu lesin si stare de voma m-am speriat si mi-am cumparat reped un test de sarcina a iesit pozitiv a 2 liniuta era mai roz putin nu ff rosie. Dupa cateva zile am mers la alt dr mi-a spus ca sunt insarcinata dar sarcina este ff mica ,am mers si al altul imediat mi-a spus ca nu sunt insarcinata dar in cazul in care sunt e ff mica si nu se vede,ok am mai facut acasa o gramada de teste toate pozitive acuma mi-a venit menstruatia regulat la data care trebuia sa vina am dureri mai mari si imi curge mult si mult mai rosu ca de obicei si niste cheaguri am facut alt test aseara si tot pozitiv a iesit nu stiu ce sa mai cred sunt foarte agitata si speriata imi doresc sa am acest copil voi ce credeti sunt insarcinata sau nu? Se poate sa am o sarcina moarta? Astept raspuns urgent va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Draga mea, parerea mea e ca esti insarcinata, indeosebi ca ti-au iesit testele pozitive, dar ciclul asta cu cheaguri nu suna deloc bine, de ce nu te duci la urgente pt inca un eco? S-ar putea ca totul sa fie ok, dar s-ar putea si sa pierzi copilul, cheagurile nu sunt deloc un lucru bun in sarcina de obicei, dar mai sunt si exceptii. Fuguta la dr, nu mai sta asa

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Cel mai concludent ar fi un test de sange, bhcg, care iti v-a arata daca esti sau nu insarcinata. Chiar daca sarcina e mica sau mai marisoara.
Bafta sa fie cum vrei.



ALEXIA - petrecere 2 ani

Alexia la1 an si 11 luni

www.curcubeucuochialbastri.blogspot.com/" target="_blank">curcubeu cu ochi albastri - blog

PATRICIA ALEXIA

Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Cel mai bine ar fi sa faci beta HCG din sange,sa mai repeti ecografia peste 1 saptamana si sa mai mergi la doctor.Exista situatii in care chistele pe ovar pot da test de sarcina fals pozitiv, dar testul de sarcina eate calitativ adica arata prezenta beta HCG in urina, tu trebuie acum sa faci determinare beta HCG din sange , care iti arata cantitativ cat e betaHCG.Daca e crescut, e vorba de sarcina.
Ma mira ca nu ai fost indrumata corespunzator de doctorii pe care i-ai consultat.Cred ca daca sangerezi asa , oricum trebuie sa te duci din nou de urgenta la doctor.

Mergi la inceput