Bobocei de sept-oct 2008 (255)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata si de la noi.

Oana distractie placuta la munte..arata super listutza

Claudinna Razvanel frumos foc..cred de -abia asteptati sa plecati si voi.

Ada acum au d stiri despre voi cei fara caldura la TV..sper sa se rezolve cat mai repede,noi am ramas 2 ore si fara apa calda,curent si caldura si deja

Alina

O zi minunata tuturor

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

se pare ca (sper sa nu fie de rau augur ca am verbalizat ) tati isi lua concediu ultima saptamana din feb/prima din martie.
Oare unde sa mergem?

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

haideti la Busteni! exact atunci vom fi si noi acolo


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

haideti la Busteni! exact atunci vom fi si noi acolo


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)




oare o mai fi zapada? ca mi-as cara si schiurile... Voi unde stati? mai au locuri?

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

noi asha speram sa fie zapada
noi stam la vila unor prieteteni, astept niste confirmari si iti zic daca mai sunt locuri
am fost acolo si iarna trecuta si in vara


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Buna dimineata si de la noi, dupa o noua noapte fara treziri...
Oana - e f buna listuta asa cum vrei..iti multumim
Claudinna - Razvanel mereu in frunte...bravo pt reusita cu olita
Alessia - oricum degeaba ne dam noi cu parerea ca tot fam ei va hotari ce sa faca daca sa ii spuna sau nu....eu pot sa-ti spun ca am trecut printr-o situatie oarecum similara...verisoara mea, 40 ani o cariera deosebita o functie importanta in orasul in care traim a descoperit brusc un cancer osos....au facut tot ce le-a stat in putinta au dus-o la tratamente in Austria au si operat-o acolo dar totul a fost zadarnic a facut metastaze...familia nu i-a spus nimic iar ea a avut o incredere imensa ca va fi salvata, operatia fusese o reusita....n-a rezistat...si la 9 luni de la confirmarea cancerului...a murit...in vocea familiei simt insa un oarecare regret ca ea nu a stiut ce o asteapta si nu a spus nimic ce sa faca dupe ce ea nu va mai fi, cum sa organizeze anumite treburi sau pur si simplu sa le spuna ce avea pe suflet sau un cuvant, o imbratisare de adio....De cand a aflat ca e bolnava i-a rugat pe cei apropiati sa nu spuna si la altii, sa nu vina in vizita ca arata rau, dar isi va reveni si atunci ne vom vedea cu tot dragul......nu s-a mai intamplat insa asta....(scuze ca m-am instins dar subiectul a zgandarat in mine o rana neinchisa inca).....
NUSHA FELICITARI!!! sa fiti sanatosi!!! (de mult ma tot tineam sa te intreb...la ce scoala ai invatat ca imi pari cunoscuta...poate te confund....sau nu....)
revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Neata!

Moamaaa, am dormit pana la 8.30. Nu-mi vine sa cred;ce bine e!Au plecat fetele la bona de dimineata si eu am dormit ca trenul.
Suntem tot cu muci. Am si eu gatul praf asa ce lor ce sa le mai cer.
De azi luam Colargol ca n-avem ce face.
Nu cred ca ne revenim pana luni la gradi, dar cica vine codul galben si nu vedem gradinita oricum. Desi americanii de pe yahoo nu anunta sfarsitul lumii ca romanii. Om vedea!

Ada, sper sa vina repede caldura inapoi! Auzi, 19 grade; brrrr.

Merg sa fac mancarica la pici si revin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Noi suntem dupa o noapte cu treziri record: pana pe la 2 am numarat 7, apoi am pierdut sirul , a fost aproape o noapte alba .. culmea e ca nu plangea, ci se foia foarte tare, sub locul lui nu va mai creste curand iarba, atat a forfotit ... se linistea cateva minute la san, apoi iar si iar ... dimineata am verificat, hematomul nu mai e, dar nici maseluta!

As vrea sa mai adaug ceva la subiectul cu vestea zilelor numarate, pentru ca pe mine m-a macinat mult acum cativa ani ... am ales atunci sa nu ii spun tatalui meu gandindu-ma ca eu nu as vrea sa stiu, ca m-as deprima foarte tare si ar fi terifiant .. apoi acesta a fost subiect de dezbatere intr-o sedinta la psiholog si concluzia a fost ca da, as fi in panica o zi, doua, o saptamana, insa asta s-ar termina la un moment dat si ar veni, firesc, impacarea si dorinta de impacare, castigarea fiecarei clipe cu mine si cu cei dragi, cuvinte nespuse, testamente morale, afective, etc. Am fost apoi sigura ca asta si-ar fi dorit si tatal meu, desi a simtit ca va muri, dar eu am continuat, cu disperare, sa-i construiesc imagini ale unui viitor minunat ce nu a mai fost niciodata pentru el, insa i-am rapit dreptul si ocazia catorva putine clipe frumoase pe care le-am mai fi putut petrece impreuna ... in ultimele lui ore de viata se straduia zadarnic sa-mi spuna ceva, dar nu am mai aflat niciodata ..

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Si noi suntem familia murdarici, vorba Adei, nici noi nu avem apa si mai ales caldura.
Cica nu putem sa facem copii ca nu suntem curati...ma rog tare tare sa repare problema radetul pana ovulez.

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

fetelor multumesc din suflet pt urari!!!sper din tot sufletul sa fie bine pana la capat si sa nasc un bb sanatos

nikoliciule jur ca trimit barza la aspirante,de fapt eu as vrea sa se mute toate fetele de acolo la odisee dar voi aveti grija cu intinsu' rufelor,da?

museten-am mers deloc pe burtaam zis si aici la scutece ca ne dorim bb2 numai ca nu speram sa vina asa repede

oana eu nu ma trec pe listuta deocamdata,macar la primul eco sa merg si mai vedem apoi,sunt de acord cu noul format de listuta

xor am invatat la multe scoliincepu cu 15,11(podu ros-gimnaziu)apoi ec1 apoi FEAA ....alege si tu de pe aici


nocom bine ca ati rezolvat misterul febbrei...macar stii ce are...pupici sa treaca repede bubitele

de David

Mergi la inceput