Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Rocsy, si mie imi place painea cu miere, tare, tare, mult! Dar cu ceai, ca lapte n-am baut de cand m-a intarcat mama . Insa de cand cu agravarea situatie cu stomacul a trebuit sa-mi pun pofta in cui, ca imi face mult acid . Mai "pacatuiesc" cu cioco de casa, asa cate un piculet (mi-am facut din jumate de kil de lapte praf duminica, si de atunci tot gust cate putin, inainte de ranitidina ... eu am lansat reteta si cred ca eu am facut ultima )

Nana 25+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Dar de copiii cobai ptr vaccin ati auzit? Le da parintilor cu totul 300 EUR+o asigurare pe un an, ca sa testeze vaccinul pe copii?

Nu-mi vine sa cred ca pot sa propuna asa ceva ... partea proasta e ca daca e intr-adevar asa , se vor gasi destui parinti sa accepte.
Ma freaca bunica sotului la cap ( venita in vizita pentru 2 saptamani cica , doar ca au trecut 2 luni ) sa-i arat satul ei pe net ... am zis ca nu stiu, sa vina Marius sau Florin ! Nu de alta, dar iti sta in suflet ( foarte aporoape de tine si aplecata cu mainile in solduri ) si mai si respira pe tine si am oroare de fenomene dintr-astea ( sa ii arate cine o suporta ca eu nu )... rea ca de obicei








R_ocsy 24 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Vin si eu cu o cafeluta cu lapte.....deja suntem la capitolul 38, wow...stiam eu ca nu am sa pot tine pasul cu voi la scris...
Fetelor, trebuie sa marturisesc ca si eu sunt mare fan gris sau orez cu lapte, zic ca pregatesc pt Matei dar mai mult eu ma infrupt....of, offfff si nu e voie ca asa de repede se depun kg astea....javascript:insertsmilie('')
Eu de la inceputul sarcinii pana in la 20 de sapt. am slabit 6 kg, mi-a fost cumplit de rau, iar acum am inceput sa recuperez...si am un spor..ho-ho-hojavascript:insertsmilie('');

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Mommy_to_be : eu am sanii foarte sensibili si daca as mai incerca sa si apas pe ei sa vad daca iese sau nu colostru cred ca as innebuni ( in primul rand de durere si in al doilea rand parca mi-ar fi greata ... ati povestit odata ca miroase putin a acru ... si de atunci mi se intoarce stomacul pe dos doar cand ma gandesc ... sper sa ma adaptez cand va vorba de alaptat ).
Pe mine nu ma intreaba nimeni nimic , cu fasul pe mine aproape nici nu se observa ... v-am povestit ca sotul e luat la intrebari daca s-a mai ingrasat sau nu . Ba mai mult am fost sa imi cumpar colanti , ii cer vanzatoarei si imi spune foarte amabila ca ii pare rau dar nu are numere mici ci doar pentru doamne mai mari ... la care ii spun ca din aceea vreau si eu ca sa nu ma stranga la burtica .



R_ocsy 24 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Nati, asa de bine te inteleg!!!! dupa 6-7 seara si eu devin o devoratoare, oricat de mult m-asi fi chinuit sa manac sanatos si cumpatat ziua. Am noroc ca imi plac fructele si incerc sa ma pacalesc cu ele, da nu merge de fiecare data...

Rocsy, nu esti rea la faza cu bunica... Stiu genu' asta de batrani care ti se baga in suflet... Offff, nici mie nu-mi plac.

Mira fericita 24+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

'Neata burticile!


Nati, si noi mergem la mare cu trenul, frumos, la vagon de dormit clasa 1 (doar doua paturi, sau poti lua doua compartimente, ca au o usa intre ele care se poate deschide, scenariul de mers cu copiii). E mult mai usor si soferul desemnat (adica eu, ca sotul nu e deloc interesat de condus, sper totusi sa treaca si la volan cand vine bebe ) nu ajunge rupt de oboseala si bun de nimic o zi intreaga pe acolo. Oricum masina nu o folosim la mare, ca ar mai bea si soferul un pahar de vin la masa ... Pun pariu ca voi ajungeti mai repede decat noi cu trenul .

Nana 25+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana



Cam 12 ore facem cu trenul(inclusiv vama 1-2 ore).

de la Cami. Nu mai are febra, dar tuseste putin.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Fetele, mie lumea imi spune ca m-am implinit... la fata!!!

Nana 25+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Am uitat, stiam eu ca mai vreau sa adaug ceva : Mommy_to_be : poti sa bei ocazional linistita cate un pahar de vin sau bere ... a fost printre primele lucruri pe care mi le-a spus ginecoloaga mea, sa nu mor de pofta in caz de ... doar ca eu cu alcoolul nu ma am defel , am baut un singur pahar de vin in 24 de saptamani !

R_ocsy 24 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Nati, noi facem 15 ore, plus intarzieri de minim o ora de fiecare data! Ti-am zis eu ...
edit: - Dar calatorim noaptea, plus avem la noi laptop-ul de ne mai jucam, ne mai uitam la un film, unde avem semnal intram pe net, asa ca nu mi se pare greu deloc.

Nana 25+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Rocsy da, imi aduc amintece ne povesteai tu de sotul tau si ingrasatul Esti o fericita!!! O sa-ti revi repede dupa nastere! In ceea ce priveste mirosul colostrului, eu nu simt niciun miros acru.

Mira fericita 24+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput