Bobocei de sept-oct 2008 (254)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

un pt Dariuca sa treaca odata febra. Roxi ai primit pm-ul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Va multumesc tuturor ptr gandurile si vorbele de bine. Sunteti intr-adevar ..nush ce m-as face fara voi.Am hotarat sa incep sa am grija de mine si sa avem o sedinta noi doi in week-end.

Babytza am facut plata..ti-am trimis si mail de confirmare.Sa-mi spui daca l-ai primit si daca e totul k.

Pio ma bucur nespus de mult,tin pumnii sa fie totul bine in continuare

abe bine ca nu e nimik grav

Nocom sa scapati repede.

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

Piolica, ma bucur foarte mult pt voi! Doamne ajuta sa fii cat mai curand!

multe si multi pt fetele cu probleme in familie!

kllemi, cat de bine te inteleg! noi ar fi trebuit sa o lasam pe Eliza mai mult cu mama dupa ce ma intorceam la serviciu. Dar acum nu se mai poate, fratele si cumnata mea, care locuiesc in State, asteapta in iulie un bebe si din toamna o duc pe mama acolo sa-i ajute! Iar eu nu vreau sa o las cu socrii din mai multe motive, unul ar fi legat de alimentatie, capitol la care nu ne punem de acord (nu stiu cum va fi pana in toamna) iar alt motiv ar fi ca n-ar mai socializa. Noi stam la casa, impreuna cu socrii si ei probabil ar tine-o mereu in curte. Eu o duc des in parc, mai ales cand e cald afara. Si eu sunt in cautare de cresa/ gradinita si deocamdata sotul de acord.

Mamica fericita de Eliza Maria (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neataaa! pt doritoare. Fii'miu mi-a dat trezirea la 7,45 O zi minunata tuturor cu mult soare si cat mai putini nori[;D]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
Alina, multumim de si nu mai da asha de tare, ca doareeee!!
gandeste pozitiv! va dormi mai mult de pranz!!

Nocom, sper ca sunteti mai bine azi!

Laurasa dea Domnul sa vina soarele mai des la voi!

musette, cum mai esti? ai fost la dr?

Ankussa, chiar asha, ne mai arati si noua cum ati crescut?

pup toate mamicile si boboceii!!


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

legat de ce vom face cu copiii cand ne vom intoarce la munca...
eu il voi lasa pe Razvan cu socrii. stam la curte, iese dimineata si se joaca...iar dupa-amiaza il scoatem noi in parc, la plimbare, in vizite.
e adevarat ca vara trecuta ieseam cu el si dimineata si dupa-amiaza, insa nu cred ca e o mare pierdere, avand in vedere ca sta totusi la aer curat si sigur va gasi o ocupatie prin curte. ii vom amenaja si un loc de joaca...
sper ca pana in vara sa se obisnuiasca si soacra mea sa-i dea sa manance la toate mesele...dar nu asta ar fi problema, ci ce sa-i dea...
oricum, eu ii fac meniul si ii spun ce are de facut. avem si o femeie care ne gateste si o va ajuta si cu Razvan, pentru ca e destul de greu pentru o femeie trecuta de prima tinerete, cu diabet, sa aiba grija de un nazdravan
uneori nu reuseste sa-l imbrace, pentru ca Razvan speculeaza slabiciunea, cere mereu in brate la ea, iar ea nu poate sa-l mai ridice...in conditiile in care la noi nu vrea in brate...sau nu vrea sa manance de la ea, ca vrea de la mine si-i face "pa"...
la primavara vom incepe o acomodare usoara si pana in august sunt sigura ca va fi bine!
ma gandeam si la gradinita, program pana la 12...duci copilul pe la 9...sa vedem, ma mai interesez. anul trecut, un grup de cunostinte cu copii intre 2 si 3 ani i-au dus impreuna la gradi; copii care se jucau impreuna in parc - au fost insa dificultati


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

neata!
si io devreme da a mea adoarme la loc. cafeaua mea sta pe birou iar eu in pat cu titi la atac.

claudinna ce probleme?

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata,

Noi tot cu febra, nu mare, dar are. 38.4 NU m-as mai duce azi tot la zapauca noastra de dr, as merge in alta parte... ma duc sa vad pe site-ul MU ce dr sunt si daca gasesc pe net ceva recomandari...

ankussa m-am bucurat taaare mult aseara cand am vazut postul tau!!! Imi era dor de voi! Hai povesteste ce ati mai facut cat ne-ati ocolit... Poate de acum reusesti sa intri mai des...

andy.p, Alina, claudinna, kllemi, abe, 300, lavida

Sper sa avem o zi buna, cu toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

300, in ciuda faptului ca acei copii erau obisnuiti unii cu altii, au fost probleme de adaptare la gradi. unul a refuzat sa mai mearga...nu cunosc motivele, dar stiu ca statea cu saptamanile acasa
la inceput plangeau si parintii plangeau pe la usi...
deci nu altfel de probleme



www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

neatza, multumim de cafea, Alinuto!


Trezirea la 7.45 zici?
Mie ieri mi-a dat sotul voie sa merg la restaurant, a fost ziua unei prietene. S-a oferit el sa stea cu baietii, altfel nu mergeam nici unul ca nu avem seara alte reurse.
A fost haios, nu mai iesisem seara la un restaurant de ceva vreme, mi-a parut tare rau ca n-a fost si TL cu mine, dar apreciez "sacrificiul"
Ei, una peste alta m-am intors acasa pe la 12, m-am culcat pe la 1jumatate... si suntem up&running de la 7 fix

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput