Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Vivela, eu nu imi dau seama cum ar trebuii facut.....am vazut la alte odisei liste si mia lungi....daca poti sa-mi dai link sa ma lamuresc si eu ar fii cel mai bine

Am aflat ce vom primii noi de la cumnata: patut cu saltea si carusel, landou pt masina...cred ca asta o sa-l folosim pana pe la un an si carucior, unul de la ei si altul pe care trebuie sa-l vedem in ce stare e si eventual sa-l ducem la tara. Deci mai sunt consumabile de luat....de sterilizat cred ca o sa optez pt sterilizare la rece cu solutie de la chicco...la cora e mai ieftin decat la ei pe site.

Nati, te asteptam cu vesti de la echo si sa ne spui si ce carucior o sa ai...



Roxy 27+ cu Diana


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Ce ametita sunt! Si chiar citisem sarbatoritii lunii, dar cum eu nu stiu nici ziua in care suntem, ce sa mai zic de data....
tutulyna- La multi ani si tot ce-ti doresti sa se implineasca! Distractie placuta!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Statistic, de cele mai multe ori, cand nu se spune corect sexul copilului la ecograf, este vorba de baietei care sunt de fapt fetite. Deci fetitele se "transforma" mai greu in baietei. Si confirma regula Sabina, Alesicoo, Rocsy...

Nana 25+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Tutulyna! Sa iti dea Dzeu tot ce iti doresti si sarcina usoara in continuarie si bebe la termen!

Fetele frumoase povesti de dragoste ati descris, poate cand o sa am timp o sa va scriu si eu despre povestea mea, una tare trasnita!

Azi m-am masurat si eu burtica si e 83, mi se pare cam putin, fata de alte fete, stiti undeva sa pot sa vad valori normale corespondent varstei sarcinii?

Felicitari fetelor ce au venit cu vesti bune de la eco, Nati felicitari pt bebele sanatos, si daca o sa ramana fetita, felicitari!


Cornelia
24+ cu Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Hai ca azi e ziua statisticilor

Sabina 28+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 12 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

Buna,


Nati bine ca e sanatos bebe!

Eu deja m-am obisnuit cu ideea ca voi avea doua fete,dar sa vedem vineri la eco ce mai aflam...Ma duc la o tanti doctor sa ma analizeze,asa ca o sa mai am o parere,ca doctorul meu numai pasarici vede iar eu vad numai pute orice mi-ar arata acolo pe monitor-fiecare vede ce vrea



Maaaai,lasati scenarita...Nu e buna!La prima sarcina ma chinuia gandul ca o sa pierd sarcnia,ca o sa nasc inainte de termen...Nu imi venea sa cred ca o sa reusesc eu sa am asa o minune de copil.Acum m-am mai calmat,dar am alte problemeRecunosc ca inca ma panichez cand nu misca o perioada mai lunga



Ce soti romantici aveti,dati-mi si mie...Noi nu suntem prea siroposi,adica el nu e,iar eu...m-am lasat de sportul asta,e aiurea cand unul singur are initiative,simteam ca il agasez cu genul asta de gesturi.Ne e bine si asa.
Fraze memorabila:"te iubesc,chiar daca nu iti spun sau nu iti arat"-el.Pai bine ma,tii pentru tine???


ioanace repede s-a intamplat si la voi totul.Deci de aia ai "1234" la nickname?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Cornelia, si eu am 80 cm la 25 de saptamani (deci mi-e mai mare posteriorul decat burtica, dar sincer m-am si ferit sa-l mai masor sa nu ma ia depresia ), fetita e in grafic, foarte putin mai mititica. Luni ma duc iar la eco sa vedem cum am mai crescut . Eu zic sa nu-ti faci probleme...

Nana 25+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Si Sabina, am uitat sa-ti zic mai devreme, si burtica ta e super ok ca dimensiuni, mai ales avand in vedere faptul ca ai doua nazdravane de peste un kg fiecare, pe cand noi raportam inca piticuti intre 500 si 700 de grame!

Nana 25+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

:)

Nana , eu tindeam sa cred invers,( ca nu se vede puta si apoi creste:), zic si eu avand in vedere ca nepotelul meu, Luca, a fost Anastasia pana in luna a 7-a , o cunostiinta a avut fetita la eco pana ....a nascut ;|( saracii se temeau de mamica ca o sa faca o depresie avand in vedere ca se astepta la o fetita de toata frumusetea aveau deja o gramada de lucrusoare roz etc. si a aparut un babyboy:) ..... io stiu....mai zicea cineva pe forum ca nu ecografele sunt proaste ci cei care le interpreteaza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

La Multi Ani Tutulyna!!!!

Petrecere frumoasa, sa ti se implineasca toate dorintele!

Cristina, fericita 21+ cu Patricia

Mergi la inceput