FIV265

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

violab, teste normale de la farmacie. mie imi plac cel mai mult unle care se numesc MINUT. alea de la o-view sunt cu erori la mine. printr-un timp faceam simultan cu teste de la diferite firme (dementa0 si m-am convins ca alea de la MINUT sunt bune.ia si tu si fa acolo dupa Cm pana incepe sa se inroseasca liniuta 2, iar cand ajunge mai rosie decat aia deja existenta, la 24-36 ore navalesti pese sot.se bazeaza pe cresterea lh-ului.

am fost si la eco, asa ca ma pun pe treaba natural.


in cazul asta, spor la treaba si asteptam vesti bune cat mai curand!

Moshulik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanademunck

Fire si Cata si restul fetelor mai vechi.........Am fost la doftor.....si, va tineti bine?????Fiv 6 (pe undeva prin mai) cu ACEEASI MEDICATIE CA LA FIV 1!!!!!!!!!SI CU OVULELE MELE!!!!!!SI CU PREGNYL 20000................

Bon deci azi vizita de follow-up dupa procedura cu ovule donate nefertilizate..........Pe langa docotr era si bioloaga acolo si inca un doftor, veniti ca la urs sa vada cazu dificil....Bon sperma a fost proasta (9 mil) s-au chinuit 25 de minute ca sa gaseasca 4 ametiti(e jobul lor din pacate, de asta m-am dus acolo ca altfel faceam copil in pat- daca puteam)
So, pasul 6: o noua incercare cu ovulele mele jumatate fertilizate cu gigeii sotului si jumatate fecundate cu donorsperm.........in conditile in care eu eram catalogata poor responder....Bon: ca schema de tratament, dupa o ora de discutata intre ei si cu noi au hotarat asa: incep in zi 2 cu Puregon (150) si Menopur (75) iar din zi si Orgalutran (dimineata) iar ca declansare DUBLA doza de Pregyl (20.000) Voi ati mai auzit asa ceva? La intrebarea mea care e experientza lor cu asa doza mare de Pregnyl a zis ca o vor folosi pt a incerca sa matureze cat mai multe ovocite.....
FIREYES(iti scriu aici pomelnicul pt ca zilele viitoare lucrez mult si pana sambata nu apuc messenger)
- despre DHEA erau gata sa-mi dea retzeta doar ca au vazut ca nu se poate gasi la farmacii in Belgia asa ca mi-au recomandat sa o iau de pe intrenet. Este buna in cazul celor cu androgeni scazuti, s-au uitat inca o data peste analizele mele si au zis sa iau
- Dna fragmentation test se face in cazul celor care au multi gigei pt a-i alege pe cei mai buni..in cazul meu cand dupa juma de ora abia gasesc 4 nu se pune problema
- assisted ocyte activation vor face si la noi este o procedura care insa inca este in faza de test nu se stiu exact si bine rezultatele
- La teoria cu marirea dozei de Lh in momentul in care cel mai mare folicul a ajuns la 14 mm- mi s-a raspuns ca sunt teorii pe care ei au facut testecu grupuri de pacienti si nu s-a inregistrat nici o crestere a procentului de succes prin aceasta tehnica
- dat fiind faptul ca sngura data cand am avut ET a fost dupa pick-upul cu anestezie generala am zis sa-l intreb daca are vro importanta chestia asta sau e o coincidentza si a zis ca nu are importantza.......trebuia sa-l intreb
Bon acum pasul 2:CUM IMBUNATATIM NOI SPREMA ASTA? Ne-a zis regim sanatos de viatza stop fumat si asta e....ha-ha-ha


P.S. Cata cand deschizi subiectu ala pt cele mai jalice cazuri? Nu de alta da incepem sa speriem lumea pe aici....vb lui Fire , tre sa fim izolate, bagate in carantina
pupe


in cazul acesta, Oana, regim de viatza sanatos, si aduna cat de multa energie si speranta ca va fi bine pentru mai.
si ai sa vezi ca asa va fi!

Moshulik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

violab - in Italia gasesti teste de ovulatie digitale (Clear blue de exemplu). Nu te mai chiorasti dupa nici o liniuta si nici nu exista vreo posibilitate sa te inseli. Iti apare fatza zambitoare in caz ca da si un cerc gol in caz ca nu. Simplu si practic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Moshulik eu zic ca stai bine, oute marisoare iar endo de 12- super. La mine abia ajungea la 9. Bafta in continuare! P.S. Merci de PM

------------------------------------

Anul asta vreau un beta mare!!!




Cu pacere, BuburuzaL!

daca mai aflu ceva, iti transmit si tie!

Moshulik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

fetelor 5 oua avui din 10 foliculi, bune si astea.
dar mai am destui care pana s or sparge o sa mi dea dureri cumplite si asa ma doare cumplit.

noapte buna fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna fivoaselor, nu ma dati disparuta, sa nu credeti ca v-am uitat.
iata ma prezint la apel, sunt(suntem) bine, in crestere si o tinem tot asa, ceea ce va doresc din tot sufletul si voua!!!

Vad ca vin in club si fete noi si sa speram ca vor avea reusita din prima (ca mine)!
Yaarina, eu am facut in vara anului trecut fiv dupa 3 inseminari si analize peste analize, stimulari si parastimulari, rezultate bune si eu si sotul. La final am cerut noi fiv si azi ne bucuram de reusita. Nu stiu ce protocol e mai bun, eu am cerut expres (stiu ca poate pare ciudat) sa am ce-a mai mica dozare hormonala, cel mai scurt protocol si vedem. dr mi-a tot explicat ca este posibil sa nu avem rezultat, totusi am insistit. ca sa scurtez, am avut protocol scurt din prima zi a CM cu gonal 75, in ziua 12 deja recoltam cele 2 oulete, care fecundate le-am transferat si apoi s-a concretizat cu o sarcina singulara. Protocolul bineinteles ca l-a stabilit 100%, eu doar am zic ca vreau minimul posibil, apoi am respectat tot ce mi s-a spus aici.
Bafta si sa nu faci tratamente dupa ureche!

viola, ce sa zic, tragi aer in piept si mergi mai departe, sigur vei reusi! Sa fii optimista!

Alrak surioara, hai ca 2010 e anul norocos, trebuie sa fie asa!
Fata draga cat imi doresc sa reuresti! o sa dea rezultate toate sedintele facute pana acum! Bafta si sanatate!!!! tinem pumnii!!
Ingeras, imi plange sufletul cand ma gandesc la tine! Dumnezeu sa te ajute sa fii linistita si sa fie sanatoasa Maya!
Andrabirni si eu, hai termina cu dintii astia, mama lor si sa auzim de bine! Bafta la FET!
Moshulic, bafta maine la control! Sa fie de calitate si tu papa bine, hidrateaza-te, stai la caldurica!
oanademunch, tin pumnii , sa devii o mama cu personalitate!
Mirela2, bafta si sa fie cu reusita!!!!
tin pumnii
cata

fetele va pup si sa fie sanatate si rezultate cat mai bune, trebuie sa-i dam noi de cap pana la urma!







castelana fericita 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Salutare tuturor si LA MULTI ANI cu intarziere....!

Nu am apucat anul acesta sa intru pe forum, am fost foarte ocupata,am vrut sa va salut si sa va spun ca va doresc tuturor sa va indepliniti visul! Nu am citit din urma, nu stiu care ce ati mai facut, dar promit sa recuperez...
Eu sunt bine, ni s-a facut ancheta sociala si in martie asteptam sa primim atestatul pentru adoptie dupa care speram sa ne gasim copilasul multasteptat....

Pentru cine are nevoie de progesteron injectabil,am 10 fiole de cate 250 gr din Germania, va rog sa ma contactati pe PM pentru detalii.

Va imbratisez cu drag!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui KoraPop

Salutare tuturor si LA MULTI ANI cu intarziere....!

Nu am apucat anul acesta sa intru pe forum, am fost foarte ocupata,am vrut sa va salut si sa va spun ca va doresc tuturor sa va indepliniti visul! Nu am citit din urma, nu stiu care ce ati mai facut, dar promit sa recuperez...
Eu sunt bine, ni s-a facut ancheta sociala si in martie asteptam sa primim atestatul pentru adoptie dupa care speram sa ne gasim copilasul multasteptat....

Pentru cine are nevoie de progesteron injectabil,am 10 fiole de cate 250 gr din Germania, va rog sa ma contactati pe PM pentru detalii.

Va imbratisez cu drag!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)



Bafta multa si Doamne Ajuta!
2010 sa fie anul vostru!


castelana fericita 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violab spune:

adipapazi bafta multa. Sa faceti treaba buna si sa iasa cu
catalina multumesc de raspuns.M-ar ajuta pe mine testele astea avind in vedere ca eu nu am alta sansa decit FIV? Poate sa vad daca mai am ceva rezerve de outze ca altfel?
mirela2 ma bucur mult pentru tine. Ai grija de sa le clocesti bine si sa faca puisori.
castelana sa-ti traiasca puisorul si sa se faca mare si sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Castelana m-a incurajat mult ce mi-ai povestit tu. Si eu banuiesc ca o sa-mi dea protocolul scurt pentru ca eu am raspuns bine la stimulari cu Gonal F de 75. Am avut de fiecare data cate cel putin 2 foliculi mari sau chiar 3. Deci n-ar trebui sa ma "dozeze" prea mult. Astept Z1 sa-l sun pe dr sa vad ce spune. Sa-ti traiasca puisorul si sa te bucuri de el!

Mergi la inceput