Albinutze de Mai-Iunie 2009(60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Alic, te rog sa respecti regulamentul acestui forum. Multumesc.



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yioanna_s

care sh sa-mi zica cat tp poate sa stea laptele de vaca la temp.cam in biberon si de cate ori se poate incalzi?

acuma seara i-am dat si eu lapte de vaca si a baut 70ml fara sa se instrambe...vedem maine dak nu are diaree..si i-am bagat si in shake si a baut bn

printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
noi doi~.~stefania~alexandra~.~creste gaza mea


17.06.2009


Am vazut postarea ta din intamplare. Daca varsta copilului tau este cea pusa la semnatura, imi permit sa te sfatuiesc sa nu ii mai dai lapte de vaca. Este mult prea mic si ii faci rau. Te rog sa citesti, pentru inceput urmatoarele subiecte sa vezi de ce
http://forum2.desprecopii.com/topic.asp?TOPIC_ID=129639
http://forum2.desprecopii.com/topic.asp?TOPIC_ID=141948
http://forum2.desprecopii.com/topic.asp?TOPIC_ID=143725

Sau mai simplu, da un serch pe google si o sa gesesti numeroase articole scrise de medici care explica de ce nu e bine.

O zi buna!




Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

Buna dimineata mamici cu bebici

Incep mesajul prin a ura un mareeeee "La Multi Ani!" tuturor sarbatoritilor de azi respectiv : Marina-Denise, Diana Maria, Tudor si nu in ultimul rand Theodor Cristian

Andata e bine la munca acum trebuie numai sa ma obisnuiesc fara puiut 8 ore

Yioanna_s multumesc frumos cat despre slabit nu am mai mancat dupa ora 18 sau daca am papat a fost fara paine in rest nimic special dar mai am de dat jossss

LauraOana sebastian este un scumpel ce concentrat e el la scos pamantul

BebeBeca uffff sa treaca repede buzita inseamna ca are energie nu gluma

Sarmisa sa treaca tusea stii cum imi trecea mie cand nimic nu ma mai ajuta puneam o ceapa mare la cuptor si o lasam sa se coaca bine in coaja si dupa storceam zeama din ea si o dadeam pe gat era foarte rea la gust dar imediat imi calma tusea poate te ajuta

Raluca Ioana multumim frumos

Alic asa e daca nu aveam net si nici nu va aveam pe voi cred ca nu rezistam am invatat o gramada de la voi

Ely pai am program 09-17 si muncesc ca si asistent manager corcitura si cu secretara respectiv sunt multifunctionala ... aaaa si firma la care lucrez se ocupa de amenajare terenuri de sport cu gazon artificial, sali de fitness, squash, bowling etc te pupic

sa aveti o zi frumoasa


ps mihaela esti in listuta





mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

buna dimi fetelor!!!

S-a trezit Sara la 8.30 astazi, in loc de 6-7. Si iote cum s-a schimbat programul, hi hi. Am descoperit ca are cojite pe pielea capului, si asta tot dermatita este? Stiti cum se repara?
La multe luni inainte sarbatoritilor nostri de astazi!!!

Laura, un voinic tare mandru Sebastian!

Sarmisa, muulta sanatate! Si asteptam mesajul...

Raluca, in bucuresti a aparut Avatar de la sfarsitul lui noiembrie parca. ce-as vrea sa spun si eu ca m-as ingrasa... Din pacate, sunt invers. La fel ca si Ely, iti dau si eu kilograme de la mine... cate vrei.

Yioanna, nu stiu cat ar putea sta laptele de vaca in biberon, probabil cateva ore bune, nu este ca laptele praf, care are 1 ora parca limita. Iar de incalzit... nu stiu daca este nevoie atata timp cat este la temperatura camerei. Insa, daca imi permiti o parere, eu as mai astepta cateva luni si i-as da lapte praf, imbogatit cu fier si alte minerale necesare copilului, pe care laptele de vaca nu le are. Balansoarul este acelasi de la nastere, merge pana la 11 kilograme. Care jucarie iti place, pt care vrei sa iti pun link?

Alice, mi le-a adus o doamna care asta face, aduce jucarii. Eu doar i-a spus ce vreau si dumneaei s-a ocupat de cumparat si livrat. Si au mare succes, din fericire!!! Balansoarul este Graco Sweet Peace, a costat 1000 ron cand l-am luat noi, am avut o reducere la el. Dar afara cred ca este mai ieftin. Il mai folosesc pt ca merge pana la 11 kkilograme, cele mai multe merg doar pana la 9 kg.

Ely, hainutele sunt luate de la noi, avem marcile acestea de cativa ani buni. Sa stapaniti sanatosi noua masina! A inceput Denise explorarea, nu gluma...

Buna dimineata Clody. Este o placere sa te avem printre noi in fiecare zi...

Va multumesc tare mult pentru aprecieri, sunteti tare tare dragutze. Avem numai albinute una si una...

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Buna dimineata!
Felicitari copiilor pentru dintisori noi, pentru explorat si mers in picioruse.
Am vazut toate pozele si sunt extraordinari toti copiii, Clody arata super-sexy, Sara e o dulceata ca de obicei.

Alynta, multumesc de intrebare, nu prea am ce sa spun si nici prea mult elan. Larisa se trezeste noaptea la fiecare 2-3 ore, i se vad dintisorii de sus dar nu au spart gingia, este diversificata tot cu legume, 2-3 fructe si cateva lingurite de cereale. Voi astepta cu oul, banana, pestele pana dupa 1 an probabil.
Eu incerc sa nu ma consum pentru "prieteni" si probleme de-ale crizei, au venit iar toate peste noi, dar nu stiu sa le povestesc atat de frumos ca Dici, sunt multumita ca fetele sunt sanatoase. Numai la asta ma gandesc cand imi vine sa mor cu cineva de gat .

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

Neatza....!
Azi am fost si noi tare matinale. Adica trezit la 7h30, de obicei era cam ora 9 sau 10. Insa a si adormit aseara mult mai devreme.
In fine... A papat fiimea ieri, ceva de speriat chiar ma uitam unde mai baga... S-a reglat si ea cu stomacelu. A inceput sa aiba iar un scaun pe zi. Am vazut ca ne-a scris cineva deespre kefir, iaurt, smantana. Multumim Nu mai stiu cine era, dar multumim. Cred ca o sa incerc sa-i iau si eu iaurt cu bifidus sau kefir.
Ioana mi-ai facut o pofta DE CONCEDIU ! Vreau si eu.... Oriunde, da numai sa merg. In fine, om vedea noi.
Ieri Clara s-a lansat in blogosfera. http://claraturcu.wordpress.com/ asa ca va invit sa ne vizitati

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

carla la fel si eu cand simt ca imi cad toate in cap ma gandesc numai sanatosi sa fim ca in rest si eu cate o stare uneori de as



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Fetelor, multumesc pentru voturi. Dar nu va chinuiti prea tare ca oricum pe primele locuri sunt fete cu ffff multe voturi. Eu nici nu am tintit spre premiu, a fost doar o joaca, din iubire.

Vazut poze!

Sarmisa, multa sanatate! Ar fi bun un programel din ala, dar sa nu scrie numai aici, sa nu vada si altii.

Va pupam pe toti si toate!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Am baut cafeau citindu-va!
Beca.......dar ce pozitii nostime de somn! Vad si eu cat de mult ma ajuta "accesoriile"! Se i-au altfel cu ele! Si ce duioasa e la san! Si zambareata de numai numai.......sa o papi! De ochi nici nu mai zic!

LauraOana.........ce gradinar acolo! Are multa treaba prin casa!

Sarmisa........sanatate la "magarusi"! Un leac babesc e sa scobesti o ridichie neagra si sa pui 2-3 linguri de zahar si dupa cateva ore sa bei siropul lasat! Faci asta de vreo 3 ori! Altul e ceiul de ceapa cu nuci! 3 nuci si o ceaoa cat un ou fierte si scazute de 2 degete! E gretos dar da rezultate la gat! Si altul cartifi rasi cu otet pusi intr-o carpa la gat sau pe piept-incalziti la microunde! Sunt babisme care ajuta!

Ely.......sa o stapaniti sanatosi! Te vei obisnui cu ea! Daca e mai buna ca cea veche cu siguranta ca o vei indragi!

La noi David il cam pocneste pe Matei! Cum trece pe langa el ii face o zbranca, ii da cu ce are in mana in cap..... Si-o ia la fund de fiecare data, il cert, dar se pare e cam setat.... Orice invat are si dezvat!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Carla.......ma bucur ca fetele sunt sanatoase! Greu de razbit in lumea asta nebuna!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput