Bobocei de sept-oct 2008 (253)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

Sa va spun ce am patit duminica, inca nu-mi vine sa cred ca mi s-a intamplat asa ceva!!
Ne-am dus la mall dupa-masa, sa-mi caut eu o caciula/ basca, de mult voiam sa ajung si in sfarsit aveam timp. Ajungem la mall si primul magazin in care intram e un pet shop, sa vada Eliza animalele, e innebunita dupa ele. Dupa ce a terminat de imitat catelul, pisica, a zburatarit papagalii si a batut cu palmuta in toate acvariile cu pesti, am iesit. Magazinul imediat urmator e chiar unul de caciuli, la fix! Intram acolo, eu incep sa probez, Eliza se plictiseste dupa ce da o tura de magazin, asa ca iese. Aproape in fata magazinului e o tabla mare de sah, cu piese mari, cam de un metru si mitica se duce acolo, unde se tot ascunde dupa piese si ne face "Bau!" Sotul iese din magazin de mai multe ori sa vada ce face, se asigura ca e bine, apoi se intoarce la mine. La un moment dat se intoarce si imi spune, cu o fata senina (cel putin asa mi s-a parut), ca nu o mai gaseste pe Eliza si... iese iar. Vazandu-l asa linistit, zic in sinea mea ca si-a gasit sa faca o gluma tare proasta. Dupa nici un minut se intoarce si imi zice foarte serios ca NU O MAI GASESTE PE ELIZA! Am aruncat caciula ce o aveam atunci in mana si din 2 pasi am iesit din magazin, uitandu-ma cu infrigurare in toate partile. Pe culoar, doar sotul si un om de paza. O iau la fuga in directia opusa sotului, cautand disperata cu privirea o mogaldeata imbracata in geaca roz! Nu o vad nicaieri, asa ca ma intorc inapoi la sot, gandindu-ma ca nu a avut cum sa ajunga atat de departe. Sotul ii spusese deja paznicului ca nu ne gasim fetita si acesta si-a anuntat colegii prin statie. Disperat, sotul imi spune apoi sa o caut eu prin magazine, ca el fuge la iesire sa nu cumva sa plece cineva cu ea in brate! Raman traznita pe loc pt o secunda, timp in care ma gandesc in care magazin sa intru prima data. Si vad pet shopul! plec in graba spre el, gandindu-ma ca e cel cu care trebuie sa incep! Ma uit rapid printre rafturi, nu o vad! Ma indrept cu inima stransa spre custile si acvariile din spate.
Nu va pot descrie ce usurare am simtit cand am vazut-o pe Eliza acolo, stand singura langa acvarii, cu spatele la mine! Cred ca am strigat-o, ca ea s-a intors foarte linistita spre mine si a inceput sa imi explice: "Api, apiii!" (asa le zice ea pestilor) Am luat-o in brate si am strans-o tare, tare, imi venea sa nu-i mai dau drumul niciodata! Apoi mi-am sunat sotul sa-i spun ca am gasit-o.

Nu inteleg cand a reusit sa fuga atat de repede in magazin! O singura clipa de neatentie si putea fi tragic.
Important e ca totul s-a terminat cu bine dar am tras o sperietura groaznica. Iar ea nici nu a realizat ce s-a intamplat.


Mamica fericita de Eliza Maria (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Buna dimineata!
Va multumesc tuturor pentru urari! Sunteti niste scumpe!


Haideti la ! Apoi urmeaza si alte bunatati:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Lavinia

Codruta


de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Lavinia.Multa sanatate si putere sa iti reuseasca toate in viata!Sa ai o zi frumoasa alaturi de toata familia ta si sa ne bucuri si pe noi in continuare cu prezenta

CodrutaSa ai o zi frumoasa si multa sanatate si impliniri!


Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:



la noi in bloc luat foc un apartament,proprietarul a uitat o carpa pe foc si dormea linistit....cum nu stiu ca era un fum la mine in casa care stau la 3 etaje distanta dar el dormea nu avea traba....au venit pompierii,i-au spart usa si au reusit sa stinga focul....noroc ca pagube sunt doar la el in casa.....ce ne-am speriat.....bine ca era si sotul cu mine ca muream de frica


de Luca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza,

Babymom multumesc de tratatie , o zi minunata azi

Lavida offf, prin ce sperietura ati trecut, bine ca ai gasit-o

Musette

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata si de la noi.

LA MULTI ANI LAVINIA!!!!D-ZEU SA ITI DEA SANATATE SI NUMAI BUCURII ALATURI DE CEI DRAGI!Daca stiam ieri ti-as fi dat un ic live .

LA MULTI ANI CODRUTA!!SANATATE SI FERICIRE ALATURI DE CEI DRAGI!

Lumi,Lau multumesc ca v-ati gandit la noi...suntem bine,ALexia inca cu muci,Andy in vacanta...eu din pacate m-am inchis in butoi pe fundul marii.

Musette of ce inconstienti,sper ca sunteti bine acum

LAvidace patanie,ma gandesc ce v-ati speriat,bine ca s-a terminat totul cu bine



Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Lavinia, LA MULTI ANI!!!

La multi ani, Codruta!


Lavida, imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva.
Ma bucur ca ai povestit, insa... pentru ca nu este de gluma.


Buna dimineata!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

La multi ani, Lavinia!!! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!! Te pupam si iti multumim ca esti alaturi de noi si ne dai mereu un sfat!
Eu sunt cu inima cat un purice....aseara am patit exact ceea ce se temea Nikol sa nu pateasca....m-a sunat sefa sa ma cheme la servici!!Cica are nevoie de om, sa ma intorc de cand vreau eu dar....cat mai curand...mi-a spus ca daca am nev de bani pot sa-mi pastrez si banii de CIC (care oricum sunt putini)dar sa ma gandesc si sa merg sapt asta si sa ii spun ce am hotarat....
Nu stiu ce sa fac, nu stiu cine va sta cu Mark....nici de spus NU ma intorc nu prea am cum pt ca deh, patronu-i patron si ma tem ca peste cateva luni cand voi avea eu nevoie imi va raspunde cu aceeasi moneda (adica alt post sau salariu mai mic sau imediat ce i se iveste oportunitatea sa spuna ca nu mai are nev de mine atata timp cat eu refuz cand are ea nevoie....)
Plus de asta noi acum suntem intr-o relatie buna, de amicitie sa spun asa...sotul meu lucr la firma sotului ei...si ma tem sa nu stric totul Pe de alta parte ma gandesc...eh ce mi-e cu 3 luni inainte ce mi-e cu 3 luni dupa DAR...sunt total debusolata Unde spuneati ca e butoiul ala??? Pe fundul marii? Chit ca nu stiu sa inot, merg dupa el!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Xor, .
Nu merge mami, in butoi! E greu... suntem alaturi de tine.


Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput