**Buburuze de 2009 in actiune (10)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Cris, eu nici nu pot sa o iau cu mine la bucatarie, nici nu e loc si e si frig. Dar mi s-a mai ridicat moralul ca vad ca si la voi e cam la fel. Cu militaria ... nici nu stiu ce sa zic, eu aveam impresia ca e data jos, dar pana cade si se loveste. In rest o mai las sa mai planga daca e mataiala, o mai cert, o mai pedepsesc.
Alic, e ciudat dar ma bucur ca si la voi tot la foc automat se face treaba.
Yioanna, lasa ca trece si avertismentul, nu e un capat de tara. Oricare o puteam pati.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)
www.ilovemilka.ro/mesaj?msgid=2534a5873ffca48342f29e8e4db71a41" target="_blank">Un vot pentru iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Noi am fost afara, la ninsoare, acum baga somn piticutul

Dana, nu stiu ce sa zic de lapte, ca nici al meu nu vrea, nu-l obliga ca poate de aia vomita. Eu acum i-am cumparat o cutie de lapte junior de la Humana, poate i-o placea asta mai mult.
Mirela, ce dulce e Anto in actiune, hihi, o papusica
Cuscra, ma bucur ca ti-a priit minivacanta si inca un pt noruta mea cuminte si curajoasa
Ema, mi-e mila de tine ca trebuie sa calci atatea camasi, ce nu le suport, uff, noroc ca al meu poarta mai rar si cand poarta sunt camasi mai sport. un de incurajare

Si pe mine ma ajuta soata cu treburile si sta si cu copilul, nu ma plang, dar e asa cicalitor

Ioana, super, sper sa ajunga repede si sa-l folositi cu spor din cauza carui link ti-a dat avertisment?
Cris, pai ma bazez pe tine diseara. Eu nu mai pot ca a venit Mosu.
Miru e tare, eu ti-am zis ca e fata desteapta si nu poti sa tii nimic ascuns de ea
Andreea, eu de obicei fac in wkd ce e mai solicitant, ca sta sotul cu copilul, dar ordine, spalat rufe fac cu el, mai fac ceva, ma opresc...dar pana la sfarsitul zilei terminam noi...mancare, de obicei in wkd sau seara.
Picky, nu stiu ce sa zic despre pete, sper ca e ceva normal maraiciul

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Multumim de aprecieri!!!
A inceput votarea. vedti ca au pus pozele in ordinea alfabetica. schimbati-va la semnatura

va pup!

un vot va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Yioanna cum ai reusit sa capeti un avertisment? cica ai trimis mesaje spasm...cum ai reusit?! Nasol ca nu ai gasit premergator..daca eram aproape ti l-as fi dat pe al Stefaniei, ca noi nu-l mai folosim.Daca s-a speriat de olita, eu zic sa nu o fortezi..incet, incet...

Alexa offf nasol ca a avut pojarel, bine ca acum sunteti mai binisor, sa dea Domnul sa se faca cat mai repede bine

Lavina sa intri sa ne povestesti cum a fost prima zi de mnuca a sotului tau Cum mai sunteti?

Lisa,am vazut o frumusete mergand in picioruse..si multi copilasi prin zona...si multe jucarii... foarte frumos a fost...si multe bunatati

Daniela bafta cu formula de lapte

Ema felicitari ptr statul in fundulet a lui Darius ..tot mai scoatel limba la noi ?

Anna suntem binisor, cu maraieli, dar ok..Cacao??? Mmm, chiar nu stiu, o sa ma uit in cartea mea sa vad daca scrie

Daniela ce-ti e si cu jocurile astea..noroc ca al meu nu are pasiunea asta..al meu daca se pune la pc se uita la masini...deh acum i s-a pus pata ca dupa ca incep si eu munca sa-mi ia masina..si a inceput cautarile de pe acum

Andreea eu incerc sa tin si casa si sa am si grija de fata...reusesc sa fac curat (de 2 ori pe saptamana) sa calc(1 data pe sapt) sa spal si vasele (dimineata si seara) sa bag si masina la spalat, sa le pun si la uscat..la cap mancare stau cam prost, dar face sotul seara(dar duminica am reusit si am facut gogosi ..apropo va invit pe toate la gogosi cu stafide glazurate cu ciocolata .sunt delicioase) Stefi e obisnuita cu mine at cand vede ca fac curat, si cand aspir, e ff atenta la tot ce fac, mai face un pic de gura at cand dezinfectez baia, da nu am ce face, o las si intr-un final se linisteste...apoi cu calcatul ...o pun pe jos si se joaca, normal ca vine si incepe sa traga de firul de la fierul de calcat, dar ii zic ca nu are voie, si daca nu asculta o iau si o pun in patut(chiar daca-mi ia toata ziua calcatul tot nu ma las)..dar bineinteles ca au fost si zile in care nu am reusit sa fac nimic din toate astea...de aceea prefer sa ma apuc de dimineata de treaba ptr ca ea e ocupata cu jucariile si ma lasa sa-mi fac treaba..iar cand ii e somnic, trebuie sa ma opres din treburi si sa ma ocup de ea....

Anna si eu calc...nu imi place..Dar cand e vb de hainutele Stefaniei imediat ma pun pe calcat...si ii calc si hainele sotului..si stii ce ma enerveaza ..ca eu le asez in ordine in dulap, calcate, impachetate si soata cand isi cauta ceva le rascoleste pe toate .si de cate ori nu i-am zis ... degeaba...

Simina te cred ca dupa o sapt de pc, nu iti mai vine si in weekend sa stai la el...

Miruta eu nu am putut vedea poza..de ce? In schimb am vazut un tort ff frumos si pe Antonia in actiune prin casa..in cutie

Annkkaa ma bucur ca v-ati simtit bine...offf mititica i se facuse dor de mami si tati.....e bine ca nu au fost decat un weekend

Deea, Mada, Reby, Carina

Alic ce pozici de la motz cu Naty? i-ai luat motul?!

Cris te cred ca vrei caldura..mai ales ca iar anunta ninsori si viscol in Cta

Dana, off naspa rau ca nu il accepta...nu stiu ca sa zic, sa incerci sa-l combini cu cereale...

Cris tare mult i-a placut zacusca...pozele vb Cris nu stau prin umbra..cand am intrat sa va citesc am vazut ca sunt deja 20 de pag si am zis ca mai bine sa schimb cap inainte de a ma apuca de citit

Deea nimeni nu arunca cu legume in tine..eu stii ca stiam dem ult lucrul asta si te-am sustinut..iar copilul vezi ca nu a patit nimic de la laptele de vaca...

Cris multam de raspuns..da am vb cu al meu la tele si cica si Tony patea la fel, iar doctorul le-a spus ca e normal..de ce..habar nu am...

Yioanna ee las' ca e avertimsent usor

Anna sa aiba sonul linistit piticul..si s-a distrat in zapada?

Gata am recuperat si eu...mi-a luat cam mult dar am reusit sa ajung la zi

M-am uitat pe mail-ul comun la retete si carti de diversificare..interesante...sunt multe legume fructe care in tara nu se dau ca ar putea fi alergene (ex kiwi) iar aici se da de la 4 luni..si altele care in tara se dau si aici nu..asa ca citesc, ma documentez si vad eu ce urmez..deocmandata merg pe cartea pe care o am eu.....dar sunt ff interesante cartile...














Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Inainte***Dupa...sa inceapa votarea

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Pe noi cred ca ne paste un dintisor..ca e ff maraita, tot ce prinde baga in gura si trage de ele, chiar si de tatzi, isi freaca gingia cu biberonul, cu suzeta..si parca , parca gingia de jos e mai alba la culoare...dar la atingere nu se simte nimic...
Tare imi e fica sa nu o ia si vreo raceala (am fost la niste cunostinte de aici, weekend-ul asta, si ea, sotia, era un pic racita) mai ales ca azi a inceput sa-mi tuseasca si sa stranute ...chiar nu as avea chef de asa ceva mai ales daca se anunta si un dintisor..va dati seama ce o sa fie?

In rest a reusit si ea performanta de a cadea de pe olita, in incercarea ei de a o "urma" pe mami cu privirea, ca deh schimba lenjeria de pat.. da' bine ca nu s-a lovit tare...a facut si un pic de kk la olita si din nou pipi azi...culmea ca am pus-o pe jos is s-a dus direct la olita..iar eu am pus-o si asa a facut pipi.....coincidenta sau nu..ramane de vazut...




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Inainte***Dupa...sa inceapa votarea

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am votat si eu buburuzele noastre aflate in concurs... Dar de ce nu se afiseaza cate voturi sunt?


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Inainte***Dupa...sa inceapa votarea

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

eu cred ca e mai bine ca nu se vad voturile ,data trecuta Rares a castigat muuult detasat si e foarte nasol pt celelelta mame sa vada asa diferenta.
lasa sa fie suspans
daniele,cred c atu ai intrebat de coronita. am facut un aluat,l-am taiat la mijoc in 6,am pus umplutura(carne tocata,fasole,cas,pasta de rosii,sare piper si porum) si am tras aluatul spre exterior. e tare de efect.

un vot va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

picky sarumana, sarumana! mai scoate si limba, normal....mai rau e ca acu o scoate plina cu ce are in gura....ca sa nu mai spun ca scuipa. scri in regulamentul concursului ca nu vor afisa decat la sfarsit.
anna nu ma compatimi dragaaa....ca eu imi taxez barbatu pt calcat camasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

salutare fetele!citesc din urma,daca pot,bineanteles,ca am teroriciul in brate si nu stiu cat ma lasa,insa incercarea moarte nŽare,nop?

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

A SI INCEPUT CIRCUL,VAI DE PARINTII CARE NŽASCULTA DE COPII!

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput