*LMA!!*Puiuti de randunici 2008!! (366)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Relu zice asa: Alinutza se simte mai bine, muschii uterului s-au trans si se pare ca nu-i mai vor da batai de cap, a ramas cu durerile de burtica, ameteli si foarte rar stari de voma.asteptam sa vedem cum se simte maine si daca are aceleasi simptome mai sta 1 zi, s-a ridicat de 2 ori azi, sper sa-i fie mai bine maine sa-i aduc acasa.. ca mi-e dor de ei, sunt singurel bing bang si nu mai vreau(((((((((((((((((((((((
Mimo, esti cevaaaa..ma bucur de vesti, sunt bunute!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Helou
Zic si eu repede repejor, ca de azi dimineata zbarnai pe-aici
Am cumparat un ditamai gascanul si o ditamai gaina de curte si dimineata mi le-a adus nasu' si m-am luptat singura cu orataniile sa le tai, portionez cu toporisca la brau Stefu a stat numai calare si striga "ga-ga" si "cucliguuuu" , o sa va pun un filmulet sa-l vedeti! si cand s-a culcat ma intreba de ele, eu ii ziceam ca sunt in friger si apoi s-a linistit si s-a cucat
Apoi m-am apucat si am spalat frigider+congelator, cu scos tot din ele....si dai si lupta, multa munca nenica

Am apucat sa vad pozele Ralucai, cu elevul Sabin si don-soara capritza-fitza

Si am mai vazut o puiuta cu doua codite, o ranjita de Pucca , tare frumoasa mai e in lochita verde DE fapt pulovaras, sa-l poarte la anul cu colanti

Mihule, of, Doamne, cat de rau imi pare de nepotel....sper din tot sufletul sa nu aiba nimic!

Si Stefu s-a ales azi cu un cucui, a dat cu tampla de muchia mesei si noroc ca aveam gheata si i-am pus acolo...tot se vede si a plans mititelul...

Luny, eu vin negresit Abia astept!

Pup si eu Olgutza super aglomerata la serviciu Ca mi-am adus aminte cum o corecteaza socrella pe Sophie

Aaa, si ca vorbeati de pensii private noi avem la Generali. Si cat esti in CIC sa inteleg ca nu se cotizeaza ....e logic, de unde sa se cotizeze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

Citat:
citat din mesajul lui aliceionescu
Aici e innorat si lapovita, eu beau o cafea, ascult o muzica si ma gandesc cu melancolie ca asta e ultima mea saptamana de mamiceala 100%. De luni, incep scoala. Thea- cresa. Sper ca va fi totul bine, ca ne vom obisnui cu noul program, ca.., ca..., ca.... Cateodata ma gandesc ca timpul a zburat atat de repede! Chiar nedrept de repede, as zice. Parca ieri era bb! Acum rade, se comporta, se joaca asemeni unui copil, maine-poimaine parca vad ca pleaca la disco. Am o stare "blegoasa" rau, va las, sa nu va molipsiti.


te inteleg perfeeeeeect....mai rad, mai glumesc, mai... dar nu e rasul meu ... exact aceleasi ganduri le am; si cand spun "exact" e...."exact" ... eu incep serviciul la sfarsitul lui martie, insa peste o saptamana "mi se taie cordonul ombilicaaaaaal" ... teo incepe gradi, ca e musai sa facem asta din timp, sa o acomodez treptat ... in 2 ani a stat numai si numai cu mine, n-am fost despartite decat timp de cateva ore de vreo 3 ori ... am emotii cat casa poporului, ca stiu cum reactioneaza la absenta mea ... n-am vrut sa spun nimic despre asta, ca poate pare prea..."mamosenie" , sau exagerare din partea mea ... dar daca alicel a scris, nu m-am putut abtine
alicel iu ar not alaun ... ete ... iti place ranjetul meu? ia "arunca" si tu unul, sa speriem gandurile astea



“Un prost invatat e mai prost decat un prost ignorant.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Doamneeeee, ce mai ninge!!
Cica abia acum vine iarna adevarata


Vali, pentru Mateiu, poti sa-i dai picaturi de vit.C, 10-12 picaturi pe zi, Septilin era de imunitate, daca de ala ziceai...dar daca face mereu bronsite, ma uit eu pe retetele lui Vlad sa-ti zic ce i-a dat lui de imunitate impotriva bronsitelor...aa, isoprinosine e unul din ele, 5 zile, pauza 8, iar 5 zile, iar pauza, iar 5 zile. Stai ca imi aduc aminte din mers . A mai luat Baraka si ultimele 2 dati esberitox N. Sunt din plante, sunt pastilute si le poate rontai sau le pisezi si i le dai in lingura cu apa.

Luny, saracutul Relu, bing-bang...
Il cred ca nu mai poate! cine nu ar fi asa?? hai ca in doua zile vin acasica!!! Sa o pupi pe Ursulica din partea noastra!!!

Mimo, of, Doamne Sanatate MAXIMA la tot familionul!!!
Vii sambata?? sa-ti aduc ce am de adus



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Daca in bucuresti ninge rau ganditi-va cum e la noi:zapada cum nu a fost pana acum,multa,greoaie si inca ninge

Simo cu ,mami de DAVIDsi de SAM

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Liana, sor-o, si noi tot impreuna, 24 din 24, de aproape 2 ani. Si mie mi-e teama de reactiile de la cresa, de nu-ti pot descrie!! Si mi-s gandurile de-a valma, pt ca trebuie sa fiu barbata casei, da' fac eu fata la toate, numai ei sa-i fie bine! Si Thea tot treptat va merge la cresa, dar mai devreme decat planuisem, ca asa a fost sa fie, atat.

Si hai, fata, ca dc fac fetele noastre urat in primele zile, te chem la mine sa facem o mare beuta, sa inecam amarul. Si mai am niste floricele pe lista, invitate la betie.:)

Uite un de la mine si un mare pt Teo, ca sigur se va descurca!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Oana, Lantigen B se cheama siropelul ala de imunitate: 10 pic/zi/ o luna . Sa vedem ce rezultate o da....

Alice si Liana, trebuie sa fiti tari, ca o sa fie greu cu lasatul la gradi/ cresa...Si mai ales, sa aveti totala incredere in persoanele in grija caora le lasati pe fete. ..Si rabdare muulta , ca vor urma viroze ( eu sunt patita).. Si o persoana de rezerva in cazul in care copilul trebuie sa stea acasa

Valentina cu Matei si 39+ cu Luca; DPN: ORICAND

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

alicel-o ... aduc eu beutura sa inecam...tot ... -am si noi fetele ... as mai completa si eu la conversatie , dar ma tot trage "datoria" de cracu' pantalonului de nu pot scrie 2 cuvinte in liniste

vali sunt convinsa si constienta de ce spui...partea cu acel cineva de rezerva sa stea cu ea acasa in caz ca....pica din pacate...asta e....tot eu voi fi acel cineva ....

a, vroiam sa mai zic ceva ptr vali : lui teo foarte bine i-a prins acum la raceala si mucoseala INFLUCID; si inca ceva legat de subiectul de "corason" de mai sus : incredere in personanul de la gradi chiar am, ca mi-au lasat o impresie foarte buna; sper sa nu ma insel ; insa stii tu...e..."ceva-ul" ala matern care ma terminaaaa ...eheeee...gheu, gheu...da crestem...si vin alte gheutati ...



“Un prost invatat e mai prost decat un prost ignorant.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salutare.

Eu nu despre pensia-pilonul 2 vorbeam. Ci despre una la care cotizez eu (detalii nu prea stiu, a aranjat A tot), o data la 6 luni. O fi de-aia facultativa? Pe vremuri cica se numea pilonul 3...

------------------------------------------------------
... daca tineretea ar sti... si daca batranetea ar putea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Irinuca, si pe mine ma ia plansul ca-i las pe amandoi acasa , eventual gradi
Dar.....o sa fie bine, nu??

Am uitat sa pup Simo si burtica , bravo barosanelului no.2, sa mai stea nitel la caldurica, ca uite ce zapada e afara!!



Mergi la inceput