In Banat la noi acasa 18 Felicitari Mihi :)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Al meu sot ar trebui sa vina pana in DE, dar la cum e vremea la voi, se mai amana ...

La noi e un soare minunat azi Cald nu este, cam la 0 grade peste zi.

Am vorbit cu Eva, e foarte happy in tabara, au multe activitati, drumetii, teatru, karaoke, carnaval ... in fiecare zi fac ceva interesant.

In rest, as usually, lucru si casa. Mai citesc, mai tricotez - nu prea apuc si ma frustreaza.

As vrea sa ajung la Palatul Baroc ca e ceva expo de ceramica europeana din sec. xvii-xx.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:



INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Cele bune sa se-adune,cele rele sa se spele' Proverb popular ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Hello unde ati fugit? e zapada e frig...haideti la mine la caldura


Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

nu stiu unde au disparut fetele, tu stii unde sunt eu Monule :D
Diana s-a chefuit ieri,a fost ziua ei LA MULTI ANI INCA O DATA
Dorina e cam necajita a fost internata 3 ziel cu Vladucu ptr analize si nu sunt tocmai bune,zice ea,eu zic sa nu se enerveze ca va creste copiluzl si Andi e schelet ambulant dar acu no sa-mi tai venele ptr asta,am umblat si noi destul pe la medici aici cu el,lasa Dorino ca se fsce Vladucu mare
Laurelu invarte medicamente la marmacie
Gabi a venit Eva? a inceput scoalal?
Giova tu ce mai faci? cum sunt copiii?
Mihi e bine,asteptam sa intre cand are vreme,au venit si flacarii precis de la Hateg,acu sunt toti acasa of cat de greu trebuie sa iti fie :((((((

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Cele bune sa se-adune,cele rele sa se spele' Proverb popular ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


si eu sunt necajita...Edi e la a 2 fisura de timan, la aceeasi ureche...si 2 otite la activ pana acum.
Imi vine sa-mi iau campii. acum o sapt. am fost la malai...nu avea nimic, sumbata noaptea a inceput sa-i curga secretie din urechiusa. malai ne-a at again Pulsatilla, dar ieri m-am dus si la Smoc...care ne-a bagat pe Zinnat si o tona de alte picaturi pt. nas si ureche. Cica se trateaza, dar nu e bine ca se tot fisureaza timpanul ala. cum are SN, cum o dam in otita...cica sa nu-i mai pun apa de mare...cand vad ca are muci, Vibrocil, ca altfel iar o dam in otita. mergem la control peste o sapt., cica se uita si de polipi, cu toate ca numai dupa 1 an se face controlul asta. dar e musai la el, ca nu prea e posibil, ca un bb alaptat la san sa faca atatea infectii.

Dorina imi pare rau ca nu sunt tocmai bune rezultatele...nu se rezolva cu tratament? hai fruntea sus ca va fii bine cu smecheria.
Diana , multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!
Gabi ai adus fata? cum a fost? ceva poze?
Claudia tu esti ultima care paraseste corabia. Tot zapada e la voi?
Laura?
ma bucur ca Mihi si Rebecca sunt bine...mama mia au venit si baietii acasa...o mare nebunie frumoasa e acolo.

va pe toate.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Am intrat sa-i spun si eu Dienutei noastre "LA MULTI ANI!" Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate, multe bucurii si clipe minunate alaturi de cei dragi! Apropos: cati ani ai implinit: 18, 19???



Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Diana La multi ani cu intarziere iti urez si io

Giova incredere mare in Smoc , si pe noi ne-a rezolvat tot el cand am mers in ultima instanta cu timpan fisurat ... su otite multiple si nedureroase doar seroase , sinuzite si polipi mega infectati .... esti pe maini bune .... eu il recomand cu toata puterea ; chiar si cu alergia tot la el merg in continuare .... are rinita sinuzita conjuntivita alergica

dorina ce sa-ti spun , o sa se rezolve totul ... te pup sa treaca supararea si multa sanatate la chipandelii tai

gabi ce mai zici ??? ce mai faci ??? impresii din tabara ????

despre mine ce sa va mai zic ... pe copil il dor picioarele si acuma ... cred ca mai mergem si la alt doctor .... am fost la Vasilie (chirurg ortoped) parea ca stie ce vorbeste , da nu stiu de ce nu ii trec durerile de la tratament

va pup pe toate

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digutix spune:

buna fetele
va multumesc tuturor pt urari.sunteti dragute.dorina draga 26 am facut.
doresc sanatate multa bolnaviorilor.sa va faceti bn repede si sa va ocoleasca toate bolile.dorina sper ca nu e nimik grav cu puiul nu?o fi doar vreo anemie ceva...nu vrei sa ne spui...?
ioana sa treaca repede urechiusa piticului!nu ai incercat sa merggi la un ORL-ist?
DANA din experienta iti spun ca de obicei fiecare doctor are alta parere si numai te confuzezi:)daca sti ca Vasile e doc bun si renumit cred ca mai bn ai incredere in el.sanatate multa baiatului tau.
noi suntem ok, copii ok si asta e cel mai bine.timo e rau din cale-afara si imi mananca nervii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

vai Diana ce tanara esti. eu acusi schimb prefixul...nu-mi vine sa cred.
am fost la Smoc Boris, un ORL-ist renumit...acum sa vedem.
Andani sper sa fie ok tratamentul si sa-l tinem sub control...caci mi-e groaza la cat a tras bebeul asta cu urechiusele.
tot cu dureri? consulta si un alt ortoped, daca nu esti multumita de asta? mai bine mai ceri o opinie.
Gabi nu am mai ajuns la stomatolog cu Marco...dar musai sa ma mobilizez...atunci era zapada mare si mi-a fost frica...dar nu mai pot amana.

fetelor pediatru cardiolog bun stiti?
am vzut ca la Hypocrate e unul lesovici petrica. cum o fi trebuie sa-i fac unu eco la Marco, caci dr. de la gradi a zis ca are suflu sistolic...asta acum vreun an si nu am ajuns la nicioun cardiolog. malai zice ca nu are nimic...ea mi-a recomandat o dr., dar trebuie sa ma internez cu el, ca nu are cabinet particular ca sa-mi faca eco...si chiar nu am chef de spitale.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

oof Ioana,multa sanatate lui Edi,saracutul,lasa ca creste el mare, o fi mai sensibil,trece...........
Dana la Veresan nu ati ajuns,imi pare rau ptr baiatul tau,cu dansurile e ok? a mai fost pe undeva?
Diana pai nu zici nimic,cum te.ai chefuit,ce cadouri ai primit,ce tort ai facut,hai baga tot aici
Dorina,Laurelele,Gabelu,Mihi,Mirona si pe Cristina chiar de e departe

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
www.culinario.ro" target="_blank">Eu pe culinario
Banatule Colt de Rai

Fete de nota 10

'Cele bune sa se-adune,cele rele sa se spele' Proverb popular ;)

Mergi la inceput