LMA!!! Cavaleri si zane de iulie-august 2005 *4*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Seara buna!Ce faceti fetele?Cum v-a fost ziua de azi?Eu ziceti ca am tras la plug...din cauza vremii la noi la munca mai era putin si cadea tavanul intr-unul din birouri,a trebuit sa scoatem tot,tot,ma simt franta.Si nu va spun ce e pe jos,apa,gheata,zapada...As vrea sa nu mai ies afara pana nu se va usca pe jos...Si desigur ca nu am dus nici fata la gradi,a facut o luna de cand si-a prelungit vacanta.
Yasmari si calda!Imi pare tare rau ca ai probleme,sper tin tot sufletul meu sa le depasiti si sa fie de folos terapia,la cel mai mic pret
Si tin pumnii sa se mareasca salariul cela ca...pana si in Rom se mai maresc in atata timp.
Iar despre trecutul la cealalta grupa...io una nu prea as vrea,sunt obisnuita cu voi,nu le cunosc pe ele.Dar daca e vorba ca intri mai rar,lasa doamna ca-ti amintesc eu cu cate un PM,primesti anunt pe mail.Pe ala cred ca-l consulti mai des,nu?
Fetele nu plecati,haideti si mai spuneti cate ceva.Va !

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Yasmari, succes, sper sa reusiti.

Nicoll, spor la invatat si succes la examene.

emaaimme, sanatate Oanei, sper ca se simte bine.

daca voi vreti sa va mutati la celalalt subiect eu am sa citesc si acolo insa cu scrisul nu stiu ce sa zic.



Cand iti aduci aminte de Dumnezeu inmulteste rugaciunile tale, pentru ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine. (Sfantul Marcu Ascetul)
Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Ica io nu vreau sa ma mut.Asa incat va rog sa nu ma lasati sa fac asta.Ce hoata sunt...
Multam mult de ueari,sunt cheauna de somn,dar nu mai e mult.
Ce face soricica?De la noapte vom fi mai mult timp pe aceeasi lungime de unda.
Restul?Iar nu mai ziceti nimic?Haideti la raport,va astept

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

rapid vin sa va zic buna dimineata putinelor fete.
oana mea a fost cam rau in weekend, am fost la urgenta are infectie in orl, e mai bine acum. febra mare la 2 ore(38.7 dupa paracetamol.
sunt chiauna la munca, gata pauza.
pupi

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna!
Anca, sanatate multa Oanei! Din fericire, noi am scapat pana cum de otite, infectii. Doamne ajuta sa fie asa si de acum!

Noi suntem bine, sanatosi, voiosi. Azi avem o petrecere de kinderi si nu stiu ce sa iau cadou . In we am fost la Gura Humorului la niste prieteni. A fost superb, zapada muuulta, o vreme si peisaje ca in povesti. Am facut un iglu (o cazemata mai mult), ne=am dat cu sania, copiii au avut partenera de joaca, noi cei mari am stat de vorba pana tarziu in noapte.

Cryna ce mai faci? Sper ca esti bine



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

'Neata, dragele mele!

Eu am avut multe de facut in ultima vreme si n-am mai reusit sa scriu!

Am terminat modulul de masaj somatic cu .....2 de 10 (ex teoretic si practic), am lucrat la un proiect personal si am stat intre mandrele virusate...pe raand...ca ele asa stiu ....sa fie mami in priza tot timpul!

Dari s-a adaptat la noua gradi cu mici exceptii, i-am facut analize de sange ...copro si de urina (astea 2 sunt ok), dar la restul trebuie a ajung cu ele la pedi sa si dea cu parerea....marea majoritate sunt incadrate in limitele normalului, dar ori la limita superioara, ori la inferioara!
La cum ...NU mananca.....nici nu ma mir!
Maine avem programare la deermtolg, pentru ca i-au aparut niste bubite miiici si scarpinicioase tare, de si-a facut cojite sangerande de la scarpinat!

Vreau un diagnostic si un tratament..... ca ma exaspereaza cum se scarpina ca maimutica...pedi ne-a dat decat Aerius!

Pupicim cavalerii si zanele!
Si pe mamicile aferente, desigur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Neata!
Irda, felicitari pt note! In ce consta masajul somatic? Eu am o cocoasa ca se contureaza de la stat in fund la calculator 8-9 ore/zi de vreo 8 ani de zile. Ce as putea face sa nu arat ca semnul intrebarii peste cativa ani ? Ai vreo idee? Sanatate multa fetelor! Eu zic ca daca e in limitele normale, e ok Daria si nu ar trebui sa te ingrijorezi prea tare. Dar e bine sa vb si cu medicul. Legat de bubite. daca sunt pe un fond alergic, o sa fie cam nasol sa scapati de ele daca nu gasiti cauza. Sper sa nu fie nimic grav.

Despre copii, ce sa va zic? Sunt sanatosi si poznasi. Stau ca jandarmul intre ei uneori ca se cearta din tot felul de motive si ajung repede la paruieli, dar au mai multe momente cand se joaca foarte frumos impreuna. Mi-au povestit zilele trecute ca a fost un fotograf si le-a facut poze pt ziua mamei. Deja discuta la gradinita despre 8 martie. Nu stiu daca o sa faca vreo serbare ceva.

Cryna, Nicolle, Vali, Andreea voi ce mai faceti? Nu mai dati nici un semn? Sper ca sunteti bine



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Mutumesc, Laura!

Masajul somatic este cel de relaxare, tonifiere si anticelulitic.

Pentru cifoza ta...e necesara gimnastica medicala, pentru intarirea muschilor paravertebrali.....corectarea pozitiei (cand ti-aduci aminte)...cam atat imi trece prin cap acum

Ma bucur ca gemenusi sunt bine sanatos si poznasi!

La voi se strang bani de 1-8 martie la graadi sau luati voi educatoarei cate ceva?Ceva...ce? ca eu sunt in pana de idei.....

Luati cadou si asistentei medicale, directoarei...etc?

Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Seara buna si de la noi!
Si noi am fost virusate toate 3,eu inca o duc pe picioare.Fetele sunt ok,Stefi mai are si maine tratament.Dar daca tot am pomenit de ele sa va lasam ceva foto ian-februarie
In afara de racelile noastre am fost si plecati la Ploiesti cateva zile si uite asa,combinat cu lipsa de miscare de aici...am lipsit putin.Scuze...
Ema ce mai face Oana,sper ca este mult mai bine!
Laura la toti,sunteti o familie tare reusita!Si ascult-o pe Irda,mergi la gimnastic,daca-i musai.
Si daca tot ai intrebat la un moment dat de Cryna te rugam sa pui o vorba buna la adminii responsabili sa o ajute sa-si redeschida contul.La un mom dat,in lipsa de...timp se hoatarase sa se retraga.In seara asta am vb ce ea si astepta un rasp de la admini.
Irda felicitari,felicitari!!!Si ma bucur ca ati scapat de raceli.Si la noi tot cu randul au facut fetele la racit.
Acum am date proaspete despre greutatea lor:Stefi la 2.7 luni are 17.5kg dar nu-i stiu inltimea,a fost mama cu ea la dr,iar Codri are 19kg la 110cm.Mno,ma declar multumita.
Yasmari ce faci,cum esti femeie draga?Te asteptam pe aici a ne mai spui 2 vb.
Fetele am fugit,pitica nu vrea decat cu muma-sa sa doarma si nu o lasa nici pe cealalta care a adormit in pace.Va pe maine seara!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

ma mai primiti? Intru si eu la neconsecvente dar azi am o veste mare cat canapea dupa care m-am ascuns. A venit Zana Maseluta
Iarna asta am fost niste norocoase, Oana nu a fost deloc racita, nici eu, doar hasbandul si Diana.
Stiti cat de dor mi-a fost de voi?
Fie-mea stie sa scrie doar kids si e fan MJ

I miss u, sis!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me. MJ

Mergi la inceput