Ghiocei de Martie-Aprilie-09-144-Cu Alma in suflet

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Olga eu folosesc cif sray albastru, dupa fiecare folosire, nu si inainte, iar cada o am in baia care are geam. Da, sunt periculosi vaporii de clor, atat pt gravide cat si pt bebelusi. Mai bine depaseste obsesia spalatului...ca ce speli si sterilizezi atata? E cada in care tot pe el l-ai spalat doar, nu s-a spalat alta persoana straina cu cine stie ce boli de piele. Vaporii sunt mult mai periculosi decat cada care n-a fost sterilizata, ca de spalat o poti spala simplu. Mai exista cif spray alb, fara clor, dar tot miroase puternic. Eu si pe Clau la 16 kg inca il spal la fundulet in chiuveta. Voi nu mai incapeti?


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

A, si din capitolul achizitii: de azi facem "bravooo".

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Olga eu folosesc cif sray albastru, dupa fiecare folosire, nu si inainte, iar cada o am in baia care are geam. Da, sunt periculosi vaporii de clor, atat pt gravide cat si pt bebelusi. Mai bine depaseste obsesia spalatului...ca ce speli si sterilizezi atata? E cada in care tot pe el l-ai spalat doar, nu s-a spalat alta persoana straina cu cine stie ce boli de piele. Vaporii sunt mult mai periculosi decat cada care n-a fost sterilizata, ca de spalat o poti spala simplu. Mai exista cif spray alb, fara clor, dar tot miroase puternic. Eu si pe Clau la 16 kg inca il spal la fundulet in chiuveta. Voi nu mai incapeti?


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma




Ba, bineinteles ca ar incapea, doar ca eu daca e sa-l spal la chiuveta in ncii un caz nu-l bag in chiuveta, caci mi se pare murdara (desi o spal aproape zilnic cu dezinfectant), caci doar ne spalam si noi acolo pe maini, fata etc. Dar cred ca aveti dreptate, o sa spal cada inainte si gata. Doar la piscina cum o sa se bage in aceeasi apa cu alte persoane.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mai scriu un singur lucru si ma duc la somn...caci azi a fost o zi nebuna.
30 ianuarie este o zi atat trista pt mine. Se implineste 1 an de cand Ingerasul meu Alma a plecat la cer.
La subiectul dedicat Almei am scris pt ultima oara. Daca vreti, sau ati vrut si nu ati scris, o puteti face doar acum. Apoi, dupa aceasta zi, voi cere sa se inchida subiectul. E deschis in urma cu 1 an. Stiu ca nu asa se va inchide si durerea, dar...asta vreau acum.
Nu stiu cum voi trece peste aceasta zi...am nevoie sa stiu ca macar in gand, e cineva alaturi de mine, desi nu vreau sa intristez pe nimeni.
Va mai rog daca doriti sa aprindeti o lumanare virtuala pt Alma astazi.
Apoi voi incerca sa vorbesc cat mai putin despre toate astea.
Multumesc!


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

A, si din capitolul achizitii: de azi facem "bravooo".

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



BRAVOOOO!!!!

Din capitolul "achizitii": david inainte facea pa si chiar spunea cateodata pa. De vreo 3 zile NU VREA sa mai faca. Aveti idee de ce?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Bon soir!

Hop si eu, fiindca .... "mai m-am gandit" la ceva ce mi-a spus Olga la Verde Cafe vis-a-vis de suparari

Ii multumesc lui m_monique pentru ca m-a anuntat de intalnire, m-am hotarat sa vin ori de cate ori se va mai organiza asa ceva!!!! Dar de acum incolo voi afla de pe forum deoarece... I'm back! Alive and kickin'!

Mai citesc si revin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Petraaaaa! Ce ma bucur ca ti-a trecut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Bon soir!

Hop si eu, fiindca .... "mai m-am gandit" la ceva ce mi-a spus Olga la Verde Cafe vis-a-vis de suparari

Ii multumesc lui m_monique pentru ca m-a anuntat de intalnire, m-am hotarat sa vin ori de cate ori se va mai organiza asa ceva!!!! Dar de acum incolo voi afla de pe forum deoarece... I'm back! Alive and kickin'!

Mai citesc si revin!



Bogdan (09.03.2009)





Ce ma bucur Ai reusit sa downloadezi pozele?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Olga, multumim pentru poze!

In legatura cu spalarea cazii, sa stii ca eu folosesc produse AmWay. Nu pun dezinfectant, ma gandesc ca Bogdan oricum sta toata ziua pe mocheta, duce jucarii la gurita, etc. E adevarat ca noi intram doar cu sosete curate (nu din cizme, de ex.), dar totusi .... oricat ne-am feri, el e nas in nas (la propriu ) cu niste microbi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Petra !!!!



Nu-mi raspunzi la sms, pai se poate sa dispari tu asa ?!!

Welcome back !!!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput