Pepenasi de iulie-august 2008 (169)

Pepenasi de iulie-august 2008 (169) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161, 162, 163, 164,
165, 166, 167, 168

Flavius, cel mai special pepenas
www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor
www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana
www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilor
Retetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Poezici de 1 anisor...incep aici
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Februarie :

4-punca1976, 5-monysorescu, Anna (Biribu), Yvonne (iriss27), 7-Delia (MIKYCRIS), 8-danangie, 9-diarux, 14-syyylviuta, 16-mihamiha, 18-Christian (michellab), 21-ooka, 23-amalia1, George (flo1980)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Beiii se doarme aicea???

WAKE UP! Hai! La discutii interesante! Care mai doreste care mai pofteste

Am terminat cu taxi-ul Is prin zona...

Pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Capri sanatate multa! of prin cate mai treceti!
Cand citesc cate nazbatii fac copii vostri imi dau dau ca nu sunt singura cu un copil "turbo-diesel"
Revin ca am ceva pe foc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Primu mesaj de la cap nou,sper si ultimu pt cateva ore ca ma bag again in smotruiala , dupa aia la matze, apoi la matze si in final ptr noi si pt noi si .
La noi cu jucariile in scaun nici o sansa, ca lasa de tot mancarea si prefera jucariile , si acuma ce merge ii dau lui Ami inca o lingura sau ceva gen paine care ea poate musca din cand in cand si intre bag eu lingurile cu papa, uneori merge uneori nu.
Mada si la noi au inceput devreme da pana acuma a mers si cu sa fiu ferma si etc sa inteleaga si cu alte chestii, da deja nik nu mai merge. Pe cine duci unde femeie?
Si noi la shopping rapid rapid luam ce trebuie si fugim si of course cand venim acasa am uitat aia si aia si aia.. Bine ca n-am uitat copii.
Si Ami isi pune capul pe perna si apoi se face ca sforaie, asta a copiat-o de la taicasu si sorasa.
Iriss oricum ne doream baiat. Da dacas frati noi ce suntem?
Cuvintele si frazele copiate si eu is de acord cu Anka si Mada am patit-o si noi, tatsu zice des for f**k sake si a inceput si Ari sa zica , am vindecat-o de asta si l-am certat pe taicasu' si mai repeta tot felul de chestii care le scapam si apoi na zii sa nu le foloseasca cand tu le zici.
Iriss si noi ne straduim sa fim o oaza deliniste sio extra zen, da nu ne iese mereu si ne trezim cu replica frumos de ramai tablou.
Gini ce scumpa e ea, da te pot baga in toti sperietii Ari a facut asa in magazin am zis ca mor de inima, mai are asa scapari cand ei i se pare distractiv ca se ascunde si etc si noi mai ca ne aduni de pe jos.
Iriss asa e mai greu la inceput trebuie avut grija cum prezinti noul membrul familiei, dar cu destul one on one time se rezolva, Ari a inteles ca Ami e aici si nu pleaca si le-ampus impreuna in camera si acuma una fara alta ele nu dorm seara.
Mada da ti se pare ca nu esti corect de cel mai mare, dar Ari i-am exlicat ca fiecare dintre ele are locul ei special si am prezentat avantaje/dezavantaje si momentan e ok. Om vedea mai incolo...

_
Just living is not enough. One must have sunshine, freedom and a little flower.
Mami de A & A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Na ca pana am scris eu m-a luat Irlandia, bre ce cauti acasa parca erai pe drumuri? Ntz, ntz...

_
Just living is not enough. One must have sunshine, freedom and a little flower.
Mami de A & A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Cum unde fata? La balet nene! Ehehehe...Vinerea e ziua mea de taxi. Si nu m-as fi intors ca aveam programare la soacra-mea, da' e in spital sotul "minunatei" mele sister in law, asa ca soacra-mea e la ea si-a cancelled the appointment

Cat despre jucarii, carticele, mofturi si tipete la papat, suntem experti! Le-am facut/facem pe toate Merg pe rand si uneori (ca de ex. azi) n-a mers nika. Azi a papat fish cakes dupa care nu se arunca, asa ca a bagat una lingura de fish cake, una lingura de iaurt, io numa' cand ma gandesc la combinatie imi vine sa... da' daca asa am convins-o sa inghita...aia e. Noi suntem experti in a tine mancarea in gura pana se inneaca cu ea si la scuipat haleu' ca de' sta ma-sa la aragaz juma de zi sa aiba grija sa existe meniu echilibrat! Ce le invidiez io pe norocoasele posesoare de copii mancaciosi!! Poa' data viatoare eh?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Dana - sa iti zic io varianta aia adevarata, ca a lu' Irina e aia soft, de vrajeala...
In realitate, cat e copilul mic de tot si doarme mult o sa zici "mama ce misto si simplu e cu doi copii! Daca stiam mai devreme... mai devreme puneam de al doilea!" Ei bine, dupa ce incepe piciul sa circule cat de cat, incepe scandalul. Insa e doar un pui de scandal. Tu inca vei gestiona situatia.
Ei bine, cand incepe sa umble mai bine, ei, de atunci sa te tii. Cat e la tzatza sau sta pe spate deci, merge. Cand a luat-o in doua labute, ai pus-o.
Ala mare o sa fie mereu dezavantajat, tu o sa ii ceri tot mai multe, ca e mare, ca trebuie sa inteleaga, si ii tot repeti ca o moara stricata ca si el cand era mic blablabla si ca ala mic cand o sa fie mare blablabla si tot asa, deo sa te urasti singura pentru cate teorie servesti, fara sa reusesti sa convingi pe nimeni.
Pana la urma, ala mare il pocneste pe furis pe ala mic, ala mic, cu nimic mai prejos pac, pune mana pe ceva si zdrang in capul aluilalt, iar tu, zbieri de dincolo "ce se intampla acolo????" Evident, cu cat urli mai tare, nu te aude nimeni...

Dar, desigur, dragostea e maxima, si o sa te topesti de iubire cand o sa te uiti la amandoi. AI MARE NOROC ca o sa ai doua fete. Ele sunt ceva mai blande...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:


Hello,
MADA..merci pentru informare..ma gandeam eu ca trebuie sa fie ceva serios in traba asta...ca nu erau asa discutii serioase in zadar
Legat de Urlatica...am citi ce ai spus si ma gandeam ca tu care esti un monument de cunostinte nu stii...eu ce sa zic...Cum spunea DIA legat de bunicyul care s-a tavalit...sa stii ca si Irina a aveut momente cand urla in carucior...nu ii mai placea la cumparaturi....si acasa daca tipa ..tipsi eu,iar ei i se pare ciudat...Si nu mai tipa..se uita la mine si apoi incepe sa rada...

SUN...sunt sigura ca vei avea succes si speranta moare mereu ultima!!

ANKA,IRISS,MADA(UK),MADA(IRL),ANA si toate mamele de 2 copii...sunteti super mame!!!si eu cred ca nu poti iubi mai mult un copil decat pe celalalt...dar doar presupun ..nu stiu...Oricum cerd ca este foarte greu si de -asta va apreciez tare!!!

OANASM...super la bazin la voi!!

MONI..bafta la eco!!! o sa fie bine si bebeu super bine..

DIDI..ce tare e Aida cu ciorapeii....Irinei nu-i place partea cu imbracatul....cel putin cand trebuie sa iesim afara e nebunie...alerg dupa ea prin toata casa sa o prind.


Sa va povestesc o faza cu maimutza mea...era cu mama si trebuia sa faca nani iar la un moment dat cere la kk...Stie ca merge la baie,si cand nu vrea sa doarma vrea la kk. Si mama ii spune "minti" ca nu faci...ca tocmai am fost.. ea resemnata adoarme...cand se trezeste o intreaba pe mama de taia. Si mama ii spune ca a plecat sa cumpere cioco...si ea ii raspunde"miti"..."mami ,cioco"...adica taia nu e la cioco,ea stie ca doar mami aduce cioco...
Imi vine sa o mananc...

Pana la urma vom merge in Coyote Caffe...pentru ca Beker Brau din sediul fostului Why Not nu mai este..s-a transformat in Jukebox Club

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

CAPRI..multa sananate pentru Ilinca!!! si tie mula putere si energie!
MAITREI..sananate mult si la voi!!!

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Anko ce faci bre, ii spargi balonu' fetii!!! Hai admite e misto cu doi, dar nu e usor! E orice altceva numa' usor nu dar e frumos!! E frumos tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

Intarcarea: a fost simplu la noi desi nu credeam,i-am spus ca tzitzi nu mai e si uite asha ii repetam de fiecare data si refuzam sa ii dau,pana acum o luna cand a hotarat singurica ca nu mai vrea...n-am depus un efort sau vreo tehnica, a fost decizia ei

Gradinita: pt noi e de mare ajutor,o duc la ce ora vreau. de obicei intre 10-11,acolo mananca micul dejun,apoi au activitati gen:mazgalit,plastilina, azi s-au jucat in apa; la 12 ii culca pe toti,la 14 vine pranzul:ciorbica,felul2 si desert,apoi iar timp liber fiecare face ce vrea,la ora 16 au gustare si li se spune o poveste sau danseaza in grup,la ora 18 o ia tati ca eu sunt la sala si vine acasa ,papa la 19 si pana la 21-22 avem program liber ales numai cu mami,tati nu are voie
beneficii: stie toate animalele care si cum fac si shtie si d'astea mai exotice ca au muulte carti,vorbeste(nu clar) mult mai mult decat alti copii de varsta sau asa am observat eu,are tabieturi: spalat pe maini,aduce scaunul,papa tot din farfurie,farfuria trebuie spalata ca altfel e scandal,nu face mofturi la mancare,shtie sa socializez cu copii,sa imparta,sa-i certe,sa se gadile,sa se alerge,intelege tot ce-i zici si raspunde clar cu Da sau Nu,ideea e ca e mult mai sociabila si stie clar etapele mancatului,culcatului,schimbatului,cand o iau de la gradi ne certam ca ea nu vrea sa plece iar cand o duc e foarte fericita,s-a ingrashat de cand e acolo...ii ofera mese fixe eu cu programul meu nu reusheam,se culca la ore fixe impreuna cu alti copii,au caietel cu ce a facut copilul in ziua x,ce cuvant nou a spus,au spraveghere video,
Acum pt mine care am muulta treaba si ea la salon nu-si mai avea locul este perfect,dar credeti-ma ca ash da orice sa stau cu ea acasa,dar in cazul nostru nu se poate si asha am chinuit-o 1an si 2 luni cat am carat-o la salon


Maria este la fel de energica cum o shtiatzi,numai ca acum are si debit verbal,ma iubeste la nebunie si nu sta dezlipita de mine, in orice face trebuie sa ma includa si pe mine,doarme singura in pat dupa ce cantam impreuna in padurea cu alune.adiq pu-pu-pu sau alunelu zis lunelu,se trezeshte la ora 9-9 30 si demaram programul gradinita



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput