Abdomen extra-plat: Beachbody (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Ema arati

imi place poza calare pe pilon...parca esti din revista.
cum a ramas cu silicoanele? iti mai pui? aia ar fi cireasa de pe tortul cu frisca...vorba Luminitei, cine intrea si citeste pe aici clandestin (sa-i fie rusine! ) are cu ce-si clati lentilele aburite!

imi plac bratele si umerii......si coapsele sint frumos rotunjite ha ha...parca as fi un barbat...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

aia vroiam sa zic si eu..cu pozitia de pe pilon..foarte faina poza aia

Ema copii de pe canapea sunt baietii tai?? si prichindelul ala blond si cu ochi albastri e tot al tau?..manca-l-ar mama, ca tare dulce e

cand ii vad pe astia micuti cat is de dragalasi, mai ca imi vine sa trantesc si eu unul pe loc..am zis eu ca incep sa simt din ce in ce mai tare chemarea aia materna..daca ar auzi maica-mea ce ganduri am(ea care se temea saraca sa ma intrebe de chestia asta ca o luam la 3 pazea) cred ca ar lesina de fericire..oricum, anul viitor sper sa ii dau vestea minunata

pfuuu se facu 12 jum..ma culc ca maine am examen..v-am pupat
somn usor

***************************************************************************
"Where I am today is where my mind put me, where i'll be tomorrow is where my mind put me.
So look at yourself.Your mind put you where you are today, you can change it anytime you want to.
Stay focus, don't give up" Billy Blanks

"When life offers you a dream so far beyond any of your expectations, is it not reasonable to grieve when it comes to an end." Meyer S.

me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/JustMeCrazySexyAndForeverYoung#
http://picasaweb.google.com/jasmine24/SexyChica#


so,you think you can dance?
http://www.youtube.com/watch?v=QOdcTaaBalE
http://www.youtube.com/watch?v=y8X-LWodWiw

my song
http://www.youtube.com/watch?v=nW4TxgP_EtI&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna seara,
da ziceti si ceva de rau...ca mi se suie pe urma la cap naibii...Serban e cel mai sincer...adica fotografu...esti cam grasa...si ai moaca de profa rea!poze de caterinca,numa perle scotea si ma bufnea rasu!No,oricum multumesc ptr. complimente...si daaaaaaaaaa...Allure,musai trebuie silicoane...eu am avut sanii mari in forma de para...au supt guvidele astea pina am ramas cu piua tate.
Lumi,da mey..ei sunt productia mea..poza e de vreo doi ani..intre timp ala mare...e mare de 1.74,brunet cu ochi verzi...iar ala mic e o dulceata cu ochii bleu,noh ca doar nu degeaba e viking ..da-i un drac...ceva de speriat.Astia cu ochii...unu a luat culoarea unui ochi de-al ma-sii iar celalalt cealalta culoare.Asa ca sa-i impac pe amandoi.macar tre sa le multumesc ca nu mi-au rupt burta...era si culmea la ce mingiute erau burtile mele...si nici celulita nu mi-au servit.
onitza,eu cu primul am luat 5kg iar cu al doilea 10.la ambele sarcini am iesit din spital noua...nici naiba nu credea ca abia nascusem...bai si ce ma ofticam...eu voiam sa se vada ca am nascut...ca am copilas...nah,ca orice mama!
Moama,sunt amortita...astazi nu am fost la sala si nici acasa nu am facut nimic..sport adica...maine cum fac ochi la sala cu mine ca ruginesc.
pupi si un we fain tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Lumi,succes la examen...tin pumnii...si chiar in avans tin pumnii si ptr. ....bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

ema, imi place rau de tot de tine.

numai frumoase pe-aicea, frate. :-))

sa incep cu restantele, iar sunt pe fuga.

Caro, se numeste acai berry easy-cleanse si are 547 mg de acai, restul alte plante, fructe si seminte. e pe 10 zile. am vazut si acai simplu, la 1000 de mg, ca supliment alimentar. poate il iau dupa ce termin detoxul.

Anda, billy recomanda tot felul de proteine, iti spicuiesc ce contin retetele lui, dintr-o medie de 1300-1500 de calorii pe zi: oua, part-skim mozzarella string cheese, turkey, peanut-butter, chicken breast, salmon, turkey burger, string beans, cottage cheese, tuna, steak, shrimps, pork chops (I hate them). are si dressinguri in retetele lui pentru salate, plus marinate...oh well.

Deus, am inceput deja detox de marti cu ce-i zic lui Caro mai sus. iau trei ibuprofene odata si nimic, imi crapa capul. azi e ceva mai bine. dupa ce termin, o sa-mi planific o zi pe saptamana numai cu lichide si fara carne, ca in post. de mentinere.

Allure, am retinut chestia cu apa de cocos, merci si eu.

noi azi am fost la munte, am facut om de zapada, ne-am tavalit si tarmolit si creca pot sa bifez activitatea asta la sporturi de iarna, da? se abtine cineva, e cineva impotriva? nu, votul s-a incheiat, multumesc frumos, numai yoga bag azi ca ma dor oasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Allure trimis deja, multam fain .
Uleiul de cocos, de fapt arata ca un butter nu?, in forma solida adica, de cate ori l-am vazut niciodata nu l-am vazut lichid, doar daca era rafinat sau in combinatie si cu altceva. Daca mergi la un magazin de naturiste, o sa-l gasesti la borcan, au multe branduri, si organice si tot ce vrei, si preturi la fel pt. toti.

Acum vreo cativa ani buni am tot vorbit cu un doctor din state, care mi-a zis ca teoretic toate uleiurile sunt bune in stare cruda, si obtinute prin presare la rece, incalzite peste 45 de grade Celsius(adica majoritatea se transforma in bad saturated fats), exceptie facea uleiul de nuca de cocos, la el punctul de incalzire era mai mare, parca pe la vreo 65, vorbesc din memorie, tre sa caut prin arhive sa ma verific din nou.
Si o alta problema care este si mai grava decat incalzirea uleiului care se transforma in grasimi naspha, este rancezeala uleiului.

Uleiul ranced este cel mai periculos pt. ficat in primul rand, si apoi restul corpului.

Am citit intr-o carte ca si uleiurile care le luam in capsule (Omega 3-6-9) chiar daca nu sunt expirate, e posibil ca uleiul din capsule sa fie ranced deja, si nu stim, ca doar le inghitim. Cele care luati capsule cu ulei de peste, in, borange, primrose oil, catina, etc. spargeti o capsula in mana si gustati un pic, daca vi se pare ca sunt amare si gustul e ciudat, adica rancede, aruncanti-le, ca mai multe deservicii va aduc decat beneficii. Eu asta fac mereu, cand cumpar capsule cu ulei le incerc, si apoi le iau, sau din cand in cand le mai verific...

Si acum va spun un secret, cele care folositi uleiuri de corp, naturale, nu ma refer la cele cumparate din magazine cu perioada de expirare de 5 ani, pt. a lungi cat mai mult viata uleiului sa nu rancezeasca, se sparg cateva capsule de Vit. E si se amesteca cu uleiul respectiv, tocoferolul este singurul ingredient natural care nu oxideaza. Cam aceleasi proprietati le are si uleiul de jojoba, insa viata lui e cam 8-10 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Loma

Allure trimis deja, multam fain .
Uleiul de cocos, de fapt arata ca un butter nu?, in forma solida adica, de cate ori l-am vazut niciodata nu l-am vazut lichid, doar daca era rafinat sau in combinatie si cu altceva. Daca mergi la un magazin de naturiste, o sa-l gasesti la borcan, au multe branduri, si organice si tot ce vrei, si preturi la fel pt. toti.

Acum vreo cativa ani buni am tot vorbit cu un doctor din state, care mi-a zis ca teoretic toate uleiurile sunt bune in stare cruda, si obtinute prin presare la rece, incalzite peste 45 de grade Celsius(adica majoritatea se transforma in bad saturated fats), exceptie facea uleiul de nuca de cocos, la el punctul de incalzire era mai mare, parca pe la vreo 65, vorbesc din memorie, tre sa caut prin arhive sa ma verific din nou.
Si o alta problema care este si mai grava decat incalzirea uleiului care se transforma in grasimi naspha, este rancezeala uleiului.

Uleiul ranced este cel mai periculos pt. ficat in primul rand, si apoi restul corpului.

Am citit intr-o carte ca si uleiurile care le luam in capsule (Omega 3-6-9) chiar daca nu sunt expirate, e posibil ca uleiul din capsule sa fie ranced deja, si nu stim, ca doar le inghitim. Cele care luati capsule cu ulei de peste, in, borange, primrose oil, catina, etc. spargeti o capsula in mana si gustati un pic, daca vi se pare ca sunt amare si gustul e ciudat, adica rancede, aruncanti-le, ca mai multe deservicii va aduc decat beneficii. Eu asta fac mereu, cand cumpar capsule cu ulei le incerc, si apoi le iau, sau din cand in cand le mai verific...

Si acum va spun un secret, cele care folositi uleiuri de corp, naturale, nu ma refer la cele cumparate din magazine cu perioada de expirare de 5 ani, pt. a lungi cat mai mult viata uleiului sa nu rancezeasca, se sparg cateva capsule de Vit. E si se amesteca cu uleiul respectiv, tocoferolul este singurul ingredient natural care nu oxideaza. Cam aceleasi proprietati le are si uleiul de jojoba, insa viata lui e cam 8-10 ani.




ai dreptate in tot ce zici aici
uleiul de cocos nu se rincezeste usor...eu il tin pe al meu in dulap la temp camerei si rezista luni in sir, ani poate fara sa rincezeasca...este solid dar se topeste cind se face mai cald in casa

eu il iau pe asta: http://www.selecthealthstore.com/db/product.php?productid=108
de la Noah's...e cam $20 un borcan de 400gr. Super la gust!
alea in borcan de plastc nu sint bune...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

"billy recomanda tot felul de proteine, iti spicuiesc ce contin retetele lui, dintr-o medie de 1300-1500 de calorii pe zi: oua, part-skim mozzarella string cheese, turkey, peanut-butter, chicken breast, salmon, turkey burger, string beans, cottage cheese, tuna, steak, shrimps, pork chops (I hate them). are si dressinguri in retetele lui pentru salate, plus marinate..."

spre deosebire de Billy, Tony si nutritionista lui recomada mincarea in starea cit mai naturala, cit mai putina mincare procesata...totul in stare originala...cheese strings, burgerii, mezelurile (chicken breast), cottage cheese...toate astea au fost procesate!! ideal este sa le ocolim.
pork chops? porc? ala n-are ce cauta intr-o dieta sanatoasa...
dressingul cel mai bun este olive oil si sare de mare, eventual putin balsamic vinegar (atentie ca ala contine zahar...eu incerc sa-l evit desi imi placeeeeeee)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Allure primit emailul, thanks a million.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

cu placere! anybody else? indrazniti!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput