Fiv in Ungaria 89

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui bombi

Reiau mesajul din capitolul trecut
---------------------------------
Am vorbit cu doctorul si parca m-am mai lamurit putin. Cica singerarea pe care o am e doar o reactie la medicamente, nu e ciclu natural. Am mai intrebat si despre mutatii si a zis sa iau ceva inainte de transfer si pina la test (multumesc, balanta_tm).

Acum sint in ziua 10 de inhibare si urmeaza sa incep stimularea marti sau miercuri.

Mai am o intrebare mica. Voi cind/unde faceti injectiile? Seara/ dimineata, in burta / picior?

---------------------------------

Voi luati medicamentele pt tiroida doar in timpul tratamentului? Ca eu de 4 ani le iau incontinuu ...


bombi, eu iau L-thyroxin din Noiembrie 2009; pana atunci, TSHul meu a fost in jur de 1. Cu FT3, FT4, antiTPO, nu am avut niciodata probleme.

Referitor la tratamentul FIV, mi s-a spus sa fac inhibarea dimineata, antitromboticul seara, iar la diferenta de o ora de la antitrombotic, Gonal F si Menopur. In burta am sa le fac toate.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

mire, multa, multa bafta!


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

balanta_tm, pastrezi concentratia de L-Thyroxin aceeasi toata durata fiv-ului si verifici TSH dupa? sau ce ti-a zis legat de asta?

stiu ca ai nevoie de alta concentratie daca iei anticonceptionale sau faci tratamente hormonale - faza e doar ca fiind asa de scurte merita sa schimbi concentratia?

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

mire, multa, multa bafta!


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala


sa fie la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

dia_na, doza de L-thyroxin adaugata in protocolul meu, este aceeasi ca din Noiembrie si pana acum: 25 mcg/zi. Nu mi-au zis nimic legat de masurarea TSHului dupa sau in timpul tratamentului. Poate il masuram cand ajung acolo; nu stiu sa iti spun. Daca il vor masura si daca vor modifica ceva legat de asta, am sa iti spun.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

merci mult, balanta_tm

iti doresc multa bafta si tinem pumnii stransi sa fie okay


Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

dia_na, doza de L-thyroxin adaugata in protocolul meu, este aceeasi ca din Noiembrie si pana acum: 25 mcg/zi. Nu mi-au zis nimic legat de masurarea TSHului dupa sau in timpul tratamentului. Poate il masuram cand ajung acolo; nu stiu sa iti spun. Daca il vor masura si daca vor modifica ceva legat de asta, am sa iti spun.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Salutare gagici
Saptamana asta nu prea am avut timp de forum pentru ca am avut foooooarte mult de lucru! Din pacate nu vin cu vesti tocmai bune... Azi mi-au mai venit o parte din rezultate si am mutatia C677T genotip heterozigot... Inca ma documentez ca habar nu am cu ce se mananca aceasta mutatie...
Mai am de luat rezultatele la AMH si APCR care sunt gata dar nu mi le-au trimis pe mail... cred ca trebuie sa merg direct la synevo sa le iau... nu stiu ce o fi atat de confidential la ele...
Am si o veste buna... Cu sanii stau bine, totul e normal... Mai astept rezultatele de la pap si de la secretii+chlamidya+mycoplasma+ureaplasma... oricum luni ii scriu lui pk ca sa ii trimit analizele pe care le am si sa imi spuna daca incep ac din februarie!


mirelush iti urez La Multi Ani cu intarziere pentru ziua ta si iti urez multa bafta!

drign va tin pumnii! asteptare usoara!


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Mirela bafta multa marti la punctie, tinem pumnii sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

drign, bafta muuuuuuuuuuuuuuulta!ne rugam.

dia_na, fir-ar el de fsh. hai fruntea sus, rabdarica, ai vazut clara ce tripleta s-a facut!

mami_vreau, sa nu dea pesimismul si in tine ca lesin. hai curaj!

felicia, nu inteleg ceva: tu la ultimul fiv te inhibai si te stimulai la o ora distanta? asa a zis PK? ca eu faceam suprefact 0,3 (inhibare) si gonal plus merional (stimulare) una dupa alta, ca l-am intrebat si a zis ca nu tre pauza.deci, cu sau fara pauza?

last, but not least, mirelusha dizzy, da ce productie de guguloaie! bravo, bravo, de trei ori bravo!bafta la punctie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

samira33, tot. io nu inteleg: daca mirela congeleaza embrioni, nu ii dezgheata si ii pune la dospit in endometru? de ce cand faci fet te mai stimulezi, iar foliculi? nu inteleg nimic. adica pe scurt, vreau sa stiu tot.

Mergi la inceput