Gravidute prin FIV (58)

Gravidute prin FIV (58) | Autor: GraviduteFIV

Link direct la acest mesaj







Acest capitol este dedicat viitoarelor mamici si proaspetelor mamici!


Hai SIMONA tinem pumnii!!




Aici ne-am continuat povestea de la aspirante: cap.1;cap.2;cap.3;cap.4; cap.5;cap.6;cap.7;cap.8;cap.9; cap.10;cap.11;cap.12;cap.13;cap.14;cap.15;cap.16;cap.17;cap.18;cap.19;cap.20;cap.21;cap.22;cap.23; cap.24;cap.25;cap.26;cap.27;cap.28;cap.29;cap.30;cap.31;cap.32;cap.33;cap.34;cap.35;cap.36;cap.37; cap.38;cap.39;cap.40;cap.41;cap.42;cap.43;cap.44;cap.45;cap.46;cap.47;cap.48;cap.49;cap.50;cap.51;cap.52; cap.53;cap.54,cap.55; cap.56; cap.57




Fetelor va doresc sarcini usoare si BB-ici sanatosi!!

Acest nou subiect sa ne tina impreuna unite asa cum eram la aspirante si cum ne vom muta la Mamici prin Fiv

cele mai fericite!!!
cele ce am luptat si am invins!!!




Proaspete mamici 2010!!!
IANA a nascut la 12.01.2010 "LA 13:30 AU SOSIT PE LUME SOPHIA DE 2750gr, nota 9 si MARIO DE 3250gr, NOTA 10, AMBII PERFECTI!!!" Felicitari draga noastra sa te bucuri de cele 3 comori ale tale!



MARRIAM
DPN: 23.01.2010, Nu avem vesti de la ea


HUSKI la data de 28.01.2010 La 11:14 . S-a nascut bebe RADU THODOR, 4240 GR.,54 CM.apgar=10


BLUEFLOWER la data de 01.02.2010 s-a nascut bebe DANIEL!


ALSIMA nu mai avem vesti .. Va steptam cu drag sa ne povestiti cum a fost si ce mai face bebe!


BULINANICO In data de 25.01.2010, la ora 10 fix, a venit pe lume FILIP, un baietel perfect de 3000g, 50cm si Apgar 10


ONEFINEDAY nu mai avem vesti ..Va steptam cu drag sa ne povestiti cum a fost si ce mai face bebe!



Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei
Doamne, cel care ai zis oamenilor :
" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul"
binecuvantand nasterea de prunci,
arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale,
si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita.
Da-i lui Doamne crestere fireasca,
sanatate si putere.
Parinte Ceresc,
Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,
poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.
Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru
si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin.


[size=4]Viitoare mamici!!!



Goldi
FIV 2 Budapesta dr Kovacs


Dana_bebe
FIV 1 Clinica Genesys - Dr.Denisa Protopopescu - nereusit, ET la aceiasi clinica nereusit, FIV 2 - Biogenesis - dr.Diakoumakos, DPN 4.09.2010 "prunc nabadaios de le primul beta hcg= 4.98"


pyspisi
FIV 1 la Biogenesis cu dr.Diakoumakos, DPN 8.08.2010


Dragaica
Fiv1,infertilitate masculina,Fiv+Icsi la Centrul de cercetare McGill,Montreal-Quebec. Doctor.Ezgy Demirtas,ET cu 2 blasto z5, 5 Decembrie 2009, DPN 1.08.2010.


Isa78
ET: 10 septembrie 2009, DPN: .......,FIV 1, Debrecen cu dr Bodnar.


taty ana
ET: 06 septembrie 2009, dr Diakoumakos clinica Biogenesis, FIV1


sheritra
Fiv2 DPN 29.06.2010, prof Bogdan Marinescu , plus o fetita Alesia nascuta 30.10.2007



carmelly
ET: 23 august 2009, DPN: 22.04.2010 FIV 2


CastelanaC
ET: 15 iulie 2009, DPN: 8.04.2010, FIV 1



Candy1902
ET: 04 iulie 2009, DPN: 26.03.2010, FIV 3 Szged, dr Zadori ; FIV 1 la Timisoara, reusit, sarcina pierduta la 6 luni jumatate, FIV 2 la Debrecen, nereusit



ioana_p76
UM: 18 iunie 2009, DPN: 24.03.2010 , reusit natural dupa 2 incercari de FIV in 2007


claudia_74
ET:22 iunie 2009, DPN: 13.03.2010, FIV 1 la Szeged, dr. Maria Kriszan,


kry
ET: 16 iunie 2009, DPN 9.03.2010, FIV 4 in Austria Wels


ellanik
ET: 15 iunie, DPN 8.03.2010, FIV 1 MNL cu prof.Ron-el, reusit cu FET


miruna79
FET: 15iunie blastocist de 7 zile, DPN 2.03.2010, Fiv Gynera dr Dracea+ biolog Dascalescu


simona2
ET: 3 iunie, DPN 21.02.2010 ,FIV 1 cu dr. Albu Dragos, Medlife





Linkuri utile:
Calculul datei nasterii,www.ivf.ca/calcu.htm" target="_blank">Calculator sarcina FIV,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe, www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere, www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina- saptamana cu saptamana, Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere Calcul greutate fat dupa DBP si AC
www.obfocus.com/calculators/gender.htm" target="_blank">Ghiceste sexul dupa varsta implinita a mamei si luna conceptiei


adresa mail comuna: gravidute_fiv@yahoo.com
Pt. parola va rog sa dati un PM la miruna79


Nota:Parola de la adresa de mail o vor primi doar fetele din lista de pe prima pagina, atat cat si


CELULE STEM IN RO:

1.CORD BLOOD CENTER RO
Splaiul Independentei Nr. 1/4
400376 Cluj-Napoca, Cluj

Tel: 0264 / 375 010
Fax: 0264 / 587 271
Mobil: 0729 / 146 522
e-mail: romania@cordcenter.com
www.CordBloodCenter.com/ro

2. BIOGENIS
http://www.biogenis.ro/?pag=drw&art=1

3.SPITALUL DE URGENTA PENTRU COPII"L. TURCANU"
CLINICA III PEDIATRIE CENTRUL DE TRANSPLANT MEDULAR
TEL: 295977; 203303 int. 266/ totul cu 0256 prefix
e-mail: cordblood_tm@yahoo.com
www.krio.ro


Diverse utile pt. gravide si bebelusi

www.anunt.net/anunt/vand infacol" target="_blank">INFACOL
www.tandres.ro/magazin/?p=productsList&iCategory=27&iPage=1" target="_blank">Lenjerie intima gravide
www.bebejunior.ro/" target="_blank">Lenjerii patut si mobiler bebe
www.magazine-online.ro/piticulvesel/" target="_blank">Diverse pt bebe
www.bebeplanet.ro/" target="_blank">Bebe planet
Bebelusul tau
www.drbrowns.ro/shop/catalog" target="_blank">Biberoane & stuff

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Huski draga mea, suntem cu toate alaturi de tine, bafta multa astazi, sa ai o nastere usoara si un copil sanatos care sa va aduca numnai fericire si bucurie.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 35+ Daniel
AMR 4 saptamani (sau mai putin)
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

HUSKI..........

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Husky - nastere usoara mami si te asteptam in club !!!!

Iti tinem pumnii!!!








h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Castelana - uite cateva floricele pentru tine...(astia n-au emoticonuri cu buchet...). Ti-am citit povestea, esti cea mai activa casnica pe care o cunosc, iar de faptul ca esti si fericita nu trebuia sa ne mai spui pentru ca ne-am dat de mult seama din stilul tau.

Uite si un pentru viitoare mami sufletista si iubareata.



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Huski draga,
Azi e marea zi!!!!!!
Vine pe lume minunea voastra!!!!!
Sa ai nastere usoara fi bebe sanatos!!!!
Tu sa te refaci repede si ai laptic rauri, rauri!!!


toate florile din lume pentru mami Huski!!!!!!



castelana fericita 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Huski, tin pumnii!!!!!


Fetitele mele au deja www.flickr.com/photos/monicahhh/4308916000/" target="_blank">6 luni.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Huski, nastere usoara, si

Frunze-n buze,
Lapte-n tate,
Drob de sare
Īn spinare,
Malaies in calcaies;
Smoc de flori
Pe subsuori

Shery 14 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Castelana - uite cateva floricele pentru tine...(astia n-au emoticonuri cu buchet...). Ti-am citit povestea, esti cea mai activa casnica pe care o cunosc, iar de faptul ca esti si fericita nu trebuia sa ne mai spui pentru ca ne-am dat de mult seama din stilul tau.

Uite si un pentru viitoare mami sufletista si iubareata.
h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Draga mea multumesc, ce sa mai esti hepi-hepilica.
Eu sunt optitista, fericita si problema e ca ma mai fac!
Azi am fost si la control, mai avem 9 saptamani si jumatate!!!!!!
Bebe mic are peste 2 kg (aproape 2,100 kg) deci creste ca un cozo, vedem noi de paste cat iese de mare!
te pupu si eu si pentru mami de Maia frumu!




castelana fericita 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Huski, tin pumnii!!!!!


Fetitele mele au deja www.flickr.com/photos/monicahhh/4308916000/" target="_blank">6 luni.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)



Moni, sa-ti traiasca fetele frumoasele, gata promit dupa baiat ma apuc de facut fete!

castelana fericita 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Moni sunt superbe fetele tale sa va traiasca!


Castelana ma bucur ca vii cu vesti bune de la eco, noi abia saptamana viitoare mergem la control sa vedem cat a crescut mitzi al meu sper ca e peste 2500g ca la 34 S avea numai 2170 mititelu.Spune mi castelana ce ai pus la cozo al tau de iese asa pufos al meu nu prea e asa pufos, sa pun si eu drojdie ,praf de copt etc hihihi.
Apropo si eu cand am pus patul am lacrimat mi a dat emotii tari l-am pozat din toate unghiurile, nu ti spun ca eu cu tati stam in fiecare seara langa patuc si ne imagineam ca bebe e acolo si vorbim cu el ,vezi ca am luat-o razna rau de tot...


Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 35+ Daniel
AMR 4 saptamani (sau mai putin)
BEBE

Mergi la inceput