Gravidute si mamici de Constanta (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

Buna fetelor! Nu am mai intrat de ceva vreme pe aici asa ca tin sa multumesc cu intarziere celor care mi-au urat " LA multi ani".

ANUTZA- am vazut ca o sa mergi la doctor Solopenko .Sa stii ca pana sa raman gravida am mers la ea o perioada buna si este o doctorita tanara si f de treaba si deschisa cu siguranta o sa-ti placa de ea. Treaba naspa e ca aparatura lasa de dorit mult de tot in sensuul ca la eco( ca asta de va interesa pe tine f mult) are un monitor din ala din 1900 toamna . Eu am fost la ea doar ca sa-mi confirme sarcina ca vroiam apoi sa merg la Medg sa nasc cu Dr Balasa. Si cand am rugat-o sa-mi puna sa ascult bataile inimioarei mi-a zis ca nu are boxe:)) ,dar de fapt iti trebuie si aparatura speciala ca sa asculti bataile inimii si ea acolo la cabinat nu are.SI poza cu bebe mi-a scos-o la o imprimanta pe o coala de cerere din care nu se intelegea mai nik. Acum depinde de fiecare ce-si doreste , de posibilitati...

Delia13 [('') 32+ David Andrei
http://family.webshots.com/photo/2154004650105762323bvXXik


http://picasaweb.google.com/mihaela.luca.17/HainuteFetite09Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Multumesc fumos pt raspunsuri,am inceput sa-i dau Fe pana la urma ca majoritatea mamicilor au facut-o ,cat despre flori nu e nici una din variantele care mi le-ati spus voi,stiu conditiile fiecareia ,nu sunt nici langa calorifere nici la geamuri,la faza cu deschisul geamului e posibil,ma oftic ca nu stiu cum ar arata casa mea fara ele si le am de ani de zile.
Referitor la lista medicilor care au ramas in spital eu n-as trece-o pe dr.Tomescu, eu cand am nascut-o pe Larisa ea era sefa pe acolo si tipa si urla si facea ca toate alea,f inumana m-i s-a parut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela31 spune:

Gata de maine sunt din nou in concediu medical 2 saptamani.Este bine sa ma odihnesc desi maine am sa fac treaba caci marti 2 februarie este sarbatoare si am sa ma odihnesc toata ziua cu o carte in mana.



Stefan Nicolae +28 Andreea Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isis_23 spune:

Ela31,ce sarbatoare e maine?

Mami de Edith


http://www.flickr.com/photos/44563043@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Am ajuns cu Natalia la dr pana la urma (neonatologul care a asistat la nashtere) si diagnosticul a fost dermatita de contact (eu ma gandesc ca de la manushile ei pe care si le tot freaca de fatzuca sau de la hainele noastre) pe care o tartam cu Trixera de la Avene deocamdata. De 2 zile nici o ameliorare...Dar au si fost 2 zile mai agitate...cu botezul sambata si prima impartashanie duminica, de-abia azi e prima zi mai linishtita...

danaalex Mersi pt nr de telefon, sper totushi ca tratamentul pe care l-am primit sa functioneze pana la urma...si sper totushi sa nu fie dermatita atopica pt ca tocmai de ea ma temeam si eu.


anutza26 Eu am intrebat-o pe doctoritza mea inainte de nashtere despre sectia de neonatologie si mi-a zis ca e dotata pt cazuri speciale...de vazut cu ochii mei nu am vazut. Oricum nu sunt convinsa ca la spitalul judetzean se rezolva problemele chiar daca exista dotare si medici de alte specializari decat obstetrica...de multe ori nu exista vointza.

jojo_miha Multzumim pt aprecieri. Am intrebat-o si eu pe dr daca sa dau fier si calciu si raspunsul a fost categoric ca doar in urma unor analize (hemoglobina pt fier).


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia si Sofia Alena


album bb-lushe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

madaluta Am vazut ca lipseste link catre capitolul 68 pe prima pagina...daca vrei tu sa repari...


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia si Sofia Alena


album bb-lushe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Larisel: asa e, am uitat sa pun linkul, dar acum nu mai gasesc capitolul. nu stiu unde a disparut. daca il gasesti tu pune-l aici si cand mai intru fac modificarile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui madaluta

Larisel: asa e, am uitat sa pun linkul, dar acum nu mai gasesc capitolul. nu stiu unde a disparut. daca il gasesti tu pune-l aici si cand mai intru fac modificarile

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu






Uite aici: capitolul 68


din 09.12.2009 mami de Katya Natalia si Sofia Alena


album bb-lushe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Imi cer scuze k voi strica linistea aceasta printr-o postare dureroasa, dar una din colegele si prietenele noastre de aici are mare nevoie de noi. Este vorba despre MOKIKA a carei poveste o puteti citi pe blogul lui Angelique sau al meu ( de la semnatura).
va multumim pentru orice mic ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:




Doamne ajuta sa fie bine...mamici si gravidutze de constanta suntem alaturi de Monica (Mokika) si Florin http://viatapentruflorin.blogspot.com/

Mergi la inceput