Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Eu am raspuns la intrebarea ta Michelle, daca te uiti am schimbat semnatura si cu numele lui bebe strumf.


Gata ma pregatesc sa plec acasa, sa aveti o dupa-amiaza placuta si bafta maine celor care au programari...sa veniti cu vesti bune.




*******************************************************************
Elena, 17+ cu Josua Stefan
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

buna burtici de iulie-august. eu sunt corina si sunt noua pe acest forum. imi pare bine ca asa putem impartasi experiente din timpul sarcinii. eu sunt in 18 sapt si se pare ca bb a cam inceput sa miste. abia astept sa-l tin in brate. va pup si va doresc o sarcina usoara tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eu am nume pt ambele situatii, de fel nu sunt superstitioasa, dar mai asteptam pana sa vorbim de chestiile astea... poate-s ciudata, dar asa simt ca e bine pt noi.


Alina 13+
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Referitor la nume...daca e baiat ne-am gandit la David-Daniel sau Leonard-Daniel iar daca e fata nu ne-am hotarat ink....bine nici la baiat nu e batut in cuie,doar al doilea nume e ca asa vrea sotul sa ii poarte numele(el e Danut)

GEO 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

racusor nu mi-a zis sa iau deloc, analizele au fost ok, dar eu nu prea mananc, adica imi trece ziua fara sa mananc msai nimic, sau ag un fruct si ceva mezel, dupa nasterea trecuta m-am neglijat si am un regim de viata nesanatos, d-asta vreau sa suplimentez nitel cu vitamine, intre timp incerc sa ma organizez mai bine si cu mancarea

noi avem un nume: Matias, ales de sotz, mai trebuie ales numele sfant, dupa treaba cu DT prost, sotzul a zis ca poate e bine sa nu ne mai gadim la nume deocamdata

cu bobinache 16s+
Mami de Mikul Robert Constantin (19.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Eu am nume pt ambele situatii, de fel nu sunt superstitioasa, dar mai asteptam pana sa vorbim de chestiile astea... poate-s ciudata, dar asa simt ca e bine pt noi.


bumblebee, iti dau dreptate.
Eu insa am numele alese de acum 9 ani

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">13+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Eu am raspuns la intrebarea ta Michelle, daca te uiti am schimbat semnatura si cu numele lui bebe strumf.

Am remarcat semnatura. Frumos nume!

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">13+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA84 spune:

fetita mea a ales deja un nume/ERIC/si acesta va ramane pe langa un altul care nu stiu momentan si tot fetita mea de la bun inceput cand i-am spus ca mai vine un a zis fratiorul meu,surioara niciodata si nici nu vroia,cica/IMI IA ROCHITELE MELE FRUMOASE!/

13+astept sa vii acasa la surioara ALEXANDRA01-02-2007

http://www.flickr.com/

ANDREsiALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Michelle...scuze pt neatentia mea...insa nu am observat :(
15+

Viitoare mamica fericita
My Baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kittyescu

Hello burtici,

Azi is cam suparata. Mi-am facut eco la rinichi si la dreptul am "un intrus" de 3 mm. Mi-am facut si sumar urina si mi-au iesit cristalele amorfe in valoare de 2507/uL, in conditiile in care zicea ca trebuie sa fie mai mici sau egale cu 275 uL. Urina e cam tulbure. Ma si doare un pic "rechinul" drept.
De abia astept sa ma duc luni din nou la dr de la Nefrologie si sa ii arat.
Intrebare: voi din cate stiti, chestiile astea mai ales valorea mare la cristalele amorfe, pot influenta negativ evolutia sarcinii?
Eu chiar sunt disperata .

Multumesc frumos de raspuns,

kittyescu

kittyescu


imi pare rau, chiar nu stiu nimic....dar nu poti suna medicul de fam? paote te ajuta el cu o lamurire...totusi nu cred ca bebe are de suferit...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput