**Zmeurici de iulie-august 2009 (25)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
vorbeati ieri de Jolly jumper l-am comandat caci nu gasisem nimic in Italia, dar iar nu e pe stoc. cica vine in 2 sapt....doamne ce noroc pot sa am!

Abeg bine ai venit in tufa. sa-ti traiasca copilasii. poate ne dai si DN tale sa avem lista completa. am notata datele si sper sa va trec in cel mai scurt timp.
Monica imi pare tare rau ca va confruntati cu aceeasi probl. asta e la ordinea zilei...adica a saptamanii-lunii...dintisorii.
Sara_amira eu nu-l pun in premergator. pasi face si el daca il tin de sub brat. lasa ca mai faci un baietel care va semana cu tine.
Motana nu am facut shopping unde merg VIP-urile...as vrea eu dar nu-mi permit. cu toate ca am mers cam tarziu...tot am mai gasit ceva...si toate sunt mai ieftine ca in RO. am luat multe hainute care le vazusem si aici la Zara, dar la noi au preturi de preturi, doar avem bani mai multi.
Wizzair te lasa cu bagaj de mana pana in 10 kg , iar pt. bagajul de cala de 15 kg se plateste o taxa de 42 lei daca il iei de pe net, sau de 80 daca e din aeroport. asta e taxa pt. un zbor de persoana.
Noi ne gandim sa luam un bagaj la cala pt. intoarcerea din Paris, poate gasim ceva si pe-acolo...dar nu stiu unde bag o geanta la dus...ca nu-mi trebuie si acum...vedem noi.
Pooh si al meu se trezeste, dar am norocul ca adoarme repede. de multe ori plange in somn, atunci il linistesc cu putin ceai, sau il pun pe burta. dar ma enerveaza trezirile astea la 2 ore...
Imi pare rau ca a aparut dermatita, sper sa nu fie de la vreun aliment, daca pana acum nu i-a aparut.
Tanimi da preturi de preturi la noi.
deci printesa ta, papa de la toti numai de la tine nu.
Uliaisi la noi nu se pune cafeaua si ciocolata...caci eu papam si inainte si cafeaua de la inceput si a dormit tun. poate la tine asta sa fie cauza, sa ne tii la curent.

fug la pitic ca urla deja...cred ca ii e somn. a topit jumate de para cu o lingura de cereale, si putin laptic...acum nani sa pot aduna din casa.

si o zi buna sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Neatza!
Si la mine se trezeste zmeurica noaptea dar de vreo 3 sapt o ia somnul singurica...inainte o luam in brate..dar nu se linistea decat la tzitzi..acum papa cam de 2 ori si adoarme singura dupa aceea...sper sa nu se schimbe obiceiul.Si seara dureaza cam 2 ore pana cade in somnul adanc..la jumatate de ora sau o ora dupa ce adoarme se trezeste si vrea tzitzi...si obiceiul asta il are de cand era mititica dar deja m-am obisnuit, fac rpd dusul in intervalul asta si astept trezirea
Azi dim a facut singurica kk, a ajutat-o zic eu marul ras de ieri..azi i-am dat mar cu para...sper sa ne revenim.


Ayda mami de printesa Andreea Teodora (9 iulie 2009)



poze noi
www.flickr.com/photos/12483841@N04/sets/" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

poze cu baietii:
http://www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-12/10:50:20


Mirclau! Multa sananate si fericire alaturi de cei dragi!

La cat mai multe lunite zmeureilor: Vladimir, Francesca, Ioan Victor si Maria!
sa cresteti mari si sanatosi puilor!




_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:



Iar am lipsit 2 zile si un nou capitol

Dupa 3 zile de febra in care i-am dat panadol si nurofen, a patra zi a facut alergie , probabil la panadol (asa a spus pediatra) asa ca am intrerupt, a trecut alegia, a inceput sa doarma destul de mult si ziua si noaptea (dehh...avea ceva de recuperat) si hop..aseara a inceput sa ii curga un ochisor, asa ca azi iar am sunat pediatra si ne-a dat picaturi. Si dupa toate astea care se presupune ca sunt de la dinti...n-avem nicun dinte

Ma pun pe citit din urma si revin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Buna fetelor si de la noi !

Iar sunt in urma cu cititul. Am mai frunzarit capitolul trecut dar tot ceea ce am retinut au fosr cumparaturile Giovei . De ! Impatimaita de mine !

Siacob, imi pare rau de Bea, dar lasa ca trece ! Sanatate multa ii dorim !

Si eu am probleme cu Darius. Joi l-am vaccinat si eram fericita ca n-a facut reactii adverse. Dar s-a umplut de muci ! Nu stiu ce raceala e asta ca n-are febra, nu tuseste si e asa de vineri. Pediatra ne-a zis ca poate e reactie de la vaccin. I-am luat batista bebelusului ca n-am avut ce face. Pana acum mi-a fost teama sa nu se sperie de aspirator. Dar nu numai ca nu se sperie, chiar ii place.

Si ca si cand astea nu erau de ajuns, ii iese si un dintisor. Primul de jos a spart gingia fara probleme, nu s-a umflat. Pur si simplu intepa ca un ac si acum se vede o dungulita alba. Cel de-al doilea, care vrea sa iasa acum, este ca un punct alb si extraordinar de umflat. Banuiesc ca-l si doare ca nu prea mananca. Dar nu plange! Eu mai stiu !

Abeg, bun venit printre noi !

mamica de baietzel Darius




pozele lui Labuta

Darius s-a nascut a doua oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Inutsa,off,saracutelor,prin ce ati trecut!Sanatate multaGiova,dermatita o avem cam de multicel,doar ca in ultima vreme nu ne-a suparat.....acum vad ca iar a aparut......Doina,Siacob,sanatate multa copilasilor.....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Giova,minunate poze,cum ne-ai abisnuit.....Sunt mortali ai tai in vana.......Eu inca nu le-am bagat impreuna,dar trebuia sa o fac cat mai curand,cred ca se distreazaEdi pe zi ce trece e tot mai frumosPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Giova, ce a crescut Edi! Mai are putin si-l ajunge pe Marco. Si ce masinuuuute. Cred ca sunt f incantati. I-a iesit lui Edi vreun dintisor?

Vad ca fetitele sunt mai putin papacioase, sau mi se pare?
Bine ca mai papa sau papa mai bine tzitzi. Asta e f important.

Scuze, nu mai stiu cine a intrebat de premergator (Sara_amira parca) (sunt zombi rau), noi am primit unul cadou si nu stiu inca daca o sa-l folosim, oricum Maria ajunge jos la treapta cea mai ridicata. Probabil o sa-i scoatem rotile, nu stiu...Oricum ei ii place sa stea in scaunul de masa si sa se uite pe geam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

Am mai inceput un mesaj pe care l-am pierdut....

Blanca tare se mai distreaza Eva in jumper, se vede ca este foarte incantata.
sara_amira ce eleganta a fost printesa voastra de revelion
anemona suuuuuuper pozele!!! Din cate am vazut, Alex s-a comportat ca un adevarat fotomotel, a zambit si s-a distrat toata sedinta.
simina am patit-o si eu in weekend cu Beatrice, tot asa s-au inrosit obrajorii. Pediatra mi-a spus sa o dau cu Nidoflor. Am apucat sa o dau o seara si dimineata deja era mai bine asa ca nu am mai dat-o.
inutsa ce-ati mai tras si voi. Nasol ca a trebuit sa stati in spital, dar cum ai spus bine cai ai descoperit stafilococul. Sanatate multa Biancai, sa pape bine sa recupereze.
Giova bine ai revenit! Eu stiu ca banii de cic se dau pe o luna in urma.
andra pupici Dariei sa se faca bine repede. Beatrice de fiecare data cand a avut muci tare greu i-au mai trecut, cam 2 -3 sapatamani ne chinuim pana scapam.
Mony abia acum am raspuns...sper ca nu e prea tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

sara_amira09 eu am incercat sa-l pun in rotobil la ultimul nivel dar tot ajunge cu varfurile jos si se invata sa mearga pe varfuri , asa ca l-am lasat mai jos.Nu-l las mult in rotobil ,cred ca vreo 20 min in total pe zi(acum 5min ,mai tz 5min si tot asa).I-am luat rotobil ca de mic el tot in picioare se ridica si sa mearga si toata ziua trebuia sa-l tin in brate sa nu se loveasca cand se ridica sau alte cele.
Denis merge f bine cu rotobilul prin toata casa de cand l-am pus prima oara si vine si la mine ca sa-i dau jucaria,isi doreste f mult sa fie independent.De cand i-am luat rotobil vad ca acum mai sta si cuminte in fundulet in patut si se joaca,inainte numai in picioare vroia.

Abeg bine ai venit printre noi.

Giova Ce baieti mari si frumosi ai. Are pat masinuta?De unde l-ati luat si la ce pret ar fi?E super.

Mirclau! Multa sananate si fericire alaturi de cei dragi!

La cat mai multe lunite zmeureilor: Vladimir,Francesca, Ioan Victor si Maria!

Siacob nush de ce n-am primit msjul.

Eu sunt norocoasa la capitolul dormit,doarme f bine de la 3 luni in fiecare noapte,poate odata pe luna daca se trezeste o data noaptea ca a visat urat sau l-o durut burtica in rest doarme 12 ore legate.El o inceput sa-si faca singur program cam de pe la 2 luni si ceva dar de pe la 5,6 dim pana pe la 15ziua.....e si at am incercat noi sa-i ducem programul macar la o ora ok si pt noi,asa ca il trezeam dimineata si usor usor o inceput sa adorma acum pe la 23,24 cateodata chiar 01 dar se trezste pe 10,11,12....asa ca e super.

Va

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput