Centrala la curent-renteaza sau nu ?

Centrala la curent-renteaza sau nu ? | Autor: andru_mami

Link direct la acest mesaj

am si eu o intrebare:
are cineva centrala la curent?
dak da,cam cat consuma?renteaza sau nu?
pe cate calorifere mergeti?

va multumesc

POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

noi avem centrala pe curent si nu prea am avut incotro. Ne-ar fi costat enorm sa ne bransam la gaze, o centrala pe lemne era si ea f scumpa iar varianta electrica a fost cea mai accesibila la momentul respectiv. Nu platim mai mult (raportat la suprafata) decat cei cu centrala pe gaz. Caloreifere avem atatea cate trebuie (nu le tin inchise pentru ca mi-e teama de mucegai) decat poate nu sunt toate dat drumul la maxim. Nu stiu in cat timp s-ar fi amortizat investitia cu bransarea la gaze insa stiu ca nici acum nu am ajuns cu plata curentului electric consumat intr-un an si ceva la valoarea macar a centralei nu mai zic de bransare. Apa o incalzim separat cu boiler.

mamica de sef mic (08.09.2006)
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

Tala multumesc mult de raspuns,deci sa inteleg ca se merita?
noi nu avem gaze aici in localitate si nici speranta ca ne vor aduce curand,decvci singura varianta ramane centrala la curent;


mai astept sfaturi si sugestii

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Citat:
citat din mesajul lui andru_mami

Tala multumesc mult de raspuns,deci sa inteleg ca se merita?
noi nu avem gaze aici in localitate si nici speranta ca ne vor aduce curand,decvci singura varianta ramane centrala la curent;


mai astept sfaturi si sugestii

POZE


nu e singura varianta, mai este si cea cu centrala cu peleti (lemn, dar nu busteni), dar noi nu am optata pt ea pt ca era mai scumpa si nu ne-o permiteam, insa acum asa as alege (mai ales pentru ca in ilfov cade curentul cam des)

mamica de sef mic (08.09.2006)
Bucurie!

Mergi la inceput