Mi-e dor de tatal meu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

ah Doamne, si mie mi-e dor ... imi lipseste nespus.
mi-e dor de el, imi facea buzz pe messenger si imi scria in fiecare zi cate ceva ...
nu am cuvinte

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Ana...condoleante... nu pot pune in imagini cuvintele tale, Doamne...ma gandesc totusi ca D-zeu ne intareste in astfel de momente, altfel cred ca nu am supravietui mortii celor pe care ii iubim.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...

Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 36+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Ana draga,condoleantze!

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Ana, condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Va multumesc mult
Nikole, nici eu nu m-as fi putut imagina inainte aprinzindu-i luminarea tatei, si privindu-l de la picioarele patului cum i se stinge incet rasuflarea, dar sufletul lui pleca spre Cer atunci, si vroiam sa fiu acolo in fiecare moment, sa nu pierd nici o clipa din putinele pe care le-am avut impreuna;
Mi-as dori sa pot sa fiu si eu un astfel de parinte, sa pot da si copilului meu atita dragoste, respect si amintiri frumoase cita ne-a lasat el.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Ana, sincere condileante!

Curaj! Bine ca ati reusit sa va luati ramas bun!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe


Mi-as dori sa pot sa fiu si eu un astfel de parinte, sa pot da si copilului meu atita dragoste, respect si amintiri frumoase cita ne-a lasat el.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759



Sa-ti ajute D-zeu, Ana

Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 36+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

si mie mi-e dor de TATA.anul asta, in octombrie, se implinesc 5 ani de cand ii caut mangaierea, vocea la telefon.eram nascuti in aceeasi zi si luna. de atunci, ziua mea e un cosmar. nu ma mai pot bucura de ea si rudele stiu si au inteles ca de ziua mea sa nu ma mai felicite. de cate ori aud ca mi se adreseaza urari de la multi ani, ma gandesc la tata. ne sunam de ziua noastra si ne felicitam, apoi cand ne vedeam ne pupam de 2 ori ca pentru ziua fiecaruia in parte.urma sa implineasca 70 de ani in anul acela, 2005, si ultima discutie pe care am avut-o la telefon a fost ca el face 7 ani si merge la scoala. a fost ultima discutie. la 2 zile, se pregatea sa mearga la piata, a zis ca ii e putin rau, s-a asezat pe scaun, si nu si-a mai revenit. in 2 zile a murit la spital. nu am avut curaj sa il vad in agonie. nu am avut puterea sa accept ca se va duce.dupa 5 ani...ma inchid in baie si il strig, il plang si...mi-e dor de TATA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Ana, sincere condoleante! Bine ca l-ai prins in viata pe tatal tau.
Stiu cum e sa stai langa cineva care se stinge. Mama mea s-a sfarsit acum doi ani, pe 4 aprilie. Suferea de cancer de pancreas si a fost ingrozitor, avea dureri mari. Cu catva zile inainte isi pregatise lucrurile de inmormantare.
Moartea a fost pentru ea o alinare a suferintei. Nici nu am realizat cat de usor s-a stins. I-am dat morfina, ca o durea foarte tare, s-a linistit si am crezut ca i-a luat durerea, dar de fapt pentru ea asta era ultima rasuflare.
Sora-mea nu a mai prins-o in viata. Doar au vorbit la telefon si mama i-a spus "cand o sa vii tu nu o sa ma mai gasesti".
Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Te iubesc tata si imi e tare tare dor de tine!
Nu pot sa cred ca nu vom mai vorbi niciodata,nu pot sa accept!
Nici la cimitir nu pot sa merg,nu stiu de ce.....
Stiu ca azi e ziua mamei dar am zis sa scriu ceva si despre tata ca tare tare greu e fara el!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput