Mi-e dor de tatal meu

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

sunt 7 ani mie tare dor de tati meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

MI-E DOR DE TINE, TATAL MEU DRAG!
Nu te-am visat de ceva timp si mi-e tare dor de tine, poate ca vei veni la mine in vis zilele astea sa-mi alini dorul. Mai cateva zile si se implinesc doi ani jumatate de cand nu mai esti, am ajuns sa nu te mai caut, constientizez ca nu mai esti cu noi, dar dorul de tine ma apasa.
TE IUBESC MULT TATAL MEU DRAG!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

MI-E TARE DOR DE TINE, TATAL MEU! Vineri este sarbatoare, SF. PETRU SI PAVEL, ar fi fost si ziua ta de nume. din nou vom fi tristi.
Mi-e tare dor de tine, as avea atatea e povestit cu tine, as avea nevoie de atatea sfaturi din partea ta, mi-e dor de tot ce insemni tu. In ultimul timp sunt atata de obosita ca nici nu imi mai dau seama daca te visez.
TE IUBESC DIN TOT SUFLETUL MEU, TATAL MEU DRAG!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mi-e tare dor de tine, dor, dor.
Peste o saptamana ar fi fost ziua ta si din nou ne vor rascolii amintirile, Mama din nou face masa mare, pentru ziua ta, dar de data asta este o comemorare.
Asa de mult iti simt lipsa, simt nevoia sa vorbesc cu tine.
TE IUBESC MULT, TATAL MEU DRAG!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Daca azi ai fi trait, 63 de ani ai fi implinit, dar in loc de o urare voi aprinde o lumanare.
Ziua de 4 august era pana acum 3 ani, o zii de sarbatoare in casa noastra, dar acum este una trista, in care realizam si mai mult ca nu te vei mai intoarce niciodata. Mi-e dor tare, tare de tine, te-am visat saptamana aceasta, erai fericit si tanar si sper sa te mai visez si la noapte.
TE IUBESC MULT, DRAGUL MEU TATA!!! Asa de mult imi doresc sa ma imbratisezi, sa simt dragostea parinteasca si siguranta pe care mi-o transmiteai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oleandra26 spune:

Salut.Sunt si eu noua pina acum citeam doar ce scriati si plingeam fara sa ma pot opri.Va inteleg foarte bine prin ce ati trecut si treceti eu mi-am pierdut tatal deja de 6 ani,cind a decedat aveam doar 19 ani eram studenta la universitate a fost un om tare puternic plin de viata la care boala grea la luat de la noi...tot timpul am fost fata tatei cea mica si alintata aveam o relatie strinsa dintre tata si fiica cind sa imbolnavit toti ascundeau de mine dreptatea le era frica cum voi primi vestea dar pina la urma am aflat singura de la medic care nu era la curent ca eu nu stiu la care medicul mia zis stai alaturi de el cit mai este in viata,,,,doamne ce durere am simtit credeam ca se termina aici viata mea,,,ea nu sa terminat dar ma schimbat nu sunt acea care eram,,,a stat 3 luni la pat nici nu ma primea la el numai intram si se facea ca doarme sau se intorcea la perete si plingea ii zicea mamei sa nu ma lase sa intru la el ,,,,,mai apoi am inteles ca ii era greu sa ma vada.toti imi spuneau ca va trece timpul si va fi mai usor dar nui asa de ce trece timpul mai tare mii dor de el si realizez ca nu se va intoarce inapoi,,,unica alinare este visul unde apare tata si cind ma trezesc imi dau seama cit de mult imi lipseste.Nu pot uita ultima noastra despartire cu tata cind am intrat in casa si l-am vazut in sicriu si am dat sa il cuprind si era rece era de piatra,,,,nu imi venea sa cred ca a murit.Imi pare bine ca am gasit acest forum si putem sa ne spunem durerea.Trebuie sa fim tari ca viata continua si atit timp cit avem pentru cine trai trebuie sa ne traim clipa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mi-e tare dor de tine, tatal meu drag! Am mai visat cu tine zilele trecute, dar nu suficient ca sa-mi aline dorul. Seara inchid ochii si ma rog sa-mi apari in vis, sa te mai vad, sa te mai aud.
TE IUBESC DIN TOT SUFLETUL SI MI-E TARE DOR DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

MI-E DOR DE TINE, TATAL MEU DRAG. Oare daca as striga mai tare m-ai putea auzii??????????????
Zilele trecute te-am visat din nou si erai tare bine, m-am trezit asa de fericita..., dar nu este suficient. Constat ca m-am cam obisnuit cu gandul ca nu mai esti si asta nu-mi place, cred ca Dumnezeu ne da putere sa trecem peste toata durerea, dar dorul de tine este tot mai mare, mi-e dor tare, tare, tare. Am momente in care uit ca nu mai esti si ma gandesc la cate am sa-ti spun, si simt asa o bucurie in suflet, dar nu tine mult si ma trezesc la realitate si imi dau seama ca asta nu se va mai intampla in lumea acesta Asa de mult mi-as dori sa-mi vezi copii mari, toti scolari, sa stai de vorba cu ei, sa te joci cu ei... , sa fi cu noi, sa aiba si copii mei un bunic, cateodata imi spun ca nu-i drept ca ei nu au bunic, de la care aveau de invatat o gramada. De multe ori cand ma gandesc cum ai murit ma bucur pentru tine, pentru ca ai murit cu zambetul pe buze, fara durere, dar noi.......... nu am apucat sa ne luam la revedere, ma gandesc ca poate asa ai fi vrut tu sa se intaple daca ai fi putut alege. Nu stiu... Stiu doar ca mi-e dor de tine si seara cand ma culc incerc sa te aduc in visul meu. Sper ca la noapte sa te visez.
TE IUBESC MULT TATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

MI-E DOR DE TINA TATAL MEU DRAG!!!
Astazi este ziua mea, si din nou m-am gandit la florile pe care nu le mai primesc de la tine de trei ani. Mi-e tare dor de tine, am fost la tine la cimitir, am inchis ochii si am incercat sa-mi aduc aminte de tine, cum ma felicitai de ziua mea. Am plans azi, de dorul tau, stiu ca probabil nu ti-ai dori sa plang de ziua mea, dar ce sa fac daca ma doare.
TE IUBESC DIN TOT SUFLETUL MEU!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mi-e dor de tine, tatal meu drag! A mai trecut un Craciun fara tine, mama a fost din nou rascolita de amintiri, a fost tare necajita. Din pacate imi dau seama ca ne oisnuim sa traim fara tine, doar ca dorul de tine este tot mai profund .Chiar mi-e dor de tine si as vrea sa te visez. Te iubesc din tot sufletul meu!

Mergi la inceput