*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (361)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Bubu, eu la nas mi-as pune betadina (sau violet de gentiana) si la ulcior (orjelet ii spune "stiintific") merg de minune picaturile Tobrex; DAR, pt ca e si la nas si la ochi, deci un stafilococ auriu destul de musculos umbla pe acolo, as lua si 5 zile oxacilina (astept de la voi ca recomand un antibiotic)

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

deci NAty...eu zic asa: ca trebuia sa zici ca ea si sa faci ca voi...adica nu o contraziceai,si fiindca mancarea a placut majoritatii, este super ok.....si nu-i spuneai tatalui tau si-l lasai sa comande si de data asta.o luai si tu mai pe departe asa, ca este mult de munca si nu vrei sa o obosesti facand atata mancare.....
cu siguranta nu ar fi trebuit sa zica asta...ufff...ce le mai place la unele socare sa atinga omul asa gratuit

s-a inteles ceva???....ca traaaaaage buburuza de mine

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza037

deci NAty...eu zic asa: ca trebuia sa zici ca ea si sa faci ca voi...adica nu o contraziceai,si fiindca mancarea a placut majoritatii, este super ok.....si nu-i spuneai tatalui tau si-l lasai sa comande si de data asta.o luai si tu mai pe departe asa, ca este mult de munca si nu vrei sa o obosesti facand atata mancare.....
cu siguranta nu ar fi trebuit sa zica asta...ufff...ce le mai place la unele socare sa atinga omul asa gratuit

s-a inteles ceva???....ca traaaaaage buburuza de mine

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze


Eu am inteles (si dealtfel FIX asa am si procedat), restul sigur nu vor intelege nimic pt ca intre timp am editat si am scos pasajul respectiv, gandind sa nu ma mai plang de soacra pe forum ca in fond nu intereseaza pe nimeni frecusuri din astea plictisitoare. Oricum, fratee, n-am vazut asa ceva, cand e vorba de mancare NUMAI ea face/stie/poate. Bubule, sau chiar tu Bitzulino care sunteti niste super-pasionate in ale gatitului, spuneti voi daca e normal sa nu vrei sa mananci decat ce ai pregatit tu...chiar daca mergi in vizita...E normal sa te cari cu platourile dupa tine cand stii ca gazda te asteapta pregatita cu de toate???
Hai ca iar m-am incins si o iau de la capat

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

LA MULTI ANI, NATY! SA FII FERICITA, IMPLINITA SI SANATOASA!

Miha,

Va pupez pe toate, fara exceptie, eu in continuare trista, am mai avut zi un show cu maica-mea, cred ca pana la urma, pun piciorul in prag si nu mai vorbesc deloc cu ea.
Mi-a trimis aseara un sms lacrimogen, in care imi spunea ca au trecut 5 zile si ca, daca eu nu mai am mama, o mama isi iubeste copilul si cu bune si cu rele si ca ii e dor de Andreea si s-o sun daca am chef de vizita azi. I-am trimis raspuns la randul meu ca usa a fost deschisa si poate sa vina s-o vada pe Andreea cand vrea. A venit azi si dupa ce a mocnit in ea cat a mocnit, a spus ca vrea s-o ia pe Andreea la ea sa se joace cu catelul. Nu m-am putut abtine sa n-o intreb daca a terminat de cusut goblenul si, ata i-a trebuit, a fost scanteia care a aprins-o. N-are rost sa va spun ca a repetat reprosurile pe care mi le face la fiecare discutie si concluzia e ca sunt lipsita de sentimente fata de ea, sunt capoasa si ca D-zeu e sus si vede si ar trebui sa-mi fie frica de pedeapsa lui... Si m-am ajuns, iar acum ii intorc spatele. Cred ca o voi face macar de proba cateva saptamani, sa vada cum e intr-adevar daca ii intorc spatele.
Cam atat, n-are rost sa va amarasc si pe voi, fiecare cu ale ei probleme... Insa daca nu mai intru cateva zile, e ca nu am starea de spirit necesara, si mai am si treburile gospodaresti pe care tre' sa le fac cu ANdreea de gat si pic lata seara. Azi am reusit sa dorm cu ea o ora dupa-amiaza.
Tuchi, se mai intampla si din astea in viata, discuta cu cine vrei tu si in cine ai incredere, dar n-o lasa sa se amplifice in tine, ca-ti faci rau singurica framantandu-te.
Vali, tinem pumnii!

Noapte buna pasarele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Naty, asa cum si eu ma descarc aici la voi despre frecusurile de le am cu mama, e firesc s-o faci si tu. Vorbim intre noi, ne mai dam un sfat, ne mai alinam, imbratisam si mergem mai departe.

Gata, pupicei, noapte buna! Ma duc sa spal cupilu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

NATY! LA MULTI ANI !
SA TRAIESTI 100 DE ANI FARA REPARATII CAPITALE!

http://community.webshots.com/user/blanka75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

am vazut multe poze frumoase:
Sovi ai doi prunci dementiali!
in sfarsit o vedem si pe d-na Misha
incantata de cunostiinta
e un dulce si David!
ce carlionti are!

hai Vali!


http://community.webshots.com/user/blanka75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

naty...iti scrisesem un ditamai mesajul dar antonia nu stiu pe ce a apasat ca mi-au ramas scrise doare ultimele cuvinte

rescriu imediat

Cris si tu scrie si decarcat-te de cate ori simti nevoia, chiar ma bucur ca ai reinceput sa scrii

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

In timp ce randunoiul se lupta sa culce balauritza,zic una:
a nascut fata nasilor un bb2-baietel.Ea e maritata cu un mahar din pipera,deci spun ca are bani fara numar fara numar.Si a fost sub stricta supraveghere a lui Herghelegiu la euroclinic,care a tot scarpinat bebele si-n c..r,eco peste eco fara rezerve,dopler sunt convinsa ca doar mi-a tot facut si mie 3 si am fost tare incantata de profesionalismul lui...si,desi nu era nici macar la termen, trebuind sa nasca tot prin ceza,au gasit lichidul bebelui verde verde,bb cu mici problemute respiratorii si l-au bagat rapid unde trebuie,si de doar 2800g.Bine,cica si mama a avut o tentativa de stop cardiorespir. in timpul cezarienei,dar nu stiu multe,ca doar atat am prins prin tel.de la nasa.Sunt ok amandoi,bb a inceput sa pape laptic bun,dar cica au fost speriati rau rau...Uite na,dr. maretz,bani cacalau si nimeni nu intelege de ce era lichidul verde.

Miha,un pup apasat.Nu fi tristuta ca va veni bb atunci cand va voi sa vina.
Mimo,zi-mi tu mie cum s-o spal pe Tea bine bine.Aud?Cand abia reusesc un pic si strange buzele si abia ii ating dintii din fata...banuiesc ca din cauza asta poate sunt galbeni,ca nu reusesc sa-i frec bine.Si,voi ajunge si la stomatolog cu ea daca vad ca se ingroasa gluma,dar ma tot intreb cum va reusi dr. ala sa-i vada dintii,cand te musca,se indoaie si tot scapa?
Egonsis,bine ai revenit la noi.
Fug.NB

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

scrisesem asa:ca nu mi se pare normal sa te duci cu platorurile tale in vizita decat in anumite conditii(asta este clar atac la adresa ta): ori persoana in cauza tine un regim special si nu vrea sa puna gazda sa gateasca/cumpere special pentru ea, ori vrei sa pregatesti ceva special (platou, tort, prajitura, etc) si duci sub forma unui cadou sau pur si simplu sa se bucure si altii de ce ai facut tu, dar de aici si pana la aduce toata mancarea fara ca sa te pui de acord cu gazda respectiva este drum lung....

revin ca a venit bitu si ii este foame......

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput