bioenergetician

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Mie una d-na Fecioru mi-a "vazut" imediat nodulii de pe tiroida dar nu mi-a "vazut" chisturile de pe rinichi. Cand i-am zis ca m-am nascut cu rinichi polichistici, mi-a zis ca rinichii mei functioneaza perfect si nu depistteaza nici o anomalie la ei. Insa in privinta tiroidei, functionarea ei proasta "se vede" imediat in aura.
Nu m-am mai dus la dumneaei, cred ca trebuie sa fii si compatibil cu bioenergeticianul tau, in caz de incompatibilitate iti poate face mai mult rau decat bine.
In schimb am invatat cateva tehnici simple de reiki pe care mi le-am aplicat singuura, iar in aprox. 2 ani, au dat rezultate. Nu spectaculoase, dar totusi unii din nodulii mei au disparut, iar ceilalti nu au mai evoluat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui teo1970

Corina,

am fost, sincer nu m-a impresionat, da' nu-s nici un caz disperat care sa se agate, practic, de orice speranta

nu stiu ce sa zic.

nici nu am probleme deosebite cu copilul, mi-a zis ca e perfect sanatos, ca totul se rezolva prin exercitiu, credinta in D-zeu si atentie in alimentatie (ca io-s o mama implicata si ca ma ocup suficient de copil bla-bla-bla si ca nu am nevoie de ea)

a fost dragutza, nu zic nu, si probabil ca intr-adevar nu am nevoie de "serviciile" ei

cred, mai degraba, ca bioenergia ajuta in cazurile in care nu te poti ajuta singur sau nu poti fi ajutat prin terapii conventionale, ceea ce nu era cazul la noi

nu am fost f convinsa cit a "vazut" prin puterile ei sau cit a intuit sau si-a dat seama din conversatia cu mine (banuiesc ca se pricepe sa "citeasca" si caracterul/tipologia umana)

ma mai duc o data si cu celalat copil, care acuza niste dureri de cap (am fost la ORL si oftalmo si n-are nimic), vreau sa vad ce zice si despre el; ma gindesc de data asta sa nu-i mai spun absolut nimic despre copil, o las pe ea sa "vada" singura


Si ce taxa a cerut pt. aceasta "consultatie"?

Mergi la inceput