bioenergetician

bioenergetician | Autor: teo1970

Link direct la acest mesaj

Buna,

a apleat cineva vreodata la un bioenergetician ? pentru ce, la cine si cu ce rezultate (daca se poate spune, desigur)

am vazut-o pe Lidia Fecioru, ma gindesc sa apelez la ea, pentru chestiuni nu f grave, dar vreau sa incerc si varianta asta, n-as vrea sa intru in amanunte despre asta

as fi vrut sa stiu daca se pot obtine rezultate cu astfel de terapii neconventionale (dincolo de ceea ce declara acesti terapeuti, as fi vrut opinii ale pacientilor)

multumesc mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buna,

acum 15-16 ani, mama mea, impreuna cu cumnata ei, au mers la lidia fecioru, pentru problemele de sanatate ale cumnatei mamei. pentru ca stiau ca lidia pune diagnostice si pe fotografii, mama a luat cu ea o fotografie de-a mea.

surpriza : fara sa stie absolut nimic despre mine, lidia a spus ca am ceva probleme in zona ficatului si, ca daca nu o sa duc o viata sanatoasa, cu o alimentatie cat de cat corecta, voi avea probleme cu tiroida si cu nivelul colesterolului.

intr-adevar, aveam probleme in zona ficatului - stiam ca sufar de diskinezie biliara, DAR acum 4 ani, la prima ecografie abdominala pe care am facut-o, in afara de diskinezia biliara pe care o stiam, mi s-a descoperit un chist la ficat (din fericire, se pare ca asa m-am nascut, chistul este inofensiv).
cu tiroida si cu nivelul colesterolului inca nu am probleme, dar nu se stie in viitor...

asa ca eu una am fost foarte impresionata de capacitatea lidiei fecioru de a preciza problemele de sanatate doar prin vizualizarea unei fotografii...
se pare ca este unul dintre cei mai apreciati bioenergoterapeuti de la noi...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )
Printesa mea este in concursul Pampers, aici
http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1068 si http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1043
Multumim pentru orice vot primit !

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

Corina,

multumesc f mult pt raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui teo1970

Corina,

multumesc f mult pt raspuns


daca ajungi la lidia, te rog sa ne scrii cum au decurs lucrurile, chiar sunt curioasa daca are aceste capacitati (de a pune diagnostic pe fotografie sau prin vizualizarea aurei pacientului, precum si metode de tratament aplicate/recomandate). eu eram prea mica atunci cand mama a mers la lidia, asa ca am relatat ce mi-a povestit mama, dupa intoarcerea de la Bucuresti.

eventual, ia cu tine o fotografie recenta (in foto ar trebui ca persoana respectiva sa fie singura si sa i se vada tot corpul) a unei persoane din familie (despre care stii cu siguranta ca are una sau mai multe probleme de sanatate), vezi ce diagnostic va pune lidia...

multumesc.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )
Printesa mea este in concursul Pampers, aici
http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1068 si http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1043
Multumim pentru orice vot primit !

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

ma duc joi la 17.30, pentru chestiuni minore legate de unul dintre copii (ma duc cu el), vreau sa incerc si varianta asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

Corina,

am fost, sincer nu m-a impresionat, da' nu-s nici un caz disperat care sa se agate, practic, de orice speranta

nu stiu ce sa zic.

nici nu am probleme deosebite cu copilul, mi-a zis ca e perfect sanatos, ca totul se rezolva prin exercitiu, credinta in D-zeu si atentie in alimentatie (ca io-s o mama implicata si ca ma ocup suficient de copil bla-bla-bla si ca nu am nevoie de ea)

a fost dragutza, nu zic nu, si probabil ca intr-adevar nu am nevoie de "serviciile" ei

cred, mai degraba, ca bioenergia ajuta in cazurile in care nu te poti ajuta singur sau nu poti fi ajutat prin terapii conventionale, ceea ce nu era cazul la noi

nu am fost f convinsa cit a "vazut" prin puterile ei sau cit a intuit sau si-a dat seama din conversatia cu mine (banuiesc ca se pricepe sa "citeasca" si caracterul/tipologia umana)

ma mai duc o data si cu celalat copil, care acuza niste dureri de cap (am fost la ORL si oftalmo si n-are nimic), vreau sa vad ce zice si despre el; ma gindesc de data asta sa nu-i mai spun absolut nimic despre copil, o las pe ea sa "vada" singura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ar fi bine sa acceptam ideea ca un bioenergetician nu te vindeca. Insa primul pas in orice demers sta in fiecare dintre voi(noi). Dar exista intradevar o posibilitate de canalizare, de egalizare de repartizare majorare sau diminuare sa unora din formele de enegie ce ne sunt specifice sau a celor care ne inconjoara. Nu uitati insa ca primul pas pe orice drum ati merge sunteti voi insiva. Una din primele ignorante ale unei persoane este sau apara exact in clipa in care gandeste sau rosteste cuvantul NU.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicholetea spune:

Nu o cunosc personal pe doamna Lidia, dar am cunoscuit bioterapeuti mai multi, si mi-a placut foarte mult de cineva care facuse cursuri de inforenergetica, mi-a determinat compatibilitatea intre mine si sotul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olina87 spune:

Citat:
surpriza : fara sa stie absolut nimic despre mine, lidia a spus ca am ceva probleme in zona ficatului
uneori nu e nevoie sa fii bioenergetician sa vezi asta, se poate pune diagnosticul dupa anumite aspecte specifice ale fetzei

Citat:
daca nu o sa duc o viata sanatoasa, cu o alimentatie cat de cat corecta, voi avea probleme cu tiroida si cu nivelul colesterolului.
asta e valabil pentru oricine, mai devreme sau mai tirziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Ar fi bine sa acceptam ideea ca un bioenergetician nu te vindeca. Insa primul pas in orice demers sta in fiecare dintre voi(noi). Dar exista intradevar o posibilitate de canalizare, de egalizare de repartizare majorare sau diminuare sa unora din formele de enegie ce ne sunt specifice sau a celor care ne inconjoara. Nu uitati insa ca primul pas pe orice drum ati merge sunteti voi insiva. Una din primele ignorante ale unei persoane este sau apara exact in clipa in care gandeste sau rosteste cuvantul NU.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa


sa fie valabila asta si in cazul unui copil, care nu stie ce e aia bioenergie?
sau in cazul unui copil, o fi importanta atitudinea pozitiva / negativa a parintelui care il duce la bioenergetician?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olina87

Citat:
surpriza : fara sa stie absolut nimic despre mine, lidia a spus ca am ceva probleme in zona ficatului
uneori nu e nevoie sa fii bioenergetician sa vezi asta, se poate pune diagnosticul dupa anumite aspecte specifice ale fetzei

Citat:
daca nu o sa duc o viata sanatoasa, cu o alimentatie cat de cat corecta, voi avea probleme cu tiroida si cu nivelul colesterolului.
asta e valabil pentru oricine, mai devreme sau mai tirziu!




Ai pus punctul pe "i", Olina

Mergi la inceput