MONTIGNAC (131) .... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salutare fetele! si felicitari celor care au slabit. La mine e stagnare saptamina asta, din cauza de rusi...ca de mincat am mincat conform!

Andanii, capul sus si uita de stres...la mine asta e principalul motiv de ingrasare...

Anelize, felicitari pentru sport! eu nu reusesc decit 30-40 min pe bicicleta...nu am nici timp nici rabdare de mai mult...

MEniul de azi:
md: pomelo si cafea
p: salata de pui
c: varza calita cu un pic de smintina

miine cred ca incerc ceva supica (desi nu-mi place)

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Puisoaro La multi ani!!! cu scuzele de rigoare...nu am dat pe aici de 2 zile

Andanitzo am imbatranit pe aici....De cand ne cunoasteam stagnam...
Si eu sunt stresata ,nervoasa...
Nu am timp sa va aburesc cu meniul meu si oricum nu-i important...

Trebuie sa-mi vina rusii si nu prea vreau sa ma iau dupa ce-mi arata cantarul asta tembel Sper si eu ca arata in plus

Va pup si sper ca maine voi avea o zi mai buna si scriu mai mult.Noapte buna



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ANDANII si asculta sfaturile date de Maya, ca-s bune Se vor rezolva problemele la serviciu cumva, ia vezi nu cumva ai niste copchii tare frumosi in casa pentru care a meritat sa pui niste kile, pupa-i pe ei, fa o plimbare si ia sa vezi cum trece stresul. Ti-as face si o dedicatie muzicala, da' nush daca o nimeresc:



Inapreda cat mama? 30 de kile ai dat jos??? Pai am io o prietena care are cu totul 35 kile (bine, e anorexica, nu ne luam dupa ea).

Roxana sa-ti traiasca puiuta!

Io n-am reusit sa ma cantaresc conform azi, dar am tras o cearta cu sotzul in urma careia ar trebui sa fi dat jos 2 kile. De nervi!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Vai ce mult ati scris.... Ma scuzati caci inca nu va cunosc si nu stiu cui sa ii urez si ce... Nu imi dau seama ce date sint acelea de la inceputul capitolului. pare i natimea si greuatea la o anumita data in rest am pierdut sirul...
Eu am avut 92kg la 1 ian. Acum am 85kg. inaltimea... 1,65.
in weekend nu am dat jos nimic pt ca am fost la un parastats si pina la urma am mincat putin din ce nutrebuia. insa azi am reluat cu spor. imi pare tare bine sa sa citesc aici ce gatiti voi caci ma mai inspir. Eu de pilda mi-am propus azi sa fac o ciorba de mazare si o mincare de bame. Miine cred ca fac musaca de vinete.
Cit despre vin rosu am citit ca e permis max 2 pahare pe zi (in cartea "French Diet" a lui Montignac").
Ambitia mea e sa ajung la 55kg cit am avut cind am venit in sua. insa nici 60kg n-ar fi de colo. Am calculat daca slabesc cite 1 kg pe saptamina prin iunie (sau poate septembrie) sa ajung unde mi-am propus insa nu stiu daca e posibil.
oricum dieta asta mi se pare cea mai buna din tot ce am incercat pina acum - si am incercat multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Acum citesc.... 100 minute? sint muta de admiratie. Eu incerc sa merg pe masinaria aceea eliptica cam 30 min de 3 ori pe saptamina.
fetele voi va cintariti in fiecare zi? eu am 3 cintare care arata greutati diferite. sint defazate cam cu 1 kg sau 2 unul de altul. unul acasa in baie, altul la baie la servici si altul la gym. cred ca sa il iau etalon pe cel de la gym ca e electronic, nu cu arc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

ma scuzati ca scriu si al 3 lea mesaj insa m-am apucat sa citesc din linkurie puse pe prima pagina si am niste nedumeriri.

1) in cartea "Fremch Diet" se spune ca avocado e permis in prima faza pt ca are continutul de carbohidrate cel mai mic dintre toate legumele posibile. de fapt acolo era un tabel cu indexul glicemic al diferitelor legume si avocado avea 10. Morcovul crud vreo 35 si cel fiert 90. sfatul era sa mincam lucruri cu indexul g;icemic < 50 iar avocado cu 10 era cap de tabel.

2) eu nu am putut renunta la cafea. dupa prima zi am simtit ca lesin, ca ma sui pe pereti, ca nu pot lucra etc asa ca am continuat sa beau cafea neagra fara zahar fara lapte. si tot am slabit.

Nu vad logica de ce trebuie renuntat la cafea. Spun asta pt ca de pilda cind m-a trimis doctorita sa fac analize mi-a spus sa nu maninc nimic dimineata iar eu am uitat si am baut cafea neagra. La analize asistenta mi-a spus ca nu conteaza. deci zau daca pricep logica asta.

Multumesc pt ca m-ati primit intre voi. Arat ca o cirnacioara. Acum tot ca o cirnacioara cu un inceput de talie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Monnvas -am inceput sarcina cu 60 (deci, un "mic"...surplus exista deja la "start")la 1.69 si am ajuns la...95 Cred ca am retinut si apa si aer ca nu cred ca am halit eu cel mai mult din lumea asta!





Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anelize

Fetelor, 100 min de mers alert. Nu pot sa alerg pt ca mi se face rau,dar nici nu am mers ca la promenada.Aproape am alergat,dar nu am alergat..


Cam cat parcurgi in 100 minute?
Eu in 40-42 min fac 5 km, de asta intreb.si mai si alerg...


Buna dimineta fetele!



Eu, tot fara scaun, astept sa vina...primavara.
Poate,poate se intampla ceva.

Ieri la servici mi-am facut o combinatie de lapte de soia cu fibre de la Rommac, m-am umflat de nu am mai mancat nimic, dar nici un efect nu au avut. Azi e zi de sport, desi spatele/soldul ma incearca in continuare.
Ne vedem mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

'neata fetelor...ma uitam dupa PUISORULsa pot sa o cert ...atatea trimiteri la culinar a facut incat mi-a afectat dieta..am combinat ieri doua retete gasite acolo si-a iesit o nebunie totala suuper gustoasa..niste melcisiori din faina secara cu integrala de grau si fulgi de ovaz care inainte de ai da ''peste cap''i-am uns cu unt amestecat cu usturoi,patrunjel si rozmarin- proaspete ambele maruntite...aseara servit un juma' de melc ca mirosea bestial si daca nu faceam gestul aseara ma trezeam peste noapte[tot din cauza de adulmecat]si nu era prea bine...ca-mi pierdeam somnicul...azi dimineata la fel un melc aromat,la pranz o sa fiu cuminte cu ciorba de perisoare iar cina o sa fie conforma [pt. ca mi-am satisfacut pofta la MD]\...cred ca broccoli cu un sos de iaurt cu usturoi...

INAPREDAcred ca nu mai exista femeie care sa fi luat in sarcina cat am luat eu..de la 80 inainte la 127 inainte cu cateva ore de nascare..si cum zici tu... nu mancam aproape nimic ca imi era greata de orice inafara de fructe..saracul meu sot.. el facea mancare ca eu nu suportam mirosuri de nici-un fel.. si asta toata perioada sarcinii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:





Eu, tot fara scaun, astept sa vina...primavara.
Poate,poate se intampla ceva.

Ieri la servici mi-am facut o combinatie de lapte de soia cu fibre de la Rommac, m-am umflat de nu am mai mancat nimic, dar nici un efect nu au avut. Azi e zi de sport, desi spatele/soldul ma incearca in continuare.
Ne vedem mai tarziu.
[/quote]

nu vreau sa te speriu dar poate ar tebui sa-ti faci o colonoscopie.... sa nu fie ceva mai grav..daca zici ca nu functioneaza nimic

Mergi la inceput