injectia peridurala

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Este foarte important sa nu te misti cand iti face epidurala. Eu m-am miscat, caci mi-a facut-o cand aveam contractie si asistentele stateau de vorba langa mine, asa ca nu a prins deloc. Si poate avea efecte adverse daca nu se face cum trebuie.
Sarcina usoara in continuare si nastere cat mai usoara!


Teodora, de Vladut (15.05.2007)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micos spune:

Buna Eu am nascut in decembrie prin cezariana. Anestezia facuta a fost rahi-epidurala. La mine a fost destul de complicat sa o faca deoarece eu am ceva probleme cu coloana vertebrala si ca atare doctoritei i-a fost destul de greu sa gaseasca un loc suficient de larg unde sa introduca cateterul.Oricum dupa 10 minute de chin a reusit.Anestezia a prins foarte bine si nu am avut nici un efect secundar. Cat am stat in travaiu ( pana sa se ia decizia sa mi se faca cezariana) am vazut multe mamici care au optat pt. acest tip de anestezie atat pt. nasterile naturale cat si pt. cezariana.Nici una nu a avut efecte secundare.

PS. La Elias kit-ul de anestezie trebuie cumparat, spitalul nu ti-l asigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

Pai dr meu mia zis ca mi se va face doar daca voi ajunge in timp... tinand cont ca stau la 5 min de clinica aici...si mam suparat ca mia mai zis ca nu va fi cu mine ca va fi un medic de garda in acea zi ce se ocupa de mine ,francezi cretini pt mineAsa ca am decis sa nasc in state,unde acolo sigur se va ocupa de mine medicul ce ma are in evidenta

27+ RACHEL

Mergi la inceput