Hai ALEXUTZZA, ASHERA, LIA! Pufi 2010 (114)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Pentru fetele care nasc maine (Alexutzzza, Ashera, Lia), va doresc multa sanatate voua si puiutilor, sa fie totul bine si sa va tineti in brate cat mai repede minunile. Si, bucurati-va! Urmeaza o perioada minunata, in care o sa va uitati la gagalicea voastra si o sa va intrebati: oare eu am produs minunea asta???

Ratusca mami de Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Offf.. De cand am citit despre Al3csa, nu sunt buna de nimic...
M-a apucat o frica ptr maine... Parca sunt paranoia. Am numai ganduri si scenarii aiurea, mi-e frica, ma gandesc numai la lucruri negre...
Imi vine sa-mi sun dr si sa-i spun ca nu sunt pregatita sa nasc maine. Maine o sa a, 39 saptamani...dar daca bebele nu e pregatit? Off...



Mami de
Chris (08.08.07) )

si 38+ Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

am tinut neaparat sa intru azi, duminica, pt ca eu stiam ca a mea cuscra, alexutzza, naste luni la prima ora si vroiam sa o incurajez de azi.

insa m-a luat prin surprindere titlul capitolului; asa ca mai intai un gand bun ptr Alexa, sotul ei si bebe Yannis, sa treaca peste aceasta incercare cu bine:

vad ca nu aveti vesti de la blue-rain, asa ca macar la ea inca mai merg majorete, nu?


HAI, BLUE-RAIN!! Tzontzo mic, hai la mami!!


noi am avut o noapte cam... alba: am debutat excelent, cu un sooomn bun dupa baita, de pe la 9.30 la 00.30. dupa aceea insa am papat la 2, la 3.30, la 5, la 7, la 8.40, la 10. apoi iar pauza de 3 ore.
in consecinta mami este zombie rau, nu de somn, cat de oboseala: Ana are de pregatit o gramada de chestii pentru testele de saptamana viitoare (la draku cu CAT-urile astea, ma agit degeaba, ca e doar clasa I si nu da examen la facultate, dar ...de cand cu Ema e foarte distrata la scoala, imi scrie des Miss ca nu prea lucreaza, etc). asa ca dupa noaptea asta, doua ore de mate, spelling, comprehension si vocabulary cu o ANa indaratnica am tras si vreo 3 reprize de bocit,. ca nu mai incapea,deh.

fetele care alaptati la cerere, cum reusiti sa ii tineti pe bebei macar o ora de cand s-a terminat ultimul alaptat. mie nu prea imi iese, mai ales noaptea, ca nu vreau sa tipe, sa nu o scoale pe ana

nu pot sa dorm deloc ziua, asa ca in curand va fi.... mai rau



Cris, mami de Ema, my Lucky 13, si Ana(2003)
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

totusi, poate maine dimi nu apuc sa intru si aici:




HAI ALEXUTZZA!! HAI GINERICA SCUMP, YANNIS!!





si inca un rand pentru Ashera :


Cris, mami de Ema, my Lucky 13, si Ana(2003)
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

am tinut neaparat sa intru azi, duminica, pt ca eu stiam ca a mea cuscra, alexutzza, naste luni la prima ora si vroiam sa o incurajez de azi.

insa m-a luat prin surprindere titlul capitolului; asa ca mai intai un gand bun ptr Alexa, sotul ei si bebe Yannis, sa treaca peste aceasta incercare cu bine:

vad ca nu aveti vesti de la blue-rain, asa ca macar la ea inca mai merg majorete, nu?


HAI, BLUE-RAIN!! Tzontzo mic, hai la mami!!


noi am avut o noapte cam... alba: am debutat excelent, cu un sooomn bun dupa baita, de pe la 9.30 la 00.30. dupa aceea insa am papat la 2, la 3.30, la 5, la 7, la 8.40, la 10. apoi iar pauza de 3 ore.
in consecinta mami este zombie rau, nu de somn, cat de oboseala: Ana are de pregatit o gramada de chestii pentru testele de saptamana viitoare (la draku cu CAT-urile astea, ma agit degeaba, ca e doar clasa I si nu da examen la facultate, dar ...de cand cu Ema e foarte distrata la scoala, imi scrie des Miss ca nu prea lucreaza, etc). asa ca dupa noaptea asta, doua ore de mate, spelling, comprehension si vocabulary cu o ANa indaratnica am tras si vreo 3 reprize de bocit,. ca nu mai incapea,deh.

fetele care alaptati la cerere, cum reusiti sa ii tineti pe bebei macar o ora de cand s-a terminat ultimul alaptat. mie nu prea imi iese, mai ales noaptea, ca nu vreau sa tipe, sa nu o scoale pe ana

nu pot sa dorm deloc ziua, asa ca in curand va fi.... mai rau



Cris, mami de Ema, my Lucky 13, si Ana(2003)
poze

povestea noastra



Uau, ce program! Pai pana si Sisif ar ceda la asa ceva... curaj, poate mai incolo va fi mai bine, nu mai rau

Noi inca dormim foarte mult, cate 3-4 ore neintorsi. Colicii inca nu au aparut si suntem cu icter, asa ca... e liniste si pace, deocamdata. Asteptam cu nerabdare si alte manifestari din partea puiutului

Ratusca mami de Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana2007 spune:

In primul rand imi cer scuze ca nu am mai scris de mult pe forum cu toate ca l-am urmarit si citit din cand in cand! Lipsa timpului ar fi unul dintre motive. Dati-mi voie sa le felicit pe toate proaspetele mamicutze si sa le urez nastere usoara tuturor gravidutzelor. Imi pare nespus de rau pentru Ale3sca. Imi imaginez prin ce trece acum....Sper ca Doamne , Doamne sa fie alaturi de ea si de puiutz.
Si pentru ca am citit ca asteptati vesti de la mine..., am nascut prin cezariana pe 06.01.2010, la 39 de saptamani si o zi , bebe Radu - Mihai a venit pe lume la ora 11 fix la Maternitatea Brasov , medic Dumitrache Anca ( careia ii multumesc din suflet ca a avut grija de noi), avand 3400 grame si 51 de cm. Acum suntem acasa bine si sanatosi amandoi, multumesc lui Dumnezeu! Daca se poate va rog sa ma treceti si pe mine pe listutza... va salut pe toate si promit ca o sa intru mai des de acum inainte ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:



Hai Blue_rain! nastere ushoara sa ai, un bb sanatos si refacere rapida!



38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

scot agitatele pt maine si pt ASHERA si LIA


[ca data trecuta mi-am amintit doar de alexutzza

ratusco... te invidiez...cate 3-4 ore?
noi avem o singura repriza de 3-4 ore si aceea ziua......

cris d. si eu am primit bilete de la "doamna" de cand cu alex... stiu ce inseamna lectii facute cu cel mare in timp ce il alaptezi pe cel mic......nu pot decat sa va urez succes! si tie multa rabdare!cat despre "pauza" facuta noaptea,avem cam o ora,maxim doua...sunt curioasa cat ma mai tine dura cell-ul

ce mai stiti de al3csa? cred ca unii medici ar trebui impuscati!... cum zicea si o alta mamica,sa speram ca bb ei nu va ramane cu sechele... ne rugam din suflet pt mamica si bblush... din pacate,doar atat putem face...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:



Am intrat si eu sa vad daca sunt vesti de la Al3csa,masa se recupereze bine si mama si Yannis.



Am lasat si eu nr de tel pe contul comun,si imi voi lua un nr,doua in caz de ceva...,dar eu sper sa astept bebe pana in 18 februarie sa fie dintr-o zi cu surioara lui

Mamidepuiuti,chiar am vrut sa te intreb de conditii,dar m-am gandit ca poate nu o sa vezi mesajul meu.La ce etaj ai fost?Ai stat la rezerva cu plata ?Chiar zilele astea ma interesez si eu de ...,inca nu sunt hotarata daca sa imi iau rezerva cu plata,sau nu,depinde si de felul cum voi naste.Iti trimit un msg privat.

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd
Raluca,mamica Sonia Andreea si 35+Andrei Casian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui rlc_sandor



Am intrat si eu sa vad daca sunt vesti de la Al3csa,masa se recupereze bine si mama si Yannis.



Am lasat si eu nr de tel pe contul comun,si imi voi lua un nr,doua in caz de ceva...,dar eu sper sa astept bebe pana in 18 februarie sa fie dintr-o zi cu surioara lui

Mamidepuiuti,chiar am vrut sa te intreb de conditii,dar m-am gandit ca poate nu o sa vezi mesajul meu.La ce etaj ai fost?Ai stat la rezerva cu plata ?Chiar zilele astea ma interesez si eu de ...,inca nu sunt hotarata daca sa imi iau rezerva cu plata,sau nu,depinde si de felul cum voi naste.Iti trimit un msg privat.

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd
Raluca,mamica Sonia Andreea si 35+Andrei Casian
am stat in salon normal,am inteles ca asa sunt toate la lauze 3 am fost eu...repet ca am fost impresionata,chiar daca a fost carantina si nu dadea voie la vizitatori in salon,doar pe coridor[pana la intrarea in sectie],dar te ajuta asistenta sau infirmiera la bagaje sau ti le aduc ele daca tu nu poti sa te ridici din pat...se sustine foarte mult alaptatul la san,esti ajutata si asistata de asistentele de la copii daca nu te descurci la inceput[pozitii,tehnici de alaptat]

va pup ,ma cheama "datoria" [adica urla din tot sufletelul lui micut ]

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput