**Buburuze de 2009 in actiune (7)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

La multi ani,Razvan si Ioana!

Dana, multumesc de cafea, aveam nevoie! Aseara m-a apucat un rau, de oboseala cred, si nici fi-miu n-a dormit prea bine
Cuscra, un pt noruta mea si o pt tine
Picky, am cuptor electric de facut paine, din ala mic, dar iese o superpaine si miroase...te invit la o panica calda cu branza
Multumesc pt ideile de jucarii, dar nu voiam sa-i iau cu o ocazia, doar ca asa ma apucase pr mine, sa-l rasfat
Anca, am cumparat tricicleta de la magazinuldemasinute.ro , au super preturi, fata de celelalte site-uri.
Nu stiu reteta de paine facuta cu mana, eu pt masina de paine am retetele manualului.
Aoleu, dar gaza ta se culca tarziu tare, cum rezisti?
Ramona, bine ca ai intrat sa ne mai spui ce mai faceti Ne rugam sa se faca repede bine Bianca, mititica sanatate multa si tie putere sa depasiti repede momentul ]
Buburuza, ai copil mare si destept, bravo pt "bravo"Felicitari pt diversificare si succes in continuare
Lavi, multumim Pana la urma a ales-o sotul pe asta, ca eu nu ma puteam hotara, de sunt balanta http://www.magazinuldemasinute.ro/tricicleta-ufo.html
Un acvariu ca al meu, costa pana in 2 mil. Eu i l-am facut sotului cadou surpriza de ziua lui si cred ca a fost cel mai incantat de cadoul asta din toate pe care i le-am facut, dar si ce m-am chinuit sa ma documentez ca sa-l pregatesc...
Ce frumos e Rareselu in poza, un scump , si mi se pare ca a mai crescut, nu prea mai arata a bebe
Ufff, la 3 noaptea? dar ce-a fost cu el? sper sa recuperati somnul azi!

Mai, fetelor, credeam ca am terminat, si cand ma uit..voi ati mai trantit cativa carnati

Cuscra, eu chiar am facut alegere buna de nora: frumoasa, desteapta, cuminte si mai doarme si toata noaptea , pai nici nu mai pot sa-mi doresc altceva
Cris, nici acum nu vezi? http://picasaweb.google.ro/annavladut/Acvariu#5429842116715675794
Ca nu sttiu altfel cum sa mai fac
Fi-miu, desi merge in picioare de atata timp abia acum a invatat sa se dea jos din pat, ca facea ca Miru, cu capul inainte si cu gura pana la urechi

aaa, mi-am amintit ca intreba cineva de crema pt iritatiile pe fata, eu il dau cu Trixera si e super.

Dana, buna zicala cu mancatul Super ca ai facut volei, acum inteleg de ce poti sa mergi la sala zilnic, esti obisnuita cu efortul sustinut maraiciul

Nici nu indraznesc sa zic ca am terminat cu cititul...gata, trimit si mai vad apoi

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Lavi, am vazut ca ma intrebai de ziua lui Vladut, ii fac ziua acasa, am ajuns la concluzia ca pt el e cel mai bine, poate sa mearga pe unde vrea, sa se joace cu jucariile, la restaurant s-ar fi plictisit teribil si nici nu as fi putut sa-l las sa-si faca de cap.Si cum el trebuie sa se simta bine ca e ziua lui... O sa fie cu bufet suedez, tocmai sa nu ocupam spatiul cu mese si scaune, si printul mostenitor sa se poata juca in voie. Dar pt mine e cam stresant sa pregatesc mancarea si sa organizez totul acasa, sper sa-mi iasa bine.

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

neatza gagici

intru repede sa dau raportul,apoi ies ca azi avem mare petrecere,taiem motzu'

Azi dimineatza am facut si noi primii pasi,de papat nu mai papa deloc la masa de dimineatza,care era masa de fructe,am inlocuito cu 150 ml suc de portocale,mandarine,etc.e singurul lucru care il bea,si face si scandal numai cand ma vede ca ma pun sa il pregatesc,asta e,am observat ca in schimb daca nu papa dimineatza sio bea doar suculetzul mananca bine la pranz,
ok poop si mai revin maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

Aaaaaaaaa,era sa uit ce e mai important ,de la 1 februarie incep lucrul,m-au sunat,postul meu este vacant,si pacat sa il pierd,in plus castig dublu decat acasa,oricum nu aveam de ales,m-i s-a spus ceva de genul:''ori vii acum,ori la anu nu mai avem locuri,in orice caz,Alecsandra are cu cine sa stea,sotzu lucra in schim,buri,socrii la fel,asa ca are cu cine sa stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ttenzika, succes cu petrecerea, sa iasa asa cum o visati! Te asteptam sa ne povestesti
Te inteleg cu job-ul, si eu m-as fi dus daca erau aceste circumstante, o sa fiti bine
Felicitari pt primii pasi
Felicitari Alecsandrei ca papa bine la pranz si ii doresc sa aiba o zi superba si sa primeasca multe jucarii frumoase. Un mare de la noi

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Gata am bagat copilul la somnul de frumusete, am fumat una bucata tigarica si revin la citit ca daca nu....iar steu 7 ani sa recuperez

Meniul nostru de ieri a sunat cam asa
-tzitzi
-mar,para,clementina,"buscuiti"
-piure de cartof,ficatel si un cubulet de unt
-iaurtel cu cereale
-tzitzi

Iar cel de azi va fi asa
-tzitzi
-mar,para,clementina,banana si branzica
-orez cu ceapa,cartofior,ardei si puiut la cuptor
-iaurtel cu cereale
-tzitzi

La multe lunite inainte Razvan-Alexandru,bubu de Simina1980 si Ioana Carolina, bubu de Arcadia, sa fiti sanatosi,fericiti si iubiti!


lavinia cu placere
annkkaa la fel am patit si eu cu imitatia mea de catel.Am iesit afara si de obicei dam o tura de bloc.De data asta pe la jumatatea drumului a ramas cu o labuta in sus si in secunda 2 a cazut in cur si nu a mai putut sa mearga
cuscra pai sa stii ca ai avut noroc cu nora'mea ca altfel te vedeam la stirile de la 5Azi dimineata era sa experimenteze si fimiu saritura in cap din pat.Mai avea cam o palma pana ajungea la sol.L-am tras de craci inapoi in pat si era tare suparat.I-am zis in schimb ca nu e apa in bazin si nu are unde sa sara si s-a calmat
anna mama pai vezi ca ti-a fost rau daca te tii de prostioare?...torturi chestii trestii...(glumesc).Imi pare rau si incearca sa te odihnesti putinE frumoasa masinuta.Sa ne spui daca arata chiar ca in poza si daca i-a placut lui Vladut

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Anna si eu as vrea sa-i tin tot acasa ziua dar nu am spatiu destul, suntem f numerosi iar noi stam intr-un ap de 2 camere vorba ta s-ar simti in largul lui, dar asta este o sa-i tin la pensiunea unde am facut si botezul...poate-si mai aduce aminteTe cred ca ti groaza cu pregatirile, iti tin pumnii de pe acuma, deaia tot incerci tu diplomatul nu? te-am prins
Ttenzika petrecere frumoasa sa aveti, felicitari pt primii pasi, ce emotii...si felicitari pt post!
Merg sa culc si eu piticul ca abia a rezistat pana acuma, ma pun si eu in patuc la somnul de frumusete ca nu mai pot de somn!
Va

Mami fericita de printisor Rares Florin

Rareselul creste mare

http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png

23.05.2009
Are mama un campion, te iubesc mult piticanie mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Cris multam de tocmai o savurez acum, in timp ca o asist pe fiica mea la papat

Noi ne-am trezit pe la 9...Stefi s-a culcat pe la 8:30 dupa baita si a avut vreo 3 treziri de tatzi apoi somn pana la 9 dimineata

Ramona imi pare rau ca sunteti raciti, si aveti si temperatura..sper sa nu fie nimic grav...Dar daca este da-i nurofen si curata-i nascucul cu ser si pompita

Buburuza bine ai revenit pe la noi... felicitari pentru "mmmmoo-mmmmoo" si felicitari ptr diversificare. Ma bucur ca papa bine. Eu fructele i le dau seara de obicei...tu ai putea sa ii combini fructele cu cereale si sa il le dai in loc de masa de seara Foarte frumos ai scris despre puiutul tau

Lavi la ce limbarnita avem cred si eu ca nu apuci sa ti pasul cu noi...ca si eu daca nu intru o zi e jale....

Daniela neata nesuferito

Annkkaa asa frig e la voi de niic caini nu vor sa dea ochii cu gerul?

Cris multam...stiu ca de multe ori ma gandesc si eu ca e lung si parca nu ma lasa inima sa-l tund darparca si sa il tin mereu legat...nu stiu poate il las lung si ii dau o forma ...Deci vrea sa te impresioneze...da' nu tine, nu?!

Daniela pai esti inalta fato...si erai slaba ..sexy ...Catelul e incrucisare intre Shih-tzu si Maltezer... Pai vezi ca te ia Bahmuteanca la palme daca te vede ca te dai la barbasu ...sau tu te referai la baieti lui Prigoana?

Anna vin cu draga inima la o bucata de paine calda E bine ca a invatat si acum...eu ce sa zic de a mea ca se ridica in fundulet de pe burta...ca daca sta pe spate nu stie...trebuie intai sa se intoarca pe burta si apoi sa se ridice..deci ii trebuie mult loc ...La faza cu patul nu mai risca ...a cazut o data si acum daca ajunge la margine si vede ca e mult pana jos se opreste si nu mai inainteaza...dar totusi am mare grija... Legat de aniversare...ai sa vezi ca o sa iasa perfect...important e sa nu te stresezi tu ...daca e venim si noi si dam o mana de ajutor

Ttenzika felicitari ptr primi pasi ce frumos... distractie placuta la petrecere...Sa ne spui ce a ales la motz Alecsa si ce jucarii i-au placut cel mai mult Felicitari si ptr job, mai bine mergi decat sa il pierzi ca pe criza asta...oricum e bine ca o lasi pe Alecsa pe maini bune


Fiica mea se joaca cu Picky...linge ea o jucarie i-o da si lui, dar el nu o linge...el mai fuge de ea , ea dupa el.......dar ce pot sa ii fac...isi gaseste de lucru singurica...acum vine la mine..s-a plictisit de joaca ...ba nu...la fire vrea sa ajunga

La mai multe lunite Razvan buburuza de Simina1980 si Ioana buburuza de Arcadia....sa cresteti mari, sanatosi si mumosi


Fetelor voi stiti ca Stefi a mea se da singurica jos de pe scaunelul-olita? Ieri s-a chinuit ca nu stia cum si s-a tot chinuit pana a descoperit cum sta treaba










Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Inainte***Dupa...sa inceapa votarea

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Am vrut sa mai pun pozici cu Denis de la 7 luni da asa tare ma enerveaza netu asta de as da cu el de pamant da nu-l gasesc.
Pentru ca si ieri a mers ca un mare kk nici nu am mai intrat ca-mi faceam nervi degeaba.Acum am vazut ca am fost gand la gand cu bucurie cu unele dintre voi asa ca priviti ce am facut eu ieri http://picasaweb.google.com/daniellaene/Denis7Luni?authkey=Gv1sRgCI2fqtqKnozsTQ#5430248104336330418 sa nu luati in seama faptul ca seman cu Laica dar eram in negocieri cu fimiu sa-i recastig simpatia ca nu prea ma mai recunosteaAdevaru ca trebuia sa iasa altceva dar in celebra Romanica "sweet bitter chocolate"...inseamna "ciocolata expirata neagra de suparare".Asta e ,bine ca a fost in asentimentul sotului care numai asa ma prefera....sper sa vina si niste cutremure in lant daca tot s-a intamplat asa

Noi plecam putin mai tarziu la "baeram"...sora finutei mele implineste maine 10 anisori dar o sarbatorim azi...asa ca iar se lasa cu niste spritane pt sot si cu niste nervi pt mine prin traficul bucurestean

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Picky_toto

Neata

Cris multam de tocmai o savurez acum, in timp ca o asist pe fiica mea la papat


Daca asteptai cafeaua de la cuscra'mea dormeai si acum pe tine....stiu ca e buna si a ei dar azi a fost de la mine...dupa reteta cuscrei mele

Citat:
Daniela neata nesuferito


Nesuferita,nesuferita da ma iubesti nu?


Citat:
Daniela pai esti inalta fato...si erai slaba ..sexy ...Catelul e incrucisare intre Shih-tzu si Maltezer... Pai vezi ca te ia Bahmuteanca la palme daca te vede ca te dai la barbasu ...sau tu te referai la baieti lui Prigoana?


"Erai" trebuia sa scrii cu majuscule .Daca ma dau la baietii lui...unul e urat iar pt celalalt ma baga astia la corupere de minori bogati si mi-e ca ma infunda rau..asa ca ma dau direct la subiectul principal sa ma bage la adulter


Citat:
Fetelor voi stiti ca Stefi a mea se da singurica jos de pe scaunelul-olita? Ieri s-a chinuit ca nu stia cum si s-a tot chinuit pana a descoperit cum sta treaba




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Inainte***Dupa...sa inceapa votarea

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)





ARE MAMA FATA MAREEEEEE

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni

Mergi la inceput