Bobocei de sept-oct 2008 (249)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

subiectele de pe chaturile astea sint super inventate, parerea mea... dar, oricum, subiectul care i-a atras babytzei atentia azi, mi-a atras si mie atentia, sincer, e prima data cind citesc in josul paginii. Asta cred ca si urmareste autoarea, sa puna niste titluri provocatoare ca sa-si gaseasca din astea ca mine sa le citeasca prostiile. Cert e ca eu nu am citit niciun comentariu, asa ca nu stiam de mamicile care au comentat postul respectiv, merci babytza, asa macar stiu ca inca mai sint nebune pe lumea asta! De parca as fi avut vreodata impresia ca ar fi disparut...


in alta oridine de idei, iepurila, ti-am vazut comoara. ce dulce e! mi-a placut mult de ea in poza moscolici! plus ca mai e o poza care-i scoate tare in evidenta ochisorii albastri. e fff dulce!

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

niko ai facut testul ?

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Copiii mei la ora asta au descoperit prunele. Si la nici unul nu pot sari peste laptele de seara... deci... nu stiu cine va sta cu ei la noapte pe wc sau langa baxul de pampers...



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

babytza, hai ca mi-am amintit la ceas de noapte, poate tu ai spus, dar eu sint cu capul vraiste zilele astea, ce a facut Tina la olimpiada?

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Oana multumim de capitol nou

Nocom daca e nevoie, dai tu cafeaua de dis de dimineata

piolica de obicei are subiecte frumoase si linistite, lumea nu se cearta acolo , dar azi a fost diferit. E adevarat ca nu citesc mult acolo, dar asa cum ai zis si tu , titlul de azi chiar mi-a atras atentia si curioasa cum sunt din fire, m-am bagat la citit

Vai ce ametita sunt...am uitat sa va spun A luat 90 puncte, merge mai departe la etapa pe sector. Dar nu a luat niciun loc. A gresit se pare la o problema ca nu a facut si reprezentarea grafica . Si pentru asta au depunctat. Ma bucur tare mult ca merge mai departe si sper sa fie mai atenta data viitoare.
Ma oftic sincera sa fiu, ca daca nu stia sa o faca era una, dar pentru ca s-a grabit si i s-a parut foarte usor, nu a facut tot ce trebuia...of copiii astia ....
Sunt insa mandra de ea

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

nikoliciule pai nu ziceai ca pe 25 e data?!?! Au venit rusii sau te-ai grabit cu testul? Ca e important nene!! Si daca nu e, asta e! mai incepe o luna.... si lucrul la proiect este asa de placut...

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Uite ca mie nu mi-a trecut prin cap sa contabilizez descaltarile. Lumea s-a descaltat; de multe ori intram si noi cu ei si ne vedeau descaltandu-ne... Insa mi se mai intampla mie sa intru incaltata in casa cand uit cate ceva sau inainte de a-i pune Andei fashul ca sa ma misc mai repede. In general can d stim ca urmeaza curatenie neaparat suntem mai relaxati la capitolul asta.

Pe de alta parte aia cu cina ei romantica m-a dat pe spate... putea sa se dezbrace cu totul si gata, sa-i ceara niste budigai de-aia de trenning si-un tricou sa nu cumva s-si murdareasca rochia si era chit, .

Va machiati in casa??? Eu nici parul nu mi l-am mai spalat ca urmeaza (cand?) sa ma decolorez si e mai bine sa fie mai gras; asa ca, daca il vaz putin naclait zic lasa ca diseara ma aranjez si e mai bine asa. In ultima saptamana mi-am lasat parul sa se ingrase deja de doua ori fara sa gasesc timpul necesar vopsitului. Evit sa ma decolorez de fata cu bebe ca e mirosul ala greu si nu le face bine. Azi a dormit 15 minute, deci oricum nu aveam timp; s-a trezit exact cand voiam resemnata sa-mi spal parul (macar) si sa ma decolorez cand oi putea. Tot respectul ca reusiti.

In schimb mi-am schimbat blugii zilnic, nu de-alta dar a avut grija Anda sa mentina diversitatea tinutelor... mai o lingura de ciorba, mai altceva...

Ultima chestie: ce e aia carne? (Intreaba Anda). Eu ii pun dumicati in ciorba; cati ajung in burtica ajung, cati nu, ajung la mine ca ea incepe castronul si eu il termin... sau mancam in acelasi timp. Kllemi, Ange... ne luam de mana Nici Andy n-a vrut sa pape, nici macar iaurtzel. Desi a fost entuziasmata de el cand a vauzut ca ma pregatesc sa i-o dau. Sa vedem ce reuseste Tati dupa baita.

Tati avusese azi permisie de baut ere cu baietii... a stat 10 minute si a venit acasa; aia isi comandau mancaruri, chestii, el n-a vrut si nici nu era echipat de asa ceva astazi si a zis ca se simtea prost. O sa-l scot eu la un restaurant... da' nu maine ca s-au anuntat musafiri. Eu of course nu am nimic preparat; sa vad cum se prezinta Anda maine, poate prestez ceva gustarici totusi. Ma gandeam la oua umplute ca se fac repede. Alte idei?


Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza


Vai ce ametita sunt...am uitat sa va spun A luat 90 puncte, merge mai departe la etapa pe sector. Dar nu a luat niciun loc. A gresit se pare la o problema ca nu a facut si reprezentarea grafica . Si pentru asta au depunctat. Ma bucur tare mult ca merge mai departe si sper sa fie mai atenta data viitoare.
Ma oftic sincera sa fiu, ca daca nu stia sa o faca era una, dar pentru ca s-a grabit si i s-a parut foarte usor, nu a facut tot ce trebuia...of copiii astia ....

Babytza si puiiValentina David


FELICITARI!!! BRAVO!!

parca ma vad pe mine, asa uitam si eu si eram depunctata....

pupici

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nocom, esti criminala .
Nikole

Aoleuuuuu nu mai iau pastile si am ramas fara stiti voi ce . E,o sa ca oricum Anda ne culca aproape zilnic.

... Io m-as duce dupa ele da' mi-e teama ca ma fura vecinii aia care au umblat la curent... si daca trimit sotz cred ca-i piere tot cheful pe vremea asta. Online nu s-or comanda? Da' vin in 3 zile daca le comanzi online?

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Ramo de ani de zile fac asa, ma dau dimineata cu crema si de cele mai multe ori si cu fond de ten. Mi-a intrat mie in cap ca protejeaja si tenul si imi place tare cum imi sta. Nu dau cu rimel decat daca ies din casa si nu mereu. Dar fondul de ten nu imi lipseste de pe fata Si musai cu o picatura de parfum dupa ce imi fac dus si imi aranjez putin parul. Imi place sa ma plac in orice clipa ...sunt putin nebuna , stiu

Hai ca esti mortala cu comanda ta on line

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput