voi mai suportati kk de catel pe strazi?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irinusha


Eu sunt din aia, care striga dupa om "ma scuzati, v-a picat ceva pe jos" cand arunca cu buna-voie si din nesimtire.
De obicei primesc decat priviri urate, jigniri ... si de cateva ori, de nu era sotul sa ma traga din zona, cred ca si palme.
Deci, la mine nu functioneaza. Poate imi spui tu unde gresesc!




Ti-am spus, e vorba de cunoscuti...poti capata niste priviri cu inteles, dar nu cafteala...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Irinusha


Eu sunt din aia, care striga dupa om "ma scuzati, v-a picat ceva pe jos" cand arunca cu buna-voie si din nesimtire.
De obicei primesc decat priviri urate, jigniri ... si de cateva ori, de nu era sotul sa ma traga din zona, cred ca si palme.
Deci, la mine nu functioneaza. Poate imi spui tu unde gresesc!






Ti-am spus, e vorba de cunoscuti...poti capata niste priviri cu inteles, dar nu cafteala...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Aaaa ... insa cunoscutii si prietenii nu se pun, ca astia sunt deja instruiti.

Ref. la kk de catei: sunt de parere ca atunci cand iti iei un caine si il iubesti esti de acord si cu adunatul kk-tei din locuri publice. Ca si atunci cand ai pisica ii faci curat in cutia cu nisip ...
In multe tari se penalizeaza prin amenzi, in caz de nu-i strangi mizeria ... in Spania de ex. primesti de la stat pungi speciale, ai ghene de gunoi speciale ... amenda-i f. mare. Si totusi exista nesimtiti, care, atunci cand nu-i vede nimeni, nu aduna. Unele parcuri put a pipi de catel ... e mai mare jena.
In Germania nu-i obligatoriu, nu se amendeaza de nu aduni mizeria catelului. Rareori vezi ghene speciale ... pungi deloc.
Mie una nu-mi plac cateii si ma enervez de numai cand trebuie sa fac slalom printre mizeriile lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopuscasu spune:

Si eu m-am saturat de rahatii de caine care sunt peste tot...m-am saturat in asa hal incat am ajuns sa ma feresc la propriu de orice fel de relatii cu vecinii sau cunoscutii care au caini, pt ca stiu ca toti sunt nesimtiti si nu curata dupa ei.
Eu NU am vaz pe nimeni in Ro care sa iasa la plimbare cu animalul si sa aiba pungulita, lopatica su ceva de strans dupa "odorul" sau.
Cainii, evident nu au nici o vina, vina au "porcii" de stapani care nu se gandesc la ceilalti din jur.
M-am saturat de slalom printre excrementele de caini, de vecinii care au caini si ii lasa sa urineze prin lift sau pa langa lift, astfle ca tre sa fii cu ochii-n 4 tot timpul...mi-e groaza cd se va topi zapada asta pt ca stiu ce ramane sub ea...

Sincer, eu as urmari niste stapani de-astia, i-as prinde si i-as obliga sa stea inchisi cateva zile intr-un tarc plic cu rahat de caine...sa mearga, sa se plimbe, sa manince acolo...sa vad daca le va face placere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

ma umple de nervi kk de caine si ca ataca oameni


da eu sunt de acord cu voi... eu stau in sinaia oras turistic ..asa se zice langa blocul meu e un parc toate bune si frumoase pana aici dar cand apare doamna cu 3 catei si un domn cu altul si cand vreo 4 vecini pe strada da drumul la caini ganditiva ca nu mai e totul bun si frumos......apropo nu mai zic ca trebui sa plec la servici cu taxiul ca de 3 ori era sa ma muste un caine care un mos il plimba fara lesa si daca ma iau de el cica nu i cainele lui deci va las pe voi sa trageti concluzi .....cei de facut??e la moda sa lase cainii liberi ma scot din sarite am ajuns sa nu mai merg decat cu taxiul de frica in centru de parca sunt patroana si ma dau bani afara din casa ........

am sunat la primarie si mi sa spus senin"""sa vedem daca pot veni cei de la brasov sa stranga caini lasati liber sa vedem""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Nu, nici eu nu mai suport! Putem face ceva? Exista o lege care obliga proprietarii de animale la stransul excrementelor? Cine se ocupa de penalizarea contraventilor? Ce institutie?

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

nici eu nu mai suport, mi se urca sangele la cap cind fac slalom printre kktei

eu am un caine dupa care string indiferent daca ma vede sau nu cineva (deci nu sar niciodata, mi-am facut un principiu), indiferent ca ploua cu galeata sau azi dimineata la 6.00 erau -20 grade afara, indiferent ca in jur mai e o tona de kk de la alti catei sau alte gunoaie aruncate de vecinii mei

dar de ani de zile eu una nu am mai vazut - cred - decit o data pe o doamna care stringea dupa catelul ei, in rest, tuturor li se pare normal sa se kk in strada, oriunde si oricum, ca doar de-aia i-au scos afara, nu ? si nici n-am vazut pe cineva sa-mi urmeze exemplul, cre' ca li se pare ca-s sisi (din pacate); mi se rupe, ca sa zic sincer, copiii mei stiu ca daca ai un caine si iesi cu el afara, trebuie sa stringi dupa el, pentru mine asta conteaza, ce fac eu si ce invata copiii mei sa faca

bai, nene, asa cum nu ies cu copilul sa se kk in fata blocului, la fel nu mi se pare normal sa-mi scot cainele sa faca lucrul asta, ce-o fi asa de greu de inteles



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui teo1970
[br, nene, asa cum nu ies cu copilul sa se kk in fata blocului, la fel nu mi se pare normal sa-mi scot cainele sa faca lucrul asta, ce-o fi asa de greu de inteles






Nuuuu...copiii se scot sa se kk in parcuri, la tufis, la copac, linga locul de joaca. Ca e departe pina acasa si copilul e in plin proces de scapare de pampers, asa am invatat eu la alt topic aici pe forum...

Tara arde si baba...
in sectorul ala nu sint nevoiasi, copii dusi la cersit sau batuti, sau care nu au cu ce se incalta sa mearga la scoala? Sinteti fericiti ca aveti doar kk de ciine....

unde esti, Guestus?? Te invoc...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

buna la toata lumea!

mama_ani nu-i rea ideea si eu stau in sect 5 colt cu 1, in buricul targului dar asa mizerie pe strazi n-am vz nici in cartierele periferice. si ma refer la orice fel de gunoi, ambalaje, pungi, pet-uri, mancare aruncata de la balcoane, mucuri de tigara etc.

din cate stiu eu exista o forma legislativa emisa de primarie, consiliul local in care este prevazuta chestia asta dar nu am avut timp sa caut acum. Daca nu ma insel a aparut cam in acelasi timp cu cea care obliga locurile special amenajate pt catei in parcuri.

acum cativa ani, nu multi, tin minte k am intrebat pe cineva de ce nu strange dupa catel, mai ales ca se gasise tocmai in mijlocul trotuarului sa faca si mi-a raspuns k de ce sa stranga, dupa cei comunitari strange cineva?
mama mea pana anul trecut cand a murit si ultimul a crescut 3 catei si nu de multe ori ma bufnea rasul cand o vedeam la plimbare cu ziarul si pungulita in mana, din pacate era singura din cartier...

leuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Chiar zilele trecute cand veneam de la gradinita fetei spre servici ma uita cat de frumos este afara - pana sa vina gerul asta, ce alba si pufoasa este zapada....dar cu pete galbene de la pipi de catel
Eu iubesc animalele, imi plac mult dar cand vad ca nu poti merge pe strada ca risti sa calci in te miri ce nu-mi mai plac! Fetita mea nu se joaca in parc la groapa cu nisip din aceleasi motive (am vazut cu ochii mei cum un vecin si-a scos cainele la nisip sa-si faca nevoile) asa ca...doar la mare se joaca in nisip si spre surprinderea mea chiar a inteles ca nu e curat.

Dar din pacate nu cred ca se va remedia problema curand...






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Io nu mai suport gainatzul de gugushtiuc. Si mai rau e ca si astia transmit boli. Si se kk si ei peste tot. Si nici macar nu pot sa evit kk de gugustiuc, ca nu se vede dom'le.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput