Sampon anti-matreata???

Sampon anti-matreata??? | Autor: tynutza

Link direct la acest mesaj

buna fetelor...
am nevoie de ajutorul vostru:voi care ati avut km ati scapat de matreata???
eu una am incercat aproape tot ce exista pe piata si nici un rezultat...
stie cineva un sampon sau tratament miraculos???
merci
va pupa Tina sarah&ingrid

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Vichy de la farmacie,sper ca e si la tine.E f gros,chiar daca e mai scump decat cele obisnuite isi merita banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Eu am avut probleme cu matreata de la un sampon de la avon.Ma umplusem de matreata si nu mai scapam de ea.Am scapat intr-un final cu samponul Head&Shoulders si de atunci nu mai ma despart de el.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu am facut o matreata de toata jena de la L'OREAL PROFESIONAL de am zis ca nu ma mai scapa nimic....dar am reusit din 2 spalari sa am din nou un scalp curat si fara mancarimi cu samponul Head&Shoulders.
inainte de a folosi l'oreal-ul nu aveam nici o treaba , ma spalam cu ce apucam (pantene, elseve, vichy, etc) si nu aveam nimic. acum sigur nu voi mai avea curaj o peioada sa fac experimente...



happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Si eu tot din lipsa de curaj nu mai incerc deocamdata alt sampon.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

fenugreek ajuta cu siguranta!

Da o cautare pe google, vei gasi multe scheme de tratament.
eu folosesc pudra ptr stoparea caderii parului,si ptr accelerarea cresterii, in amestec cu ulei de cocos, de doua ori pe sapt.
Stau cu amestecul in par,ptr 2-3 ore macar, dupa care spal parul normal.

Cred ca la drogheriile indiene poti gasi fenugreek pudra, sau seminte pe care le poti da prin rasnita de cafea, sau de piper, asta daca te intereseaza o alternativa naturista



Nikole, mami lui Albastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si fericita 31+cu...Albastrica/Luana
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

fenugreek este shinduf si se gaseste la plafar, ca ceai, si se poate da prin rasnita de cafea.
n-am stiut de remediul asta.
nikole, de cat timp folosesti?chiar da rezultate?ma refer la caderea parului, ca mie imi cade ingrozitor. am facut tratamentul cu petrol de la gerovital plant, vreo 2 luni, mi-a mai stopat caderea, dar, cred ca de la petrol mi s-a uscat f tare pielea capului si am scoarte de matreata. as renunta la petrol si daca zici ca schinduful da rezultate si la matreata si la caderea parului...2 iepuri dintr-o lovitura :)
cum pui amestecul ala pe cap?adica pudra e pudra, cum sta pe pielea capului? chiar daca e in amestec cu ulei. si...cum il dai jos?iese la spalat normal cu sampon?

Mergi la inceput