Regasiri (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata si de la noi, vad ca-i gata cafeaua de la 7. Lacramioara, dar n-ai somn, ce cautai la ora aia pe forum?
Eu am un somn pe mine....de acasa la servici am venit pe jos, aici e cald si bine...si as trage un pui de somn va scriam eu ca ne urmareste pe camere o directoare care n-are ce face, oare cum ar reactiona daca m-ar vedea dormind cu capul pe masa?

Am fost in Carefour, am intrebat de stampile , mi-au spus ca nu mai au, dar ca vor mai primi. Cand....nu stiau, oricum eu mai ma uit.

Aspirator am luat, dar din ala obisnuit, nu mi-a venit totusi sa dau 4 mil , am dat 170 ron, e marca LG, are garantie 2 ani, macar sa ma tina atat si-s multumita.

Astazi cred ca fac tortul, vreau sa fac reteta dubla,
sunt curioasa ce-o iesi. Uite acum mi-am adus aminte ca n-am gasit gelatina, sa nu uit sa cumpar de pe-aici.

Mai intru de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele,

Primul lucru cand ajunsei la servici: am sarit pe forum sa vad ce mai faceti. Si am asa de lucruuuu...
Mai, nu va mai fie asa de teama de analize, adica nu alea de giardia. Duceti kk la laborator si acolo va spune surpriza. Mai nasol va fi daca nu stiti ca are giardia si incepe copilul sa se planga de burtica, sa faca kk moale, sa-i miroase gurita, sa nu mai manance... In momentele alea nu stiti ce sa-i faceti mai repede sa ii treaca simptomele.
Lacramioara, daca ii miroase gurita, aproape sigur ca are ceva. Nu mai sta si du kk la laborator.
Maya, esti mortala... Eu te si vazui mergand mandra intr-o bluzica subtire gen ie, foarte decoltata, batuta de vant (de fapt mai mult ger)
Ank, si Iulia are boala de a se invarti. Ia un maimutoi in mana si spune ca maimutoiul trebuie sa se invarta si ea doar il ajuta... Si transpira, si e gata sa cada... Eu degeaba ii spun sa se opreasca, nu vrea si pace. O iau prin invaluiala, sa ii distrag atentia, sa o atrag la altceva... nu vrea ca trebuie sa invarta maimutoiul... Pana la urma o iau in brate si nu o mai las si o cert si cu putin plans (din partea ei, bineinteles) reusesc cu greu sa o opresc...
Roxana, sa folosesti sanatoasa aspiratorul si sa te tina cat mai mult. Sa ne spui si noua cum functioneaza... Si eu am in plan sa iau unul de-asta

Cred ca v-am mai spus ca Iulia este foarte rasfatzata... Ei bine, este atat de rasfatzata incat nu ne mai asculta deloc si face numai ce vrea ea.
Ieri cand am venit de la servici l-am gasit pe taica-sau suparat pe ea, ca nu a vrut sa il lase sa ii schimbe bluza si maieul dupa ce a facut nani si era transpirata. Si au mai fost cateva chestii aseara pe care le-a facut pentru ca pur si simplu vroia ea, chiar daca noi nu eram de acord cu ele.
Asa ca aseara inainte de nani, am avut o discutie serioasa cu ea. I-am explicat ca mami si tati merg la servici ca ea sa aiba de toate si sa nu-i lipseasca nimic. In schimb, noi vrem ca ea sa ne asculte si sa nu mai faca atatea prostii cate face ea. Si noua nu ne trebuie o fetita care sa nu ne asculte. Asa ca daca va mai continua asa, vom fi nevoiti sa o dam afara si sa se duca unde o stii ea, sa doarma pe presh... Ea a inceput sa bazaie, ca ea vrea sa stea cu noi, apoi a promis sa ne asculte pe mine, pe tati si pe tanti. Apoi i-a spus si lui tati ca promite ca o sa fie cuminte si o sa ne asculte.
Credeti ca am fost prea dura?

Am o colega care trebuie sa nasca in luna mai. Cand ii povesti imi zise ca parca as fi maica-sa. Ii zisei ca vede ea cum se va transforma in maica-sa mai tarziu


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Slaba activitate.
Dau o cafea si un ceai fierbinte si va arat repede astea http://www.flickr.com/photos/9330118@N03/?saved=1

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Anka, sper ca acume bine Erica. Vai de ea saracuta... Si Stefy se invarte... zice ca danseaza...
dar ce domnisoara mare am vazut in poze...

Roxana, scriu cand apuc.... Dar de obicei dimineata... Cred ca ar fi incantata sa te vada dormind cu capul pe masa...
De stampile am intrebat si eu in Carrefour-ul unde merg de obicei, dar nu aveau...
Cu tortul, daca ai intrebari scrie sau suna... Dar cred ca l-ai facut deja... Mie mi-a placut tare mult si l-am repetat si mai urmeaza o tura...

Angi, multumesc. Asa o sa fac... cred ca luni... ma infiintez la pediatra...
Povestea asta de la voi e si la noi la fel... Insa la noi tati o mai pisca, si eu nu-s de acord... si discutiile se tin lant... Ea ii spune ca e un rau si un uricios, el imi spune mie sa o iau de mot, ca uite ce prost am educat-o... etc... etc... Nu stiu cum voi iesi din asta...

Am si eu o intrebare pe care am postat-o si la fulguleti si intreb si la voi: Cum explicati fulguletilor diferenta intre greseala si minciuna? Adica eu daca spun din greseala ceva si se dovedeste a fi gresit, eventual incerc sa ma corectez, imediat ma intreaba de ce mint? Asta s-a intamplat acum vreo saptamana si s-a repetat si azi dimineata si nu stiu cum sa-i explic ca unele lucruri se spun din greseala....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ieri n-am iesit din casa din cauza frigului... desi era mai cald decat azi... insa azi nu a mai fost chip sa o tin in casa asa ca la 24 grade noi am iesit afara vreo 15-20 minute... Am fost eu intai sa vad cum e... Am vazut ca e... friiiig, dar nu a vrut si pace sa priceapa, asa ca am infofolit-o bine si am iesit putin...

Un site interesant pentru lucrul cu fulguletii... unele nu mai sunt pentru ei deja.... http://www.dltk-holidays.com/winter/crafts-other.htm





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salut
eu deocamdata nu am net dar am venit la cumnata mea sa va salut
mi-e dor de voi..dependenta nu gluma

noi suntem bine,de joi am venit acasa
Miruna e deocamdata cumintica, daca papa bine nu ai treaba cu ea
Daria a reactionat f bine la venirea noastra acasa,deocamdata faze de gelozie nu mi-a facut ,da Doamne sa fie tot asa
eu ma simt destul de bine la cap operatie, mai greu cu sanii...tocmai trec prin furia laptelui si dooor

cam atat despre noi deocamdata
de citit nu am citit nimic din urma


Mihaela 38+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Angi stiu cum e cand ajungi in situatia sa le mai zici si ce nu prea e recomandat. Pe mine tot asa ma disperase cu un "nu" si trebuia sa plecam undeva repede, in fine i-am zis "alegi intre ramai cu noi sau te trimit la casa de copii" a cantarit ea situatia se tot uita la fata mea a vz ca sunt serioasa si mi-a zis "bine hai ca raman cu voi", ne-a facut o favoare. Eu regret cand imi scapa asa ceva din gura, dar pur si simplu uneori nu o scot la capat sub nicio forma.
Ank chiar uitasem de crizele Erikai, cu invartitul si Anei ii place f mult s-o faca chiar daca se loveste de toate cele.
Iulia mi s-a intamplat si mie faza cu gresala minciuna, nu cred ca a priceput. Si cand glumesc cu ea si isi da seama tot asa zice "mami ai mintit", nu zice "ai glumit".
Dastefa bine ai revenit. Pai cred ca Daria nu prea realizeaza acum cat sta bebe prin preajma, e ceva nou, dar cand va observa ca ii acordati mai mult timp si atentie o sa inceapa si crizele. Cel mai bine e s-o implici, sa fie o mama secundara si sa ii dai de inteles ce rol important are ea in cresterea lui bebe.
Am fost la petrecere, nu va spun ce ger a fost, m-a durut capul 2 zile de la frig, nu reuseam sa ma incalzesc. Ma bucur totusi ca nu am racit niciunul, am trecut cu brio. Afara cred ca au fost ziua -10 grade, noaptea -24. Ieseam de la caldura in ger, iar la caldura etc. Ana la fel, nu a racit spre mirarea si bucuria mea pt ca ea nu a avut stare, vreau afara, vreau in casa numai asa a tinut-o, iesea uneori transpirata, iar fugea. Bine ca nu a afectat-o absolut deloc. Mai erau si raciti printre invitati, ce ma irita la culme ca toti sa pupe copilul desi tuseau de ma speriam. In fine, petrecerea a fost frumoasa, nepotelul si mai frumos, am revenit sanatosi acasa. Drumul a fost mai nasol, era sa facem un accident urat, unu beat in sareta cu un cal noi sa-l depasim si brusc a tras fraiele sa o ia pe un drum, ne-a taiat calea practic. Sotul a tras de volan haotic, ne-am tot invartit cu masina pe toata strada, calul speriat de la frane si de masina a sarit in sant, omul a picat sub cal apoi sub sareta, in fine, tremuram ca frunza mi-era teama sa nu-l omoare calul. Am oprit masina, si nu ne puteam misca din ea, asteptam sa vedem daca se mai ridica de jos, s-a ridicat s-a scuturat de zapada si atunci am vz ca era rupt de beat nenea. Nici nu s-a sinchisit de noi, cred ca nu prea a inteles ce s-a intamplat. Ce inconstient, ne nenoroceam toti daca nu avea sotul instinct sa traga de volan, plus calu a fost destept si a sarit practic de pe asfalt din fata masinii in sant.
Hai ca m-am lungit la vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Roxana!

Va ofer o fierbinte de tot.... e jale ce-i afara... Am inghetat bocna....

dastefa, ma bucur ca sunteti bine.

Maya, dar ce spaima ati tras... Asa se intampla... o trage cine nu trebuie.... Din cate stiu eu de la bunicii mei, calul nu calca omul in picioare decat daca e turbat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea!
Roxana LA MULTI ANI MAMI! Sa traiesti si sa fi sanatoasa si fericita, sa te bucuri de familia ta si sa-ti fie din ce in ce mai bine.
Dastefa ma bucur ca sunteti bine! asteptam pozici si amanunte.
Maya da mare spaima ati tras. Ma bucur ca v-ati intors sanatosi.
Lacramioara multumim mult pentru aprecieri. Ma bucur ca-ti plac pozicile noastre, ca de pus nu mai reusisem sa pun de aproape un an.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank am vazut pozele cu Erika, frumoasa si inalta. Tocmai mi-am dat seama ca erika e la cresa nr5, unde e acelasi personaj din cauza caruia am retras-o pe ana, sunt curioasa cum se inteleg copiii cu ea, erika ce spune despre doamna Lili?

Mergi la inceput