Bucurii de sept - oct 2006 (177)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Bonjour, am aparut. Narcisa tuseste, mai ales noaptea, asa ca sta acasa...
Multa sanatate, Ioana! Recuperare rapida dupa operatie!! Of, ce ti-e si cu fierea asta...
Lexi, am si eu un dvd cu tae-bo, daca vrei ne dam intalnire pe mess, poate reusesc sa ti-l transmit. Eu tae-bo nu mai fac, de cand a crescut Diana, caci ma trage de picioare
Ancuta, sper sa treaca repede perioada cea proasta
Tanima, iti trimit un PM.
Gety, sanatate Mariei!!
Roxana, succes la doctor, astept vesti bune despre ambii copilasi!
Lilina, sanatate lui Vladone!
Ramo, Flavia, Cris, si restul fetelor, va puup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

multumesc pt urarile de sanatate pt Vlad...sunteti intotdeauna atente si dragute si pt asta va iubesc

Roxana, asta imi propun si eu sa fac....sa ma ocup mai mult de mine. O sa ma apuc si eu de fitness ceva, ca nu se mai poate, si eu ma simt destul de intepenita. Mai avem si noi reprize de dans si sport acasa, Vlad imi cere de multe ori sa tzopaim sau dansam...e super dulce.

va pup dulce pe toate




Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut, site-ul
www.lilubiju.blogspot.com/" target="_blank">Lilu Biju

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Buna dimineata! e gata!


Lexi - bine ai venit. Imi pare tare rau ca ati fost bolnavioare.Ma bucur ca Maria s-a dus cu placere la gradi.
Eu am bicicleta si steper acasa- recunosc ca nu prea apuc la biciclata ca de cate ori ma urc pe ea vor si copii in rest este in loc de cuier. Dar steper-ul il folosesc, cam o jumatate de ora la 3- 4 zile ,mai mult nu ma lasa copii.

Roxana - iti tin pumnii pentru luni.

Youannamarie - multa sanatate .

Xan - eu pentru tuse le-am dat Favitusin - am impresia ca la ai mei copilasi le-a mers cel mai bine cu siropelul asta.

Ancuta - sa treaca repede supararile.

Lilina - spor la [aerobic] si multa sanatate lui Vladone.


MULTA SANATATE TUTUROR BUCURIILOR SI PARINTILOR !!!


Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Neata! Am venit la cafea, merci Cris! Merci si pentru pont; eu am observat rezultate bune cu Robitussin, dar o sa-mi notez si ce mi-ai indicat tu.
Lilico, spor la aerobic.
Tanima, sa-mi zici daca ai primit PM, mie nu-mi apare ca mesaj trimis...

Noi ne ocupam timpul cu diverse... prin casa; afara e frrrig!
O zi frumoasa va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Xan, lasa ca ma uit pe youtube dupa ceva exercitii, momentan vreau sa ma apuc de abdomene si extensii si pe urma incep sa fac mai mult. Trebuie s-o iau treptat ca nu mai am antrenament.
Vreau sa va spun ca miercuri cand am venit la servici am avut un soc din care nu-mi revin nici acum. (Asta apropo de ce-am citit in capitolul anterior, cum se plangea Gety ca s-a luat din spatiul verde pentru a betona.) Langa cladirea in care lucrez, si vis-a-vis de ea, era cate o padurice. Absolut superbe vara, cand era foarte cald afara si te puteai adaposti si racori, minunate toamna, cand fiecare copac avea alta culoare, le iubeam nespus. In pauza de masa, uneori, ma plimbam putin pe acolo. Ei bine, miercuri cand mi-am aruncat ochii pe geam nu mi-a venit sa cred: ambele padurici au disparut. Complet! Le-au taiat complet ca sa faca o sosea, presupun. Deci, nu pot sa cred! De 3 zile ma simt de parca mi-ar fi murit cineva drag...Nu pot pricepe cum poti taia o padure intreaga ca sa betonezi, asfaltezi, etc...Sunt fff trista, nici nu am cuvinte sa exprim ceea ce simt...
Cris, vroiam sa-ti spun ca am vazut pozele din capitolul anterior si pe langa cei doi copii superbi pe care i-am vazut, mi-a placut mult si casa. Felicitari! Abia astept s-o aranjam si noi pe a noastra, dar va mai dura, caci suntem la fundul sacului d.p.d.v financiar.
Am mai vazut si alte poze: pe Dudu cel sportiv, pe Maria care e din ce in ce mai frumoasa, pe copiii minunati ai Roxanei si vacanta superba pe care au avut-o in Maramu...As fi vrut sa vad si gemeneii dar nu am mai gasit pozele. Sper ca nu am uitat niciun copilas. Inca nu am reusit sa recuperez tot capitolul trecut, abia am ajuns la jumatate.
Adriana, crezi ca ai putea sa-mi spui si mie despre ce pensiune a fost vorba la Vatra Dornei? Vrem sa facem la vara o vizita pe la manastiri si caut o pensiune buna in zona. N-as vrea sa ma pacalesc, vreau sa stiu ce e de evitat. Multumesc mult.
Vreau si eu sa urez bun venit mamicii Alina1976! Sa-ti traiasca minunile. Promit sa actualizez cat de curand si lista de pe prima pagina.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Uff, am reusit sa termin capitolul trecut.
In primul rand, Alina, muuuulte felicitari pentru bebe din burtica! Ma bucur nespus de mult, stiu cat iti doreai!
Mexxa, am vazut pozele cu Sebi, e un frumos iar tu arati foarte bine. Mult succes in tot ce ti-ai propus.
Tanima, spor in pregatirea zilei de nastere a Mirunei. Oare nu ai putea organiza petrecerea duminica dar sa inceapa mai devreme, adica in jur de ora 15? Sau dorm copiii atunci? Ca daca incepe mai devreme, se si termina mai repede si se poate pregati lumea si pentru serviciul de a doua zi. Nu stiu, zic si eu, e doar o idee!



de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Salut mamici.
vad ca nu a aparut nimeni azi pe aici, deci ar trebui sa dau eu o cafeluta azi. Dar nu ma pricep sa fac asa ca sper ca ati baut pana la ora asta.
Desi mai trec pe aici nu am mai ajuns sa scriu din lipsa de timp. Am muuulte nopti nedormite la activ, multe activitati ziua, de la 1 incep si serviciul (pe care neoficial l-am si inceput odata cu sesiunea) si am inceput si gimnastica medicala cu miruna. Sunt super super obosita. Sper sa treaca perioada asta aglomerata.
Xan mersic ptr PM, l-am primit. Mancarea de masline o fac ca mancarea de mazare doar inlocuiesc cu masline putin sarate, nu dietetice ca nu prea dau gust. Ptr cine mananca mai sarat potate sa foloseasca masline sarate sau varianta fara samburi.
Deci, cam asa o fac: calesc carnea in ulei cu apa (de preferat de pui), pun si o ceapa la calit, adaug maslinele si apa, las la fiert (uneori fierb maslinele separat cat timp fierbe carnea ca sa o fac mai repede si adaug cu tot cu apa in care au fiert), pun bulion si un pic de faina ca nu le place baietilor mei sosul prea moale (sau putin amidon cine prefera, mie una nu imi place si nu folosesc niciodata asa ceva), adaug usturoi tocat marunt si las pana fierbe cateva clocote si gata. Este o mancarica tare gustoasa, pe care nu am vazut-o pe nici un blog de mancaruri. In mod asemanator mama mea face mancare de castraveti murati (eu nu sunt fan).
Lexi, nu pot sa invit nasii duminica si sa ii tin 1-2 ore si apoi sa le fac vant, asa ca am sa fac doua petreceri, una cu nasii sambata si una cu piticii duminica. Copii vor sta 1-2-3 ore si oricum se plictisesc si pleaca, in plus nu ii mai supun pe nasi care au copil mare, la liceu unui chin inutil de a suporta galagia unor copii de 1-3-4-5 ani. Deh, ei au cam uitat cum este, desi nu s-ar plange ca sunt niste domni, nasi de milioane.
Fug ca scoatem mucii la copii si Miruna este calare pe aspirator.
Pup gasca si sanatate puisorilor dar si mamicilor.

Mami de doi ingerasi Rares (15 oct 2006) am 2 ani si Miruna (1 febr 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata!

Tanima, chiar nu mi-am baut cafeaua pana la ora asta, dar nici n-am mai facut, ca acum rod niste seminte.

La noi e un ger de crapa pietrele, si la propriu si la figurat. Scrie ca-s - 17 grade, dar se resimte mai frig de atat. Si asa o sa fie cam vreo saptamana de acum incolo.

Lexi, imi pare rau ca au stricat paduricea. Mie-mi place tare natura, spatiile verzi, aerul curat, copacii, florile... si chiar se rupe ceva in mine cand le vad ca dispar.

Ei, cum sa nu arate bine Mexxa, daca-i asa de tanara. Nu-i ea cea mai tanara mamica dintre noi? Iar Sebicu are niste bucle frumoase, sa stiti ca asta am admirat si eu prima oara.

Maria e mai bine, dar tot se aude haraiala in piept. Cred ca de miercuri merge la gradinita, pentru numai 3 zile, ca de pe 1 feb. este iar in vacanta.

Va urez un week-end placut si reusit!


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.1,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Brrrr... ce frig e! Minus 22 grade....

Ce faceti mamici?

usor!


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.1,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Neata frumoaselor !!!
Haideti la cafea, una maaare si delicioasa
sau la un suc de fructe, ceai ...ce vreti voi

Pup, sa aveti o zi frumoasa.

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut, site-ul
www.lilubiju.blogspot.com/" target="_blank">Lilu Biju

Mergi la inceput