**Zmeurici de iulie-august 2009 (24)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

Eu am luat intai unele simple, de ovaz si nu i-au placut lui Beatrice. Apoi am luat cu mar si vanilie si le mai combin cu cele simple si ii plac. Am vazut ca au mai multe feluri, cu banane, morcov.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Fete, de cand ati inceput diversificarea de cate ori mai mananca la san bebei vostrii?

Eva papa la 10 marul (un mar+cereale)peste o ora san, la ora 1-2 incerc sa ii da supa dar de obicei nu o vrea..mai incerc san dar si ala cam refuzat, apoi dormim si cand se trezeste pe la 3 sau 4 papam supa (azi a papat cca 100 ml) si san iarasi nu prea vrea..i-am dat acum cam dupa o ora de la supa si a tras dintr-unul...sper sa ii mai dau odata pana in baie...dar dupa baie papa san calumea, apoi noaptea din 3 in 3 ore iar (azi noapte sa trezit la 1 la 4 la 7).

Sa nu mai vrea laptic?..Uffff...



-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Anielas ati iesit afara? Poate data viitoare iesim impreuna, ce zici? Ca tot stai la un pas de mine..

Eu am isit ieri cu carutul..bad experience..am impins la el prin zapada de am facut muschi..asta cand nu intepenea intr-un damb de zapada..fie sosea sau trotuar era impracticabil. Greu greu...aasa ca azi nu am mai indraznit.
La marsupiu nu m-am gandit..ce toanta sunt...dar cred ca e mai complicat asa caci Eva afara doarme si in marsupiu cred ca nu ar putea sa o faca...ieri dormea ea fara treaba iar eu zguduiam carutul ala in toate directiile sa razbesc zapada..ea ca o floare dormea..pai asa ? ..normal ca am intrat in casa eu varza, ea fresh si cu chef de joaca..


-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Blanca, nici al meu nu mai papa san imediat dupa mar sau supa. De regula dupa jumatate de ora-o ora papa san. Ma gandesc ca se satura cat de cat cu marul si supa, de aia nu mai vor san imediat. Ca doar tendinta e sa scoatem mesele de lapte si sa le inlocuim cu mancare solida, nu?
Si la David cea mai importanta masa de lapte e cea de dinainte de culcare, apoi noaptea cand ii tuna lui. Nici nu mai tin minte cand se trezeste, asa de zombie sunt, dar din seara asta mi-am propus sa am pix si hartie la mine si sa notez la ce ore se trezeste, sa stiu si eu.

Giova, ce bine suna vacanta in Paris. Super idee ai avut, bravo. Sa va odihniti si sa va refaceti fortele pentru cand va intoarceti la strumfi.

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

scumpe mamici

in primul rand va doresc tot binele din lume pentru inceput de an 2010 si pentru alti multi ani de aici incolo - voua si micutzilor vostri

sunt o mamica fericita, cu copilashi sanatosi...stelutza de 2007 si licurici de 2009 si am venit printre voi sa va lansez o invitatie...de ce nu!?.. o provocare

iat-o

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147487

va rog sa va rupeti cateva minutele din timpul vostru si sa reflectati putin / stim toate cat de dureros este ca cineva apropiat sa fie intr-un impas de sanatate (vezi solidaritatea pt Davidutzul nostru bolnavior de la licurici), haideti sa sprijinim un demers facut pentru niste copilashi!

va rog si pe voi din suflet sa va ganditi si poate gasiti o modalitate de sprijin


poate stiti la vreo firma ceva unde nu au virat impozitele...se pot directiona pana in 0.3% din cifra de afaceri sau 20%din imp datorat catre cazuri umanitare in loc de virat la stat

sau poate aveti vreun prieten care sa fie de acord sa completeze declaratia 230 pt aces scop (cei 2% din imp pe 2009 care daca nu e directionat concret catre un ONG/Asociatie Umanitara se duce la bugetul statului oricum....)

sau orice alta idee de sprijin e binevenita



s'auzim de bine,

Doamne Ajuta!



Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">botez bb Andu
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
....................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Ce bine ca puteti iesi cu marsupiul, fetelor. Nu stiu cum e al vostru, dar al meu are limita de 9 kg, pe care cred ca David le-a depasit, plus ca am spatele intepenit, ma doare de nu mai pot, imi vine sa stau tot timpul cocosata ca o baba. Obligatoriu ma apuc de facut masaj, ca tot ma laud de cand am nascut..

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Anielas ce chef avea roxi sa mance cereale
Eu fac cerealele cu apa plata dorna fara sa o fierb.Pana acum am folosit nestle nu pot sa zic ca ii plca f mult.Am auzit ca de la milupa ar fi f bune asa ca o sa incercam.

Giova Marco i-a schimbatluckul lu Edi ca sa fie in tendinte cu noua moda.

ungaras am fiert morcovul apoi l-am blenduit,l-am facut f subtire dar nu i-a placut(acum depinde de gusturi si pana se obisnuieste cu gustul) si azi i-am facut morcov cu pastarnac ,iar f f subtire pana se obisnuieste cu gustul si i-a placut chiar a papat bine.
Ce dulce e micutza.

Va revin ca acum nu mai are stare nush de ce e matait .
Mie sincera sa fiu nu-mi place nimic din ce ii fac lui dar lui ii place,de ex pireul de mere si de banane ii place la nebunie.

Vai ce m-am ras acum, va scriam si ii dau si sa pape din sticluta si cum el tot se misca sa se uita ce fac am scapat sticla si repede cu mainile dupa ea sa o ia de pe pat super tare a fost nu l-am vazut niciodata asa.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

buna mamici!

am fost si noi astazi la vaccin si masuratori. are 72,5 cm si 9,800 kg. toate bune si frumoase.

icmanu eu mersesem cu gandul ca nu-i mai face vaccin azi, pentru ca e cu nasul infundat. dar l-a consultat si mi-a spus ca e o rinita, nu este raceala. asa ca i-a dat niste picaturi si sa-i pun aparat cu aerosoli. deci nu stiu ce sa zic de antibiotic...mi se pare cam repezit tratamentul. pentru un nas infundat sa-ti dea antibiotic...mai bine mai mergi la alt medic.

cat despre plansul in somn sau suspinele mi-a spus ca ei acum viseaza si ce se intampla ziua e posibil sa apara in vis. si cum nu totul este pe placul lor ziua, mai plang si-n somn

giova super ca pleci la Paris! relaxare placuta!
ce tare a fost marco....edi si-a tras prima frizura, gata

noi cu diversificarea tot in acelasi stadiu suntem. inchidem gurita la fructe si mancam cu chiu cu vai piureul de legume. radea si doctorita de el. a spus sa avem rabdare si sa nu-l fortam. poate cand voi ajunge sa-i pun putina branzica in fructe o sa manance mai bine. vom vedea.

merg sa ne pregatim ca mergem la ziua unui prieten de-al anei.
va pupam!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Mica vroiam sa iti multumesc , am comandat de pe linkul dat de tine Jumperul pentru Eva..cadou de 6 luni..multam' mult.Il astept pe vineri..abia il astept..sa o pun pe Evis la topait ca statul la orizontala nu mai e preferatul nostru.

Pup

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

My precious baby girl...
Bubi mic poze...din burtica si din afara ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

ce fac fetele?
bebe al meu doarme asa ca aprofit si scriu un pic ca acusi se trezeste
MONY
GIOVA drum bun spre ALBA si distractie placuta in ITALIA.vrem poze cu EDI cu freza noua
BLANCA gogoselul meu papa san cam la 15 minute dupa ce papa papica
va las ca sa trezit si tre sa fac si papa pt noi.intru mai tarziu

monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput