Atinge o stea-Un echograf pt micutii de la FUNDENI

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Mult succes va doresc!

Poze...

...si iar poze

Iulia si Carla (4 martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

multumim pentru incurajari tuturor

Irinusca multumim pentru donatie. Au intrat 10$ Esti primul donator de aici

lisa79 a scris:

Citat:
cei din diaspora in afar de paypal,ce mai putem face pt a ajuta??? se poate completa formularul si de noi??

Lisa formularul 230 este valabil doar pentru cei care platesc impozit statului roman. Modalitatea de a dona prin pay-pal mi se pare cea mai buna pentru cei din strainatate.

Cadia a scis:
Citat:
explica-mi cum este cu firmele care nu au virat impozitele mai pe larg, ca poate te ajuta sotzul meu
la sfarsitul exercitiului financiar, sponsorizarea facuta de o societate unui ONG se deduce din "baza impozabila", adica din profitul brut al firmei pe care aceasta il datoreaza statului. Exista limitari de genul ca nu se poate depasi un anumit plafon in functie de domeniul in care se face sponsorizarea.
De exemplu: sa zicem ca o firma, are venituri de 1.000.000 ron si cheltuieli (sa le presupunem pe toate ca fiind deductibile) 900.000 ron. Ii raman 100.000 ron, care este profit brut, de fapt suma care reprezinta "baza impozabila". Din care firma trebuie sa plateasca statului 16% impozit pe profit. Deci 16.000 ron, si firma ar ramane cu un profit net de 84.000 ron.
Sa presupunem ca un ONG il convinge pe patron sa ii dea ca sponsorizare 1.000 ron. Care e rezultatul? Nedepasindu-se procentul legal admis, firma va putea deduce cei 1.000 ron din baza impozabila. (Adica nu i se mai impoziteaza un profit pe care de fapt nu il are, fiindca acesta l-a oferit ONG-ului). Prin urmare baza impozabila va fi mai mica cu suma care patronul a sponsorizat, suma pe care se va aplica impozitul.

Sper ca am reusit sa fiu cat mai explicita :) Daca nu, rog sa ne ajute cu explicatii mai pe larg, cineva care are cunostinte concrete in domeniu.


Marybell de Erik (23.12.2006) si Edy (22.06.1994)
www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/713424899/in/set-72157600639165474/" target="_blank">poze bb
varsta lui Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiluimatei spune:

Buna seara, ma bucur sa ma intorc pe DC dupa mult timp pentru un scop asa de nobil. Multumim DC pentru sprijin.

Sunt si eu o MAMA. :) Intreba cineva aici cum se mai poate ajuta. In multe moduri:

1. Promovati pe unde puteti site-ul: www.asociatiamame.com (are si varianta in engleza)
2. Semnalati-ne orice credeti ca ne-ar ajuta ca proiect / corporatie la care sa apelam / campanii / organizatii internationale cu care sa putem deveni partenere
3. Daca aveti idei / observatii / corecturi la site, nu ezitati sa ne spuneti
4. Deveniti membrii ai asociatiei MAME (si achitati si cotizatia ... daca se poate)
5. Ajutor in scriere de articole / traduceri / postari pe site in general

Exista multe moduri. Suntem acum o mana MICA de fete care incercam din rasputeri, cu timpul limitat, sa facem realizabil acest proiect. Avem promisiuni dar si refuzuri, ca la orice campanie.
Sunt deosebit de impresionata de raspunsul primit aici, atat de repede. VA MULTUMIM!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

succes!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

alinuk felicitari pentru initiativa sa sti ca efortul tau si al celo ce contribuiesc la facerea acesteia cunoscuta
Dumnezeu sa va binecuvanteze!
am downloadat formularul maine sotul va cere celor de la scoala sa ii vireze banii....sper sa se rezolve repede intrucat doamnele sunt greu deplasabile....sa seram ca vom reusi
toata stima
pentru ci aflati in suferinta stim cum este

*************************************
eli mami de inger 'Puica' Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
si de
Dimitrie Gabriel gugulanul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

ALINUK, am vb cu contabila sotzului meu si din pacate mi-a zis ca s-au facut virarile catre stat din luna decembrie si ca nu mai poate face nimic decat in 2011.

O sa incerc in schimb sa mai promovez site-ul.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

http://picasaweb.google.com/cristea.claudia/CRACIUN2009#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiluimatei spune:

Revin pentru a sustine inca o data ideea ca ORICE ajutor e binevenit. Mai ales promovarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

cum putem deveni membre ale asociatiei si sa platim si cotizatie, nu numai sa donam?

marybell... cu donatiile de la persoane juridice e si mai bine decat ai povestit tu. nu se scade din baza impozabila, ci efectiv platesti impozit mai putin statului cu valoarea donatiei (EVIDENT, IN LIMITELE MENTIONATE DE TINE).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui addinel

cum putem deveni membre ale asociatiei si sa platim si cotizatie, nu numai sa donam?


mama lu' maria

randuri pentru maria



Addinel
gasesti aici pasii pe care tb sa-i faci
http://www.asociatiamame.com/ro/implica-te/membrii.html
ne bucuram ca alaturi de noi sa se alature si alte mamici inimoase!

Cadia mutlumim mult!
orice sjutor...oricand e binevenit!

acestui proiect ii vor urma si altele!


Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">botez bb Andu
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
....................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Buna initiativa,o sa promovez cat pot si sigur gasesc oameni care sa doneze macar cei 2%
Succes

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput