Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *137*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Monique..o zi linistita...
mersi fetelor de sustinere
Sotul meu a primit rezultatul de la exudat..si nu e gripa porcinade asta erau mai mult ca siguri si dr...nush ce e..ca nu venise inca dr sa-i explice..chestia cu gripa i-a zis-o asisitenta.



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Buna dimieata,

Ei, Dyana, ce sa zic? Felicitari! Am vazut ca te bucuri. Sa speram ca va reactiona bine la toti dintii care-i vor iesi de acum incolo.

Noi ne-am culcat aseara la 23.20. La 23.50 maraiala. S-a culcat la loc. la 2 vroia sa plece, a inceput sa planga. L-am plimbat putin, a adormit. Somn pana la 4 cand a cazut peste mine (v-am povestit eu cum e cu dormitul nostru). Apoi am dormit toti 3. S-a mai trezit pe la 6.30 si apoi la pe la 8.

Pot spune ca am dormit bine fata de noapte precedenta. Oricum, asteptam un incisiv lateral (stanga jos).

Dar oare dintii dor numai noaptea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Bianca..toate durerile sunt mai acute noaptea




Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineataaaaa

dodo-pui multumim de cafea, fff buna pe vremea asta
dar de un vin fiert nu pui? ca tot esti consemnata la domiciliu

petrean

dyana - bravo pt zimtisorul nou

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Bianca..toate durerile sunt mai acute noaptea




Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006





Ma gandeam eu ca e ca la oamenii mari. Doar seara scade activitatea corpului. Si noi cand suntem raciti de exemplu seara ni se infunda nasul, ne doare spatele b;a bla.

E si asta o perioada. O sa treaca! Sa nu ma plang. Tu cu 3 flacai care mai de care si un sotz care nu te poate ajuta acum ce sa mai zici.

Felicitari pentru modul in care gestionezi situatia.

PS: Colac peste pupaza mai ai si o soacra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am avut ieri prima sedinta de kineto

dupa un debut dezastruos cu bebe care plangea cu suspine si nu stia cum sa se agate mai bine de mine, treptat a inceput sa se obisnuiasca ( cand isi mai aducea aminte mai suspina un pic si stramba gurita a plans) si la final a ajuns chiar sa-i placa
nu pot sa descriu ce i-a facut o ora pt ca am stat tot cu ochii pe micsunica , ba-i cantam, ba-i bagam suzi, ba-i mangaiam capusorul...


verdictul este ca nu avem cine stie ce probleme doar ca suntem un pic mai "rigide" pe partea dreapta (remarcasem eu ceva dupa modul cum punea piciorusul in pamant) si trebuie sa am grija sa-i "mosmondesc" si eu talpitele/degetelele

la sfarsit bine-nteles ca era franta; la masa nici nu s-a agitat prea mult, parca de-abia isi tinea capusorul sa nu adoarma - dar desigur ca atunci cand a ajuns in pat a inceput veselia De adormit, la fel m-am chinuit ca in fiecare seara numai ca, peste noapte, a dormit mult mai profunt si cu mai putine foieli
la 5 cand trebuia sa-i dau laptele nu s-a trezit cum ma stresez eu mereu dar nici nu a baut lapte pt ca... dormea dusa am frecat-o pe maini, pe picioare, am gadilat-o incetisor... nimic Chiar ma gandeam ca as fi putut sa o culc in patul ei daaaar... au inceput sa latre fff tare niste caini pe-afara si in secunda 2 era deja in fund Am tras-o inapoi in pat si a continuat sa doarma la fel de profund
concluzia: sigur ajuta si la altceva masajelul asta




Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

acum am gasit pe flickr poze cu andrei mic. am si uitat de ele.
daca vreti sa-l vedeti pewww.flickr.com/photos/11907801@N07/sets/" target="_blank">andrei mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Bianca..toate durerile sunt mai acute noaptea




Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006





Ma gandeam eu ca e ca la oamenii mari. Doar seara scade activitatea corpului. Si noi cand suntem raciti de exemplu seara ni se infunda nasul, ne doare spatele b;a bla.

E si asta o perioada. O sa treaca! Sa nu ma plang. Tu cu 3 flacai care mai de care si un sotz care nu te poate ajuta acum ce sa mai zici.

Felicitari pentru modul in care gestionezi situatia.

PS: Colac peste pupaza mai ai si o soacra.

frumos PS



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

m_monique - si eu care ma asteptam sa vad chiar un bebe mic-micfoarte scumpel andrei, mai ales cu etichetele lipite pe fetisoara
seamana mult cu ioana, nuuu?





Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

acum am gasit pe flickr poze cu andrei mic. am si uitat de ele.
daca vreti sa-l vedeti pewww.flickr.com/photos/11907801@N07/sets/" target="_blank">andrei mic

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)


l-ai scos la vanzare?de avea pret pe frunte?



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput