Nascuti din suflet, crescuti in inima *3*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Felicitari Dana si sigur va fii bine si peste doua saptamani
Cat timp au fetele?



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

dpluhovici, cand aveti termenul de incuviintare??

sper ca sunteti bine

mamica de Alexandra Ioana nascuta din inima, crescuta in suflet
_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil a crescut in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:

buna fetelor,

va citesc aproape zilnic,dar de scris mai rarut.........
suntem foarte bine, putin morocanoase, chiar plangacioase, ca de luni mergem la gradinita, si nu intelegem ca nu mai putem sta cu bunica........
Mariaa noi cu termenul stam in felul urmator pe data de 11.04 ne expira atestatul si atunci se implinesc cele 90 de zile (chiar nu am inteles calculul, cand noi o avem pe Antonuia din 03.12, dar ce importanta mai are acum) mai este asa de putin ca nu mai conteaza, este a noastra. Foarte frumos ca micuta ta mai vrea o surioara, pitica mea ne-a auzit ca am vrea un baietel peste un an si atunci ne-a intrebat "mami si eu a cui o sa fiu, daca tu vrei un baietel?", asa ca deocamdata nu mai vb de un fratior, asteptam sa mai crestem si sa ne dorim un fratior sau o surioara. Oricum noi o sa mergem tot pe varianta mai maricel (4-7 ani), pentru ca de cand o avem pe Antonia nu ne vedem parintii unui pici...........
Sorilea FELICITARI!, abia astept si eu ziua asta
danaionela iti tinem pumnii
asa ca de luni o sa scriu mai des, si o sa va povestesc si perlele Antoniei, care intr-o zi mi-a spus .... "eu v-am ales pe voi ca parinti",.......... acum a venit pitica asa ca va trimitem cate un pupic din toata inima atat mamicilor cat si piticilor
Noi ne serbam pe 28.12.2004 Antonia Dasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaalice spune:

dana, iti tinem pumnii sa se termine totul cat mai repede!

dpluhovici, ma bucur ca ne mai scrii despre boboaca ta! Si eu stau in cumpana daca sa mai adoptam sau nu. Mihai e posesiv si foarte voluntar, insa si foarte anxios cand vine vorba de schimbari majore. In familia fratelui meu va apare in curand un bebelus, sa vad atunci cum o sa reactioneze. Si mai are inca 3 verisori mai mari - nu ducem lipsa de copii pe care sa-i iubim si de care sa avem grija.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

dpluhovici, te intrebam banuiam ca stati cam la fel ca noi...
suntem in monitorizare si refacem dosarul pentru reatestare, abia apoi discutam despre incuvintare,dar vorba ta, sanatoase sa fie!
chit ca mi-ar place sa fie gata actele pe vara, sa putem pleca in concediu pe la vecini. nu prea cred dar vom vedea...
nu iti imagina ca Ale nu e sceptica cand e vorba de alti copiii...cred ca si-a exprimat dorinta asa, pe repede inainte in clipa aia...altfel si ea ne chestioneaza serios cand discutam despre alti copii :)
si ai dreptate...nu m-as vedea mamica de bebelus nici cum, oarecum inca cochetez cu ideea ca urmatorul copil sa fie baietelul de la maternala unde a fost si Ale, baietelul de 7 ani...vom vedea ce ne rezerva viitorul...

te astept cu perle de la Dasha

danaionela, chiar, ce varsta au fetitele? am retinut ca destul de marisoare, nu-i asa?!
mult succes!


mamica de Alexandra Ioana nascuta din inima, crescuta in suflet
_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil a crescut in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Buna
Multumesc pentru incurajari. Piticutele au 4 anisori si 2 luni. Si noi am optat de la inceput pentru un copilas mai maricel si nu pare rau. Acuma tot asa as face. Parerea mea este ca fiecare varsta are farmecul ei si copilasii sunt minunati.
Si noi ne gindim la un fratior. Am zis ca dupa ce o sa ne mai linistim putin o sa incercam un FIV. Nu stiu cum o sa accepte fetitele ideea. O sa vorbim cu ele si o sa vedem ....
Aporpo de monitorizare. Cum a decurs la voi aceasta perioada? De cite ori pe luna au venit la vizite?
Va pupic si va urez un sfarsit de saptamina placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnoliaalba spune:

Buna fetelor,


revin cu vesti bune: a fost dragoste reciproca la prima vedere si acuma suntem in monitorizare si asteptam termenul pentru incuviintare.

Nu pot sa va dau mai multe detalii acum dar va rog sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari:

1. La sedintele de incuviintare pentru adoptie si adoptie trebuie sa fie prezenta si mama biologica?

2. In caz ca DA, ce se intampla daca nu este prezenta? Se amana pronuntarea?

3. Ce se intampla daca (Doamne fereste!!!) se razgandeste fie inainte de incuviintare fie in cele 90 de zile de incuviintare sau pana se pronunta adoptia finala?


As vrea sa le incurajez pe fetele care sunt in asteptare. Chiar daca dureaza mai mult (cum a fost si cazul nostru), merita fiecare secunda. Odata ce va intalniti, fericirea este coplesitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

magnoliaalba daca micutul este adoptabil si va fost prezentat acordul mamei a fost cerut daca a venit .daca aveti termen la tribunal pt incuviintare nu mai exista dubii micutul este al vostru.incuviintarea foarte rar are 2 termene,de obicei doar1.ginduri bune ,fericire si clipe minunate in familia implinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnoliaalba spune:

Gabriela42

Multumesc tare mult pentru incurajari si urari.

Fetelor, stiu ca asteptarea este lunga si dureroasa dar trebuie sa mergeti mai departe pentru ca micutii va asteapta. Uneori ai impresia ca esti la capatul puterilor si te prabusesti dar gandul la puiul tau te face sa gasesti resurse. Cand o sa va intalniti o sa simtiti ca pentru ei sunteti in stare sa mutati si muntii. Si noi am asteptat fooooooooooooarte mult si am avut multe momente de agonie. Chiar daca nu am scris pe forum pana de curand, am citit mesajele voastre si m-au ajutat sa merg mai departe in momentele grele. Vine primavara si sunt sigura ca va dezgheta multe. Sa aveti o primavara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Unu martie calator sa va duca un martisor cu dragoste ,liniste si implinire!

Prima zi a Mariei de gradi a fost perfecta.I-a placut foarte tare iar la sfarsit i-a spus educatoarei "Paula mai vin si maine la tine".Cand am mers sa o iau se juca si era tare vesela.Sunt asa de fericita ca ii place ...si nu-mi vine sa cred ca am copii mari.Am imbatranit



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput