noi, sagetatoarele (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare!

mai fetelor, inca nu mi-am pus pb daca sa-i zic sau nu lui Eric...mai astept putin...cred ca fetitele reactioneaza altfel, mai pozitiv sa zicem, stiu de bebe si ce presupune ingrijirea lui, pt ca ele au papusi, se jaoca cu ele, imita tot ce vad la mame...baietii sunt altfel... chiar daca i-as zice acum n-ar constientiza...pana in momentul in care vom vei acasa din maternitate...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 16+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ela, nu-l subestima.... s-ar putea sa nu-i placa sa fie pus in fata faptului implinit. Poti incerca si tu cu un bebelus de jucarie sa ii explici ... Prietena mea are tot baietel si asa i-a explicat... si sa il vezi cum ii duce cutia cu servetele umede sa-l stearga pe cel mic... si Pampers de schimb... ba chiar a invatat si cum sa-l stranga si unde sa-l duca pe cel folosit... Si la baie ii duce tot ce ii trebuie... si are 2 ani acum... Si e asa mandra de el.... Multa bafta la explicat....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

salutare!

mai fetelor, inca nu mi-am pus pb daca sa-i zic sau nu lui Eric...mai astept putin...cred ca fetitele reactioneaza altfel, mai pozitiv sa zicem, stiu de bebe si ce presupune ingrijirea lui, pt ca ele au papusi, se jaoca cu ele, imita tot ce vad la mame...baietii sunt altfel... chiar daca i-as zice acum n-ar constientiza...pana in momentul in care vom vei acasa din maternitate...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 16+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...



Eu zic sa-i spui din timp, eu am reactionat urat la aflarea vestii.
Diferenta dintre mine si fratele meu este de 6 ani, deci eram marisoara, le-am spus ca o sa-l arunc pe geam cand or sa-l aduca de la maternitate
Dar uite ca a fost dragoste la prima vedere, o dragoste care dureaza si acum, nu cred c-as putea trai fara fratemiu, el e primu caruia ii spun totul.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o si un laptic...

Dragaica, tu cum mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Lacramioara multram' de cafea. Aduc si eu si .
La noi iar . Ieri s-au saturat copiii de saniuta. Aseara la ora 20 au adormit pe fotolii . Azi incercam sa repetam figura.
Dimineata, ca de obicei, pustimea a venit la noi in pat. I-am spus sotului ca daca ar mai fi un bb nu am avea loc in pat. Alex a fost pe faza si a spus ca isi doreste tare inca o fetita si un baietel.
Andreea la mine Alex a reactionat foarte bine si e baietel. I-am spus de la inceput ca ne gandim serios sa mai facem o surioara sau un baietel. vezi tu cum e mai bine .

Ieri am vrut sa fac un pui pe sticla la cuptor. De la magazin am cumparat pui pt gatit (asa scria pe eticheta) si acasa am descoperit ca am cumparat un pui fara piept . pana la urma l-am facut in tava. Pt mine pui pt gatit e .....pui pt gatit dar pui intreg. Nu am luat pui grill caci erau mult prea mari.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Neata!

mai fetelor, sigur ca o sa-i spun...acum se tot uita la burtica si vede ca pare mai mare decat inainte...nu stiu ce e in mintea lui...ca nu stie sa-mi explice... dar imi arata burta cu degetul apoi imi zambeste smecheros...

chiar daca ii spun, sunt convinsa ca nu stie despre ce e vorba...

nici barbatii nu stiu pana cand nu li se naste si-l tin efectiv in brate...ce sa mai zic de astia mici...

o zi faina! si caldura in suflete! ca afara e gerrrrrr...





*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 16+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

nico, faza asta stupida cu puiul, am patit-o si eu. Mi-am trimis jumatatea la cumparaturi si a venit cu pui de gatit... care spre surprinderea mea... nu avea piept...

Ela, sigur vei gasi cea mai buna cale sa-l lamuresti de ce e burtica mai mare acum... Eu sunt la capitolul: "Cine m-a pus pe mine in burtica si pe unde am iesit de acolo?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ieri n-am iesit din casa din cauza frigului... desi era mai cald decat azi... insa azi nu a mai fost chip sa o tin in casa asa ca la 24 grade noi am iesit afara vreo 15-20 minute... Am fost eu intai sa vad cum e... Am vazut ca e... friiiig, dar nu a vrut si pace sa priceapa, asa ca am infofolit-o bine si am iesit putin...

Un site interesant pentru lucrul cu prichindeii... unele nu mai sunt pentru ei deja.... http://www.dltk-holidays.com/winter/crafts-other.htm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy

nico, faza asta stupida cu puiul, am patit-o si eu. Mi-am trimis jumatatea la cumparaturi si a venit cu pui de gatit... care spre surprinderea mea... nu avea piept...

Ela, sigur vei gasi cea mai buna cale sa-l lamuresti de ce e burtica mai mare acum... Eu sunt la capitolul: "Cine m-a pus pe mine in burtica si pe unde am iesit de acolo?"

Lacramioara si Stefania Iulia (05.12.2006)
Bazar pentru SEBI




haha...dureroasa faza...si cum raspunzi fetei?

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Postez cateva poze din decembrie. Incepeti de aici.
Ultima perlua a domnisoarei mele: "Mami e fica de ala care fumeaza in baie". monstruletul nostru arata cam www.comenzionline.ro/?p=productsMore&iProduct=62" target="_blank"> asa.
Lacramioara la capitolul: "Cine m-a pus pe mine in burtica si pe unde am iesit de acolo?" am avut noroc ca am facut cezariana si nu am prea mintit. A trebuit sa explic totul in timpul sarcinii cu Andra.

Noi am fost ieri la saniusi cateva ore. E mai caldut in zona asta. Am avut doar -7 grade. Azi a fost mai frig asa ca ne-am plimbat cu saniuta pe langa bloc. Andra intra in casa doar cu scandal. Nu stiu cum o sa reziste pana trece gerul. Noroc ca noi nu avem cod portocaliu.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput