Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *49*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Kemsy e ceva cu upload video DAR incap filmulete mici...eu ce am avut mai marisoare nu mi le-a incarcat, nu stiu care e limita. Am mai bagat si pe Youtube
M-ai facut asa curioasa

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kemsy

Ellenuta, Eva e o frumusete!
Techila, da raportul!

Stie cineva sa incarce video pe picasaweb?Ca am un filmulet, cu dedicatie pentru luto!

Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)




Asa s-a nascut Loris




merge daca uploadezi cu aplicatia picasa de pe pc-ul tau, nu din pagina lor de web


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Raluk ce face Alexutu ? l-ai lasat in camera lui singur sa se joace frumos in liniste ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Raluk ce face Alexutu ? l-ai lasat in camera lui singur sa se joace frumos in liniste ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009




Relu a incercat sa-l adoarma, dar operatiunea a esuat. Acum sunt eu cu el in brate, e intr-o stare asa semi, ca pot scrie aici daca il leagan si shhshhh-iesc tot timpul. Daca ma opresc, maraie si se trezeste


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Dragele mele ce dor mi-era de voi!Azi am putut intra pt putin timp la voi si asa de bine mi-a prins!
Stiu ca in curand vor trece toate sper sa mai pot intra daca nu sigur dupa botez sa va spun cum a fost. Asa ca daca saptamana viitoare nu pot intra sunt scuzata ca fac ultimele pregatiri pt 23 ianuarie ziua cea mare a baiatului meu.
Sper sa pot pune si poze ca de cand ma straduiesc...
fetele fug sa-i fac baie lui bb
va pe toate si va urez numai bine!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Techila, super faine pozele.Poza "dupa papa inainte de somnicul de noapte" e super [:-))]
Voi le faceti baita in chiuveta?
Si ce atenti te asculta, iti sorb cuvintele

Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)




Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

TECHILA bine ai revenit,sunt adorabili baietei tai si ce atenti sunt cand le spui povesti,iar techila e de milioane cum sta langa ei
LUTO eu stiu ca trebuie dat vigantolul exact pentru rahitism (ce i s-a spus si UKAI),acum e alegerea ta ce faci
MAMISIPISA eu nu am avut bunici din nici o parte,eram prea mici cand au "plecat" ei si probabil d-aia nu stiu cum sta relatia intre nepoti si bunici

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

da kemsy, pana acum numai in chiuveta s-au balacit, deja incepe sa nu mai fie suficienta. am si cadita, dar ni s-a parut super practic in chiuveta. am vazut in catalog la mothercare o treaba ca un suport pentru gemeni care se pune in cada mare si vreau sa imi comand cat de curand (adica astept sa ma fac un pic mai bogata).
puii mei sunt nebuni dupa povesti si povestit si cantat. eu nu ii tin in brate prea des, dar stau cu ei in pat, eu in fund si ei intre picioarele mele si le citesc, le cant, daca vreau sa vad un film le citesc subtitrarea (sau cat apuc din ea) sau le povestesc ce e la tv....ei sunt fani, ar putea sa ma asculte ore in sir. cand schimb tonalitatea incep si rad...sunt experta in povesti acum...


Techila - rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Kemsy e ceva cu upload video DAR incap filmulete mici...eu ce am avut mai marisoare nu mi le-a incarcat, nu stiu care e limita. Am mai bagat si pe Youtube
M-ai facut asa curioasa

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Stai nu te agita!!
Vroiam doar sa arat ce scandalagiu am in casa . Si daca incarca mai repede reteaua asta e mea, poate saptamana asta vezi



P.S Asa am o pofta de o prajitura kinder Oare se supara Monti daca mananc una, asa....pe nerasuflate??

Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)




Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

ca nu ma pot abtine
Vad ca e dixtractie mare la voi Din pacate, eu nu va pot promite, ca si techila, ca o sa fiu mai activa, ca nu prea imi iese faza Acum sunt in cautare de info despre diversificare. Baietii mei au inceput sa pape suculete de mar, morcovel si mandarinuta. Cu lingurita, chinul naibi.Azi i-am facut baie lui Luca in suc de mar ca mi-a dat peste mana in care era castronelul cu suc. Si i l-am pus pe toata fata, mititelul, nu stia ce e cu el...Am vizionat pozele surorii techila, foarte simpatice cele cu cutzu. Sunt niste frumosi baietii. Andrei seamana cu tine si Stefan cu Vali? Ca asa mi s-a parut. Si eu le-am spus ieri "Alba ca zapada". Matei m-a ascultat foarte atent si reactiona la tonul vocii mele, in schimb Luca isi rodea mainile, se uita pe pereti. Azi a stat fratelo dadaca cu ei si o ora n-au scos un sunet. S-au uitat la el cum danseaza reaggae, frate-mio le dadea microfonul sa cante si ei, isi punea gluga pe cap si incepea sa cante. Si ei cu niste ochi maaaari. Dar macar au stat cuminti.
Care este treaba cu troznitul, ca si eu mai aud cum le trozneste cate o articulatie, nu neaparat genunchii. Noi luam Vigantol, 2 picaturi pe zi si am luat si calciu, 2,5 ml pe zi in august si septembrie, apoi noiembrie, decembrie si ianuarie. Apoi a zis dr. ca nu mai luam. Piticii mei inca se scoala noaptea. Am inceput de vreo 2 zile sa le pun cereale in laptele de seara, doar o lingurita deocamdata, insa nu am vazut vreo ameliorare. Mi s-a zis sa le dau doar ceai cand se trezesc noaptea, ca sa se dezvete. Ce stiti de treaba asta? Ca eu ma gandesc ca se trezesc de foame, nu? Si eu sa le dau ceai...Am vazut ca ati facut intalneala. Foooarte frumos, sunt invidioasaNoua ne e mai greu sa ajungem la intalniri...De abia astept sa ma duc la mama, ca sa nu mai fie o problema iesitul, caratul carutului, pliatul, copii in brate...
Va pupizam si nu ne uitati chiar daca intram mai rar
Poze noi: http://community.webshots.com/album/575405759MrSHKt?start=72

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5

Mergi la inceput