oare am candidoza?

oare am candidoza? | Autor: Danutza26

Link direct la acest mesaj

buna seara.nu am mai scris de ceva vreme.de azi ma confrunt cu o noua problema.azi am fost la control fiind insarcinata in 38 saptamani.din fericire bebelul e bine nu se grabeste sa iasa afara.dupa un consult medicul mi-a zis ca am o secretie urata si urat mirositoare,mi-a dat tratament ovule clotrimazol si apalaturi vaginale cu musetel si bicarbonat,dar am uitat sa-l intreb daca este vorba de ceai de musetel sau altceva si daca sa le fac cu irigatorul.de asemenea am vb mai mult despre bebe si am uitat sa-i zic ca probabil i-am transmis boala si sotului meu care are mancarimi si s-a inrosit.mentionez ca am avut un "mic" contact sexual acum 3 zile.despre ce am citit pe net este vorba despre candidoza.cu ce se trateaza la barbati?s-a mai confruntat cineva cu o astfel de problema?de asemenea am mai citit ca in acest caz recomandata ar fi nastere prin cezariana.ce stiti despre asta?
multumesc si sanatate multa la toata lumea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Medicul nu ti-a zis ce diagnostic ai? Fa tratamentul cu ovule recomandat de medic. Musetelul sigur e ceai dar eu stiu ca spalaturile vaginale nu sunt recomandate in sarcina. Nu e obligatorie nasterea prin cezariana. Eu am nascut natural primul copil la mijlocul tratamentului pentru candidoza si a fost totul in regula. Sotul ar trebui sa mearga si el la doctor la urologie sau dermato-venerice sa ii dea tratament.
Sanatate si nastere unsoara!

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 37+ Sebastian Petru

AMR 3 saptamani oficial...Neoficial vreo 9 zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Pentru barbati, foarte bune sunt unul dintre unguentele Nidoflor, sau Clotrimazol -la alegere, in aplicatii locale. Poti citi despre ele pe net.Daca dupa cateva zile chiar nu ii trece, atunci e indicat sa mearga la medic.

http://verze.ro
simtul umorului nu a murit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza26 spune:

multumesc pentru raspuns.va pup si multa sanatate

Mergi la inceput