Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici19

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudyyya spune:

La Multi Anisori!Luana sa te faci mare si frumoasa dar in primul rand sa fii sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

LA MULTI ANISORI LUANA, sa fii sanatoasa (ca frumoasa esti), din suflet iti doresc sa ai parte de cei mai bun si frumos pe aceasta lume.
Pt mami pt asa o printesa.

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Valy, Johanna, Mirela, Dalma, claudyyya, SoriLea va multumim pentru urari!


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

dragele mele,mi ati lipsit,cam mult am lipsit de pe aici dar credetzi ma ca am avut motivedar lasa asta,,,so,,
La multzi ani Luana fata dulce,toate gandurile mele bune din suflet ti le trimitla fel ptr totzi bebeii si cei noi aparutzi de curand
Corcodusa mea,,ce sa spun,,a inceput sa gangane pe limba ei f mult sa se intoarca,,nu sta inca sinngura in fund decat cateva secunde dar d na de la kineto e multzumita de ea si eu la fel
am fost la ctl la ochi e f bine ,ne a zis sa mergem peste 6 luni
Nu stiu daca e bine,,are 5800, la 9 luni,eu as vrea sa manance mai mult dar parca nus ce are de nu prea mai mananca(o sa i pun lamaie in lapte poate are mai ult gust,,iar de mancare mancam din borcanele ,,le mai inmbunatatesc io cu cate ceva.
per ansamblu suntem bine,,radem f mult,,ne jucam mult,am inceput sa i citesc povesti dar i mi pare rau ca nu am si in limba romana dar lasa ca venim noi la vara in tara

ptr Medeuta,incearca ptr puiutza si unde am facut noi op,am facut in universität klinikum Mannheim,acolo se face cu injectare de hormoni de crestere se numeste Avastin si cred ca daca te interesezi imposibil sa nu ti op ,sunt niste oameni extraordib´nari ,,ca pste tot pe unde m am dus cu Carla,incearca Viorica si acolo,,eu nu am nr de la augenarzt il are pediatru meu (o sa il cer)nr de la kiderklinik 00496213832392 este la neonato dar ele ti l pot da,,succes i ti doresc

ce drag i mi este de puiutzele care merg dejaKarla,Luana


Pepina ,,mama de Carla,,corcodusa mami´ draga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Pepina, cat ma bucur sa mai aud cate ceva de tine si de corcodusa! Sper ca acum e totul bine la voi. Daca vrei sa vorbim mai mult vreodata pot sa iti dau pe privat o adresa de mail sau messenger. Chiar mi-am facut ganduri pentru voi! Stii ca m-am atasat mult de tizuta noastra!

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Pepina multumesc!
Corcodusa ta micuta este foare bine, avand in vedere de unde a plecat.
Noi la controlul de 1 an avem 7,500 kg si 72 cm. De la 1,375 si 36,5 cm.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

La bebelusii nascuti prematur, greutatea de la nastere se dubleaza pe la 3 luni si jumatate si se tripleaza catre a 6-a luna, la 1 an ajungand sa se cvadrupleze.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God - Photo & Video
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_bld spune:

Vin si eu mai tarziu cu urari de LA MULTI ANI LUANA!multa multa sanatate si multe multe bucurii.Eu de intrat mai intru,cu toate ca nu prea mai scriu,dar va citesc mereu si ma bucur ca sunteti bine,cresteti frumos.Mie imi povesteste Mirela mereu despre Ana Maria,ce nazdravanii mai face,ce mai mananca,mai gangure si mititica la telefon..Eu am inceput anul cam cu multa treaba...A nascut si sefa mea,are o fetita sanatoasa si frumoasa,cam plangacioasa...dar asta e.Va pup si va urmaresc in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Monica felicitari pentru kg si inaltimea lui Alma e f bine,a si admirai si tortul era ff frumos.
Nu stiu si eu eram sa zic ,,obsedata,, de greutate dar de la un timp in coace am devenit mai indiferenta,inportant acuma la mine este sa fie vioi,sanatos(asta e pe primul loc)
sa manance bine si sa se dezvolte normal,oricum daca imi seamana mie la fel,Luca nu va fi gras nici-odata nici tacsu pana la 20 ani nu a fost gras chiar era ff slab(acu a pus mult pe el)

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Despre noi suntem din ce in ce mai zvapaiati,nu exista sertar,dulap neverificat de Luca,la capitolul mancare stam bine zic eu inca avem 3 mese pe zi de mancare plus 2 de lapte dimineata pe la 7 si seara la 10 la culcare,am inceput sa punem in laptele praf si lapte pasteorizat(bem amestecat),deocamdata mergem asa nu vreau sa il scot pe ala praf mi se pare mai bun pentru el,avem o placere deosebita sa stam la geam sa admiram peisajul,sa strigam la lume de pe strada.
De vorbit tot pe limba lui,nu are rabdare sa se uite la tv si pe carti,olita o folosim doar drept jucarie,nu vrem sa facem ca animalele de recunoscut le recunoastem si doar atata.
Gata ca ma intinsai o gramada.

Luca Daniel

aici cu mine



Mergi la inceput