Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

DENISA - Intr-adevar sunteti cuminti in reactiile pe care le-ati avut cu mecanicii respectivi. Sotul meu este de felul lui un temperament coleric. Pe langa asta, daca se intampla ceva aiurea si care sa sfideze bunul simt, iar el sa aiba dreptate ajunge sa ia foc de ma sperii si pana nu se repara problema nu pleaca de acolo.

Uneori mi se pare ca exagereaza, eu fiind pe invers, dar recunosc ca multe se rezolva cu felul asta al lui de-a fi.

Cristina +24 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Cum va spuneam, reiau mesajul.
Nu mai are rost sa spun buna dimineata, acu e buna ziua chiar si la mine, la voi va fi in curand buna seara.
Intre timp a trebuit sa-mi recuperez odorul de la tenis, sa schimb masina de spalat, sa vorbesc cu mama, ma rog, ocupata rau.

Revin cu mesajul pentru Dianami, Doamne ajuta, sa ramana bebe in burtica atat cat e nevoie ca sa se faca mare si fortos. . Mai da un semn din cand in cand, noi suntem aici cu sustinerea si rugaciunile.

Bluekido sanatate multa si tie si sotului, si Doamne fereste sa nu mai ai parte de ceea ce ai trecut. Si multumim pentru informare. Foarte utila , ai dreptate, toate trebuie sa avem grija.

Honey, rabdare si tutun (nu o lua ca atare), cu toti mesterii astia care le stiu pe toate si te ia de fraier, trebuie sa nu renunti, ca altfel te duc cu pluta rau de tot.

Voiam sa va spun parerea mea despre circumcizie, fara a ajunge la discutii foarte aprinse. Aici se face ca un botez, e oarecum o conditie de barbat musulman sa ai circumcizie facuta. Dar, s-a dovedit stiintific ca este foarte indicata din punct devedere al igienii si sanatatii barbatului. Se evita astfel infectiile urinare si mai stiu eu cate alte infectii. Francezii o fac de peste 40 de ani, acum toata lumea civilizata o face. este alegerea fiecaruia de altfel.
Eu, de pilda, n-am facut-o pentru Mihai, cei de aici insista s-o fac dar pentru alte motive, cica ar fi musulman obligatoriu dupa tata, ma refer la familia sotului, doar ca Mihai este botezat crestineste si din aceasta cauza m-am incapatanat sa nu o fac. Altfel, sincer, sunt total de acord cu circumcizia. Doar ca la libera alegere, nu religios. Daca as fi avut iar baiat, cred ca as fi facut-o la nastere, ca e mult mai usor si mai putin dureros pentru copil.

Noi adica eu si bebita suntem bine, ne luptam din ce in ce mai mult cu intoarcerile in pat noaptea, arsuri, oboseala, dar e normal, om trece noi si peste asta, mai ales cu ajutorul de nadejde al fratelui mai mare. Insomnii nu mai am, doar ca ma trezesc de fiecare data cand trebuie sa ma intorc in pat.

Va pupic si va doresc un weekend cat mai placut si mai linistit.

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 33+ Sofia Maria

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Castelana - as fi stat dar dupa trei ore de stat in picoare si in frig nu am mai putut. As fi luat-o si acasa dar s-au apucat s-o demonteze si nu aveam cum ( le-a luat vreo 3 zile sa ajunga la pompa), decat sa car 2 tone jumate cu tramvaiul poate.



Denisa, 28 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

CARMEN - Si eu ma trezesc cand ma intorc in pat si tot din cauza asta trebuie obligatoriu sa merg la toaleta. Vezica mea e intr-o permanenta suferinta.

ROXANA - Secretul dormitului meu cat de cat noaptea este ca ma culc foarte tarziu. Pai, daca tot stiu ca o sa ma scol, mai bine intarzii cu culcatul ca atunci nu ma mai trezesc. Plus, ca incerc sa mai beau lapte cald chiar inainte de somn.

E, nu-i mare lucru, dar e ceva de cateva nopti. Macar nu stau de planton de la 3.00 la 6.00. Iar noaptea tarziu mai am cu cine schimba o vorba ca sotul e liliac si nu doarme decat foarte tarziu. Daca ma culc mai devreme, ma scol exact cand se culca el si stau cu ochii pe pereti pana ma apuca iarasi Mos Ene de gene.

Cristina +24 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Fetelor, eu ma retrag. Adica voi continua sa va citesc, insa cred ca am scris suficient la capitolul trecut, cat sa mai stau deoparte o vreme. Sincer, imi pare foarte rau si vreau sa-mi cer iertare fata de FreeDelia, Yaia si Miria, fata de care am exprimat pareri contrare. Imi pare rau de efectele produse de aceste discutii. Am inteles modul de gandire al fiecareia, probabil ca si voi l-ati inteles pe al meu, asa ca nu mai are rost sa continuam. Va pup pe toate si inca o data va rog sa ma iertati.

26+ cu Matei (AMR 13+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lindal

Fetelor, eu ma retrag. Adica voi continua sa va citesc, insa cred ca am scris suficient la capitolul trecut, cat sa mai stau deoparte o vreme. Sincer, imi pare foarte rau si vreau sa-mi cer iertare fata de FreeDelia, Yaia si Miria, fata de care am exprimat pareri contrare. Imi pare rau de efectele produse de aceste discutii. Am inteles modul de gandire al fiecareia, probabil ca si voi l-ati inteles pe al meu, asa ca nu mai are rost sa continuam. Va pup pe toate si inca o data va rog sa ma iertati.

26+ cu Matei (AMR 13+)



Lindal, nu trebuie sa reactionezi asa...
draga mea, hai nu-ti lua jucariile si nu pleca, ce-i asta? nu suntem copii...
hai sa vb maine sau luni si hai lasa supararile, ca nimeni nu cred ca-i suparat, doar asa "iritat" din cate se "transpira"

La mine e seara, cred ca ma intind ca pici asta drept imi da de furca si iar ma gandesc cum va fi noaptea asta ca incepe vad perioada sculatoare de noapte...am citi ca si Carmen si Miria la fel, deci am companie

va pup

castelana fericita 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby

Castelana - as fi stat dar dupa trei ore de stat in picoare si in frig nu am mai putut. As fi luat-o si acasa dar s-au apucat s-o demonteze si nu aveam cum ( le-a luat vreo 3 zile sa ajunga la pompa), decat sa car 2 tone jumate cu tramvaiul poate.



Denisa, 28 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna



E rau de tot cand ajungi la mana lor si ce e mai deranjant este ca-si bat joc si de o femeie gravida... ce oameni, nu-mi vine sa cred!
Bafta sa rezolvati si tu sa ai grija sa nu stai in frig!


castelana fericita 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Ioana28... am inteles eu gresit, sper... cum adica "te retragi"si ne urezi de toate ca si cum nu mai ai de gind sa ne mai scrii??? Eu zic ca n-am inteles eu bine... Draga mea, nici prin coltul mintii sa nu-ti treaca asa ceva. Sincer, interventia moderatorului mi s-a parut ok si ne-agresiva, pur si simplu a zis ca DC nu cenzureaza nist eposturi pe care unele dintre noi poate ar consider aca trebuie cenzurate (cum cred ca esti tu... si eu sint de aceeasi parere cu tine :) Dar mi se pare f ok ce a zis moderatorul, a lamurit o regula a DC si asta e ok. Intr-adevar, noi postam una-lta, nu DC, asa ca e corect ce zice... Si chiar nu mi se pare ca a zis ceva de tine de avertisment sau mai stiu eu ce... Deci te rog eu stai calma, treci pt asta, si vino la noi in continuare

Erina, multumesc pt sfaturi. O sa ma gindesc la ce ai zis :)

Fetele - cucuietele, care s-au mai urzicat pe aici si ziceti ca gata, nu mai vreti sa scrie pe aici o vreme (Lindal, de tine e vorba, si inca citeva altele )... hai la o limonada rece care sa calmeze spiritele... Time-out, nu mai discutam de ce s-au aprins un pic spiritele, ca nici macar nu e grav sau important. Hai sa raminem impreuna, sa scriem cind avem nevoie sau cineva are nevoie de ajutorul nostru... si unde nu va place, nu scrieti, eventual ignorati posturile care nu va plac. Personal, eu asa fac de ceva vreme, pt ca, sa fim serioase, nu se poate sa ne placa felul de a gindi sau reactiona al tuturor celor peste 100 de "colege", ale noastre, nu? Dar totusi nimeni nu poat esustine ca numai cum gindeste ea e calea buna si restul sint gresite, asa ca hai sa lasam p etoata lume asa gindeasca cum vrea, si numai sa intervenim blind cu alta opinie daca chiar credem cu tarie in ea :))

Va pup pe toate si o sa intru mai pe sear adin nou, sa vad ce posturi optimiste, fericite si dragastoase de copii mai puneti, bine?

29+ cu Tudor

mami de vladimir (4 ani si 7 luni, bun si dragastos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

am facut poze la carucior si ce.am gasit pe la indemana si m.a luat durerea de cap, pai pijamale 0-6 luni am vreo 30 cred si body nici nu am apucat sa le numar,nu am facut poze, ca sunt sifonate si arata urat
am facut la cateva lucruri , care oricum nici astea nu.s calcate , dar pana nu ma apropii de dpn nici nu spal si calc
in caruciorul cu scoica o sa.l scot din spital....cel nou dupa nastere
sau depinde ce mi se pune
am pus aici : http://picasaweb.google.com/roxana1777/LucruriBebe#

roxana 29 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ROXANA - Si tu si Oana si restul fetelor cu cateva exceptii aveti o groaza de lucrusoare. Eu si daca as fi avut "sifonierele" fii-mii nu i se mai potriveau ca erau de fetita. Doamne, cate ii luasem si eu la momentul potrivit si toate cu tenta roz-rosu-volas si alte bilburele, deci...aleluia.

Cristina +24 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput