Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Ani, Ela!!!!


Loradin, tu esti cand sus, cand jos cu moralul. Ce-ar fi fost daca ar fi fost nu conteaza. Conteaza ce este.


MA cu sistemul de educare la copil io nu m-am gandit prea mult. Nu is prea de acord cu waldorf si alte minuni alternative din motivul amintit de ddana. Sistemul nostru de invatamant nu poate prelua copii proveniti din alte sisteme de invatare. Asa ca invatamantul public....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

LA MULTI ANI ELA!!!!

Mai cu sistemele astea din invatamant aveti dreptate...mai devreme sau mai tarziu tot la sistemul romanesc ajung.

ddana imi pare asa bine sa te vad activa!
stefanya sper sa revii si tu!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimi...?

cam liniste pe aici asa ca hai ADUNAREAAAAAA!!!!

Fetele copiii nostri luna viitoare fac 3 ani...ce a trecut timpul!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Mady, multumesc!

Voi ce parere aveti despre vaccinarea contra AH1N1?
Eu la inceput am zis categoric "Nu", acum sunt in dubii... Atat eu cat si sotul meu suntem destul de expusi, interactionam zilnic cu multi oameni straini. Si recunosc ca incepe sa ma sperie proportia pe care o ia contaminarea. V-ati vaccinat? Intentionati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Ela!


M-a prins si pe mine valul cautarii gradinitei si am inceput sa ma interesez. Sper ca sapt. ce vine sa reusesc sa il inscriu undeva, la o gradinita de stat bineinteles. Particulara iese din schema din lipsa foarte mare de bani.


Loradin, eu stiu ca indemniz de crestere a copilului se calculeaza la venitul net realizat din ultimele 12 luni si nu la salariul de incadrare. Ca urmare in adeverinta de salarizare pe care ai depus-o la Asistenta Sociala ar trebui sa fie trecut venitul realizat, dar poate nu am inteles eu bine.
Cat despre job, eu sigur nu le spuneam nu si sa raman descoperita, inghiteam in sec si intre timp imi cautam un alt job. De obicei asa am procedat si pana acum, nu am dat pasarea din mana pe cea de pe gard, dar asta clar depinde de temperamentul fiecaruia. Iti doresc bafta sa gasesti un job bun, care sa te multumeasca si moral si material.

Stefimic, ai o burta foarte faina. Sa fie bebelina sanatoasa si sa ai sarcina usoara in continuare si nastere usoara.

Apropo de amploarea gripei porcine, sincer m-am speriat si eu si habar nu am daca sa ma vaccinez sau nu. Eu de obicei fac reactii urate la vaccinuri si medicamente mai ciudate, inclusiv la polidin.
Unde mai pui ca am si un sindrom antifosfolipidic si cine stie poate crap.


Va pup si va doresc multa sanatate!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

eu azi muncesc.

vaccin inca nu sunt hotarata. eram impotriva, acum stau in cumpana ... urmeaza sa vb maine cu dr de familie sa vad ce zice si el.

va rog sa va uitati aici si dc vreti sa dati mai departe.
miruna este vecinica mea ...

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Buna ziua,

radcarmen-m-ai pierdut un pic.....nu inteleg ce nu intelegi. iti voi trimite PM

roxi-nu am fost asa.....eram stapana pe mine.....acum dupa cum ai spus si tu sunt instabila emotional...Cel mai tare ma oftic ca las sa se vada asta.Ca am momente cand ma plangacesc. Promit ca voi lucra la asta si nu va mai stric ziua cu toate tampeniile .

ddana-mi-a fost dor!

dianaam citit mesajul tau de vreo trei ori.Nu stiu sa-ti spun de ce. Nu ca nu l-as fi inteles din prima insa ...acum....nu am puterea sa ma mobilizez pentru solutii. Si...da...ai dreptate ..si la mine a fost la fel.Un sut in popou un pas inainte.

Mai sunt multe de spus dar renunt.Va promit ca voi mai reveni cand reapare si optimismul.Va dura ceva...simt asta.....

Va pup si va multumesc pentru mesaje !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

La multi ani Ioni si Ioane
La multi ani fericiti Ela

pupici

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Asaa

La gradinita il voi duce la toamna.Nu stiu unde...in functie de buget ...as vrea la Waldorf dar cum spunea si Ddana nu avem si continuarea pentru asta si ma tem ca-l voi deruta.

Kitty ai dreptate.Ar trebui sa incercam sa le dezvoltam toate simturile si abilitatile dar ce te faci cu fimiu care la plastilina nu ii placea decat sa o taie in bucati, la desen face doar sine de tren si strazi (adica cercuri concentrice ) si nu e in stare sa coloreze nimic in contur.Mazgaleste pe dinafara si, pentru ca nu-i place cum arata, imi da mie creioanele si zice"deseneaza tu ca eu sunt mic si uite iese din contur".

Ellyane am si eu doua nepoate.Una a invatat literele cu Victor (are 4 ani si jumatate) in schimb la 2 ani facea puzzel din 6-8 piese iar acum are puzzeluri cu 20-30 piese pe care le face mai repede decat mine .Nu-i placea si nu avea rabdarea lui Victor la citit si povestit dar este foarte meticuloasa,atenta la detalii..are alt temperament.Asa si ai tai.Ai cu siguranta alte aptitdini.

Stefimic nastere usoara.Ma apuca nostalgia si teama cand te vad in poze cu burtica...voi putea sa fac asta din nou??

Loradin....daca te pot ajuta cu ceva voi incerca .Da-mi cv-ul tau.Am ceva cunostinte in firme de recrtutare si in firme de conta.Nu privi inapoi.ceea ce ai facut e bun facut.Asa ai simtit si nu ai nevoie de noi sa-ti spunem daca e rau sau e bine.Regaseste-ti optimismul.Ai un sot bun si sanatos, doi copii sanatosi, o casa...esti printre cei avantajati.Ai cui sa spui "sotul meu" si"copii mei".Aceste averi pastreaza-le langa tine si in sufletul tau.Ofera-le ceea ce ai tu mai bun.Job-ul e doar un mod de ati castiga existenta si, din fericire, esti printre persoanele capabile sa gaseasca oricand altceva de lucru.

Ioana...m-am tuns ca simteam nevoia de schimbare si, pentru ca in fiecare dimineata cand ma gandeam sa numai plec la serviciu (am avut zile in care ma trezeam l a4 dimineata si dupa ce ma certam cu buda ma puneam pe plans ,il priveam pe Victor si strangeam din dinti....asa ca am ales o schimbare mai putin radicala.Sper ca mai sunt totusi un pic dragutza...

vine Vic
va pup

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Vaccin anti-porcina , nu nu-l vom face. Ce-i drept nu intram f des in contact cu persoane noi, dar chiar si asa, preferam sa avem o imunitate buna si ajutor de la Doamne-Doamne.

Mergi la inceput