Pepenasi de iulie-august 2008 (165)

Pepenasi de iulie-august 2008 (165) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161, 162, 163, 164

Flavius, cel mai special pepenas
www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor
www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana
www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilor
Retetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Poezici de 1 anisor...incep aici
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Ianuarie :

1-Anastasia(ralirali), 3-Cris(monalac), 7-Matei(Caprioara), 12-ileanna, 17-Mandy(AlinaMaria), 19-Serenity90, 20-Adrian(madina71), 21-anaco, 26-roxana01, 30-atb, tiberica

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna seara

Diana sanatate multa....hai ca o sa fie bine...acum o sa-l duci pe bebe pana la termen.......abia astept sa inceapa galeria!!

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Sanatate multa Ioana si Annababy sper sa scapati cat mai curand de problemele astea de sanatate!

Sa stiti ca mereu ma uit la pozele voastre, poate ca nu am timp sa scriu despre fiecare in parte sau vreun mesaj dar toti sunteti superbi!



Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helau,

Multumim din suflet pentru urari . O sa-i arat maine lui Matei ce de felicitari a primit , pentru ca acum e la nani si mai devreme nu am mai apucat sa deschid calculatorul.

Le uram si noi, celor ce-si serbeaza numele de Sf. Ioan, sa ne traiti, sa va dea Dumnezeu sanatate, bucurii si numai bine!


Eu am avut o zi plina si nu am avut timp sa intru pe net decat cu trebi . Acum abia am citit ce ati scris, asa rapid.

Sanatate multa bolnaviorilor !

Diana, ma bucur tare ca sunteti bine. Sa va ajute DD sa ajungeti la data optima pentru venirea lui bb pe lume, si sa decurga totul bine ! Sanatate multa!

Camy
, lasa grijile legate de haine, ceea ce te va face sa arati cu adevarat nemaipomenit la botez va fi fericirea pe care o va radia toata fiinta ta, si implinirea de a fi mamica .

Boti, bine ca mananca Garga mai bine .

Imbratisez toata gasca.

pup you all,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Blogurile mele:
manute talentate
fotografiile-din-viata-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

Buna seara!

Mona: sincere condoleante

La multi, multi anisori Matei

La multi ani tuturor care poarta numele de Sf. Ioan
si
la multi ani in special pentru Ioana de AnnaBaby


Noi am fost 2 zile la mama ca e nepotelul meu la ei, nu-l pot aduce la noi ca nu are acte. E super sa vezi 2 puiuti asa de micuti cum se distreaza impreuna toata ziulica, sunt adorabili si se iubesc de numai dar e fff greu totusi.
Amandoi sunt tot mucosi si tusesc rau de tot, dar trece si asta.
Cam atat sunt rupta, am avut 2 zile greeele
gasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

buna fetele!

mona, condoleante pentru bunicuta ta, Dumnezeu sa o ierte si sa o aiba in paza

la multi ani Matei si tuturor Ioanelor si Ionilor!

vreau sa-mi iau aparat de facut paine. va rog sa-mi spuneti care este mai bun sau daca ale voastre sunt bune.

vreau sa-mi iau si storcator de fructe si legume fara centrifugale, sunt asa de fericita ca ma imprumuta fratelo sa mi-l iau, este 1100 lei, dar merita toti banii, se foloseste in terapiile alternative. as fi putut sa-l iau in rate de la ei, insa imi trebuie card avantaj si nu am si mi-e lene sa umblu sa fac si cand m-a auzit ca vreau sa-mi iau mi-a zis ca imi da el bani si sa-i dau lunar o parte din suma.

-------------------------------------------------------------
aici este scrisoarea lui David adresata Mosului www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=10&folder=Scrisori pt Mos Craciun" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Mai intai sa urez La multi ani Ioanelor si Ionilor.
Apoi va urez vizionare placuta:





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

ce dulce e :))))

-------------------------------------------------------------
aici este scrisoarea lui David adresata Mosului www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

REDUCERI: Gap au 50%. Eu una am luat cite ceva, dar am luat pentru la anul.

TUSE: Am facut si eu sirop de ceapa, am gait reteta pe net, similara de altfel cu ce am citit aici, dar este dea dreptul ingrozitor la gust. I-am dat copilului de 2 ori si pe urma am incetat sa mai fac, dar si tusea s-a diminuat aproape de disparitie. Pt tusea provocata de excesul de mucozitati i-am dat Ambroxol picaturi la care a reactionat mai bine decit mucosolvanul care practic are aceiasi substanta activa. Deasemeni se pote incerca cu sirop de ridiche neagra pe care il faceti sau puteti sa il gasiti gata preparat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Pentru cine vrea planse si idei pt a invata copilasii
http://www.education.com/activity/all-grades/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

MONI la balustrada noi am pus o folie de policarbonat. La noi Seb arunca cu diverse lucruri printre gratii de la etaj la parter, caci eu cind am gandit balustrada am luat la masurat capete de copii sa vad la ce distanta pun montantii, dar nu m-am gandit ca fi-miu o sa imi arunce ceasul de la etaj...(ceasul a supravietuit partial vatamat, a trebuit schimbat un telescop)

MASINA DE PAIINE: eu am, un moulinex din www.okazii.ro/catalog/31201818/Masina-de-facut-paine-noua-de-la-Moulinex-.html" target="_blank">asta, iar ai mei au un no name. Eu una nu am vazut diferente intre cele 2 masini in ceea ce priveste piinea, deci produsul final.

Cineva intreba de cereale. Lui Seb am incetat sa ii dau cereale de copii. II dau cereale Nestle Fitness, iar astea am vazut ca ii plac cind am fost pe la serviciu la mine si a mincat de la colega mea. Oricum nu ii dau in mod regulat si le maninca fie simple fie in iaurt.
Ca meniu de mic dejun Seb are invariabil de 2-3 ori pe saptamina, iaurt si asta ii dau pentru ca asta cere. Vine la frigider cind il deschid si imi arata inspre locul in care tin iaurtul. Mai maninca piine cu unt si cu magiun, o anumita sunca de pui , brinza cu un mar, am incercat sa ii dau ou romanessc, dar il refuza categoric, ii mai fac din cind in cind orez cu lapte, dar sincer cel mai bine functioneaza orice combinatie care are iaurt si nu ma deranjaza ca maninca in fiecare zi iaurt.



Mergi la inceput