Puiuti de Randunici 2008!!(352)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Zoze, rabdarica, rabdarica...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Zozelicule vad ca piticii nostri cam vb aceeasi limba la greu ..

hai ca mai am una: "a favf".. e usor!




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Zoze, rabdarica, rabdarica...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei


ma omori cu zile

Scuteceala placuta,misha,somnic fufos,gargaritzo!



Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!
@

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

La multi ani si din partea mea tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor zilei ! La multi ani Ioni si Ioane!



Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Hello!

LA MULTI ANI CELOR CARE-SI SERBEAZA AZI ZIUA NUMELUI!

Noi sper ca am scapat de raceala, doar Luki mai muceste oarecum, dar nu-i mai dau nimic, astept sa-i treaca de la natura! Oricum nu a luat decat nurofen ca a avut si febra vreo trei zile+ trei dupa, zyrtec si vit C. Cred ca totusi e de la dinti, ca daca era viroza era si febra mai mare si starea lui mai putin liniara.

Natynici eu nu gatesc separat pt Luki, mai mult pt Antuca pt ca ea e mai mofturoasa, dar cand fac ceva ce el n-are voie (mai ales cu afumatura, ca vor Antuca si taxu) fac si pt el si pt mine ca noi ne potrivim ca meniu. El mananca destul de putin carne, numai ascunsa in legume si supa/ciorba, ceilalti nu servesc mancare fara carne. Prajit nu fac, dulciuri nu (doar cereale si biscuiti), cred ca la el predomina pastele, orezul si legumele. La pranz aproape zilnic supa, aia e sfanta si nu o refuza nici cand e bolnavior, merg la sigur.
Sa stii insa ca stiu multe persoane carora medicii (de familie sau pediatri) le-au recomandat ca dupa 1 an sa dea copilului orice, asa ca uneori cred ca e mai mult o alegere personala.

Stela Luki face pipi "a vetzeu", din proprie initiativa, cam in 75% din cazuri. Nu ma intreba cum, ca nu e meritul nostru, asa i-a venit lui, ca-l deranjeaza putzi in chilotei cand face pipi, si a ales singur solutia mai buna. KK nu face decat in picioare si aici cred ca vom avea ceva pb, dar cu rabdare si intelegere se rezolva toate. Antuca in schimb a facut f devreme kk la olita, dar pipi doar dupa doi ani, desi de ea m-am ocupat mai mult, deci clar tine de fiecare copil in parte.

Valentina ti-am vazut pozele, sunteti tare frumosi, iar tu stralucesti.
Cu bona Luki s-a obisnuit, eu mai putin, ca sunt mai dificila decat el , cred Asta nu inseamna ca nu plange de rupe daca ma vede plecand, dar pe 18 incep munca, asa ca n-are incotro.

Clodute si Luki a facut exact la fel la canini. Sigura ca de la ei pt ca nimic altceva nu se schimbase in rutina lui si in plus se vaita si spunea exact cel doare in timpul zilei.Pe noi ne mai salva tzitzi, dar uneori nici sa suga nu vroia, asa tare il deranja gingia
Sper sa isi revina repede si va puteti odihni si voi, ca tb sa fie tare greu.

Ramo condoleante pt bunica, sunt sigura ca e greu pt mama ta si pt tine sa o vezi asa.

Mimo raman la ideea ca baietii nostri ar tb sa se imprieteneasc fiindca tare seamana, si unde nu seamana se completeaza! Iar tu sa faci bine sa te lasi de fumat, are dreptate baiatul sa stea cu ochii pe tine daca stie ca faci prostii!

Cleme imi pare tare rau, sper sa o rezolvati cumva.

Sa stiti ca am vazut toate pozele si filmuletele, nu are rost sa mai spun ce copii si ce mamici frumoase sunt in clanul randunicesc, voi stiti deja asta!

Cel mai dragut a fost Luki pt care toti copiii sunt "Matei", dar nu stiu care din ei, a vrut sa fure toate jucariile din poze si desigur sa o pupe pe Oana!

Mai aveam multe de spus dar tb sa ma culc ca maine ma duc sa ne intalnim cu niste francezi si tb sa-mi scutur creierul si sa mai citesc dimineata cate ceva cu termeni tehnici ca nu-mi vin decat in engleza in cap .

Sper ca Omul lui Sovi nu a bolit mult si mai ales ca a tinut numai pt el virusii, nu ca al meu, si ea e doar f ocupata pt ca nu am mai vazut-o de cateva zile.

Mai sunt randunici pe care nu le-am vazut de mult, dar ca si Zoze cel mai mult ma intreb unde-i Vio si ce mai face.

DAca iese afecerea maine si-mi recapat creierul va mai scriu.

si NB tuturor.

PS Gecko in primele 16 sapt. aveam tot asa o stare ca tine, imi venea rau daca nu dormeam si eu sufar de insomnii de cand ma stiu. Apoi au aparut alte pb si somnul a disparut de la sine, asa ca dormi acum cat poti, fa-ti ceva rezerva, ca nu se stie niciodata ce vine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

O fi luna plina? Ce dreak oi avea de noaptea n-am somn?


nop, a fost de Revelion (pe la 9 seara a avut max.) si pe 2 dec. decembrie a 2 ori luna plina, une fenomen destul de rar, cica cu ceva semnificatii astrologice.
acum e in descrestere. urmatoarea luna plina va fi pe 30 ianuarie.

cleme, imi pare tare rau de vestea rea...dar, cum sunt optimista din fire, sunt convinsa ca sigur vei gasi ceva mai bun! 2010 cica ajuta in planurile ambitioase si in noile inceputuri.
naty, valabil si pt voi.
poate o sa radeti, dar eu mi-am facut firma si am inceput afacerea si am lasat totul balta in urma....unei previziuni astrologice . nu prea dadeam eu importanta aspectelor astora, insa imi aduc aminte in sarcina ce mi-a facut luna plina!!!!

si sa nu plec fara sa urez si eu LA MULTI ANI, IOANE SI IONI!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:



LA MULTI ANI CCRIS! Sa fii sanatoasa si viata sa iti faca numai surprize frumoase!





“Fiecare copil este un gand al lui Dumnezeu”

"Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa incat nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

LA MULTI ANI, CCRIS!!! pe unde mai esti si ce faci? andreea? hai la raport!!!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

La Multi Ani Criss!! sanatate si tot ce iti doresti!!
cand mai vii pe la noi pe crenguta?

Craciun fericit Sovi! parca e a doua zi deja, nu?

dei, a favf = hi five!
trebuia sa precizez ca e usor, da in engl.. si neaparat sa dam hi five cand zice ea..





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput