Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

GATA,am revenit am facut piata si sarmalutele!

ANDIRA, cred ca e acelasi carut din cate am vazut poza, concluzia e ca nu mai iau dk si MArina a zis ca a avut si e fost prost inseamna ca toate de la Primii pasi sunt naspa.

OANAIACOVITA- bine ca mi-ai is sa dau "enter" ca nu staim cum sa fac sa apara asa

SAMARIA- bine ai revenit

ASTEROPIAN- am mai facut prezenta, dar nu zilnic ce-i drept, dar e posibil sa nu fi citit tu postarile mele. Am vazut pozele cu carutul e ff frumos si culoarea la fel.Eu am patutul portocaliu

BLUEKIDOO- asa am si eu acum arsurile direct in gat vine acidul, deci dk iei rennie e ok trece imediat.Pe mine m-au trezit si azi-noapte si am luat jum. de pastila si gata. Am vazut ca dk mananc inainte de culcare sigur noaptea am arsuri.

Delia13 30+ David Andrei

http://good-times.webshots.com/photo/2459492880105762323diMtVb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Neatza!

Mama da ce mai scrieti, eu nu pot sa tin pasul si pace:(

Vroiam sa multumesc fetelor de sugestii, Yaia si Babyangel, asa ma gandeam si eu tot prima varianta, ca tot timpul voi avea probleme cine sta in spate, dar ma mai gandisem si la varianta ca al doilea ar fi mai usor de strans. Om vedea...

pupici

Magda, cu Razvan (6 ani) si Olivia (1 an)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Am ajuns si noi acasa.
La eco toate sunt numai de bine, bebe are 1939 gr, are ecografic exact aceeasi varsta cat si dupa UM. Nu s-a intors si dr-l de azi a zis la fel ca sunt mari sanse de cezariana ca nu prea are loc. Era cu piciorul in gura, era asa comic. Mi-a ridicat mult moralul dr-ul de azi, sper ca dra mea sa nu mi-l doboare sapt viitoare.
Lichid este destul, placenta e gr.1, colul e inchis, deci mergem si noi spre termen.
Sper sa se vada bine poza asta, daca nu o sa o scaneze sotul pe aia ce ne-a dat-o fizic ca e mult mai clara.

Parca mi-am luat o piatra de pe inima, ce mult conteaza un dr. Data viitoare am zis ca eu cu el nasc.
Si sotul a fost tare incantat, se tot uita la poza si a zis ca o pune la oglinda retrovizoare.

Oana 32+ Eric Nicholas
AMR 7+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

OANA-felicitari pt vestile bune de la eco.Pozele se vad bine , la nascuc mi se pare ca seamana cu al meu si gurita e tare dragalasa

Delia13 30+ David Andrei

http://good-times.webshots.com/photo/2459492880105762323diMtVb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Samaria - multumim pentru urari, aceleasi ganduri bune si pt tine, anul asta!
Te asteptam cu vesti bune de la eco (Oana deja s-a prezentat la raport ).

Dayanara - e haios sa cante amandoua, dar nu sa racneasca din toata gurita. Sincer, cand sunt doar cu mine in masina nici nu le las, fac nitica instructie cu ele. Nici nu m-as putea concentra la condus in asemenea zgomot . Ionut le lasa initial, pana ii cedeaza si lui nervii, si le amenintam pe amandoua ca le dam jos. Nu-ti imaginezi ce tignal au...
Te gandesti deja la bb3? Asa sa fie, cum iti doresti tu .

Honey - ar fi o idee, dar nu ma dau in vant dupa Andra

Ramy, Oana - multumesc ,

Oana - Irina a avut 3950g la nastere, si am nascut-o natural. Nu-ti ascund ca am simtit efectiv ca ma rup in doua, iar dr cand m-a vazut a doua zi mi-a zis vesel "ei, vezi ca ai nascut natural un copil de 4kg?"
Mie imi venea sa-l strang de gat, dar deja trecuse... Deci de iesit iese, acum depinde si cum. Nu mai reiau povestea cu Irina, zic mersi ca e sanatoasa.

Parca si tu ai tot 1,60m, nu? Eu atata am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Oana, bravo lui bebe Eric...va fi un flacau pe cinste
Cat espre doctori, iti dau dreptate, tare important e sa dai peste oameni de treaba si buni profesionisti. In ultima vreme cu problemele mele de sanatate am avut de a face cu mai multi si m-am minunat cat de diferiti pot fi, ca atitudine fata de pacient, si cat de mult conteaza asat pt pacient !!
Din fericire doctorul meu ginecolog e un om de milioane mai mare dragul sa-l intalnesti. Iar sotia e asistenta lui si fac un cuplu pe cinste.Zau, i-as putea lauda la nesfarsit
Vineri la 15, merg si eu la eco...abia astept

Ioana, 30+ , si Alexandru ,07.04.2006.

noi...
Alexandru
icoane pe lemn
BEBE...in burtica..
Sarbatori de iarna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ate - la tine ma gandeam sa-i raspunzi lui Camilecu , speram sa intri.

Freedelia - la drum scurt, prin oras, nici mie nu mi se pare periculos sa tin copilul in fata, legat in scoica si cu airbagul scos, atata vreme cat e legal, cum zicea si Dayanara. La drum lung nu o sa se intample, dar pentru o plimbare in parc, unde ajung in 10 min, in conditiile in care trebuie sa inghesi 2 scaune si o scoica in masina, e mai simplu asa.
Ma bucur ca-ti place numele .

Child -

Miria - chiar ma gandeam la tine azi, tu nasti prin cezariana la 38 sapt, asa-i? Adica in cam aceeasi perioada cu mine, la mijlocul lui aprilie. Te-ai hotarat cand intri in prenatal? Eu voi intra din 25, luna asta, ca vad ca nu merge sa-mi iau CO de pe anul asta.
Referitor la ce ai intrebat tu, sincer nu stiu ce sa-ti spun. N-am avut problema asta pana acum, poate intra Cenia si-ti raspunde, ca ea povestea ca a avut probleme cu preeclampsia in ambele sarcini.
Sper sa nu fie asta

Asteropi - avem exact aceeasi grupa de sange, A cu RH neg . Eu am noroc, sotul il are tot negativ. Medicul de familie ne intreba cum ne-am gasit...

Samaria - acum am vazut ca te-au reprogramat la eco. Nu te supara, mai e putin

Oana - felicitari pentru dimensiuni!
Dar de ce nu schimbi dr, daca asta ti-a placut asa mult? Am o prietena care si-a schimbat medicul in saptamana 37. Daca ma enervez, il schimb si in sapt 39...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

oana, felicitari pt eco asa bun, si bebe grasun si in parametrii. am vazut si poza, ce bine se vede profilul, acum ca e mai maricel. si ti-a facut bebe cadou frumos in avans pt ziua ta de nume, de maine.

vio asteptand pe bebe 24+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Delia,Andira,Ioana,Vio multumesc.

Andira nu il schimb, ca e in aceeasi maternitate cu dra mea si mi-ar fi groaza sa ma vad cu ea pe acolo, plus ca ea e prietena cu nasa mea si ar fi si mai naspa. Acum nu pot zice ca nu e buna, doar ca e prapastioasa, dar mai merg asa la cate un dr si imi da o gura de oxigen si prinde bine. Pana la urma important e bebe sa fie bine.

Vio asa e, mi-a facut un cadou frumos in avans. Manca-l-as eu pe el de capos. De s-ar si intoarce totul ar fi super.

Oana 32+ Eric Nicholas
AMR 7+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

RAMY 77 imi pare rau sa aud de sarcina pierduta la 22sapt.puff nici nu vreau sa-mi inchipui ce greu ti-a fost. lasa ca de data asta o sa fie bine am auzit si eu la stiri ca nu prea se gaseste vaccinul peste tot,dar asta era prin sept2009. da cu min sanatatii al nostru nici ca ai la ce sa te astepti. de pret nu stiam nimic.daca e asa cum spui tu 200e mi se pare enorm de mult. aici e ok il au in spital asa ca nu prea imi fac mari probleme.de platit nu stiu daca trebuie sa-l platesc,in caz ca da o s-o fac normal. vrei sa ma interesez aici la farmacie si sa iti trimit daca il vrei????


OANA bravoooooo pt grasan.acum chiar ca tu ne-ai intrecut pe toate la greutate aproape 2kg. f bine. bravo.
si are o fatzuca asa dulce. pup

ANDIRA

30+
AMR 9
http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1aeea6bcec93163a416ed

Mergi la inceput